تخفیف مالیاتی برای ماینرهای کره جنوبی؛ ایران برای ماینرهای خود چه کرده است؟

دولت کره جنوبی قصد دارد در سال ۲۰۲۲ نظام مالیاتی جدیدی را برای فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال تعریف کند. در صورت راه‌اندازی نظام مالیاتی جدید، امکان دارد ماینرهای کره‌ای از تخفیف مالیاتی قابل توجه برخوردار شوند.

mammad

منبع : آسان بیت کوین

تخفیف مالیاتی برای ماینرهای کره جنوبی؛ ایران برای ماینرهای خود چه کرده است؟

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین کورا، وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی جزئیات جدیدی را در رابطه با قوانین مالیاتی ارزهای دیجیتال ارائه کرده است. قوانین جدید شامل طرحی برای ماینرهای ارز دیجیتال است تا با گزارش هزینه‌های عملیاتی خود از تخفیف مالیاتی برخوردار شوند. تخفیف مالیاتی شامل هزینه‌های برق مصرفی نیز می‌شود، اما ماینرها موضف‌اند مقدار دقیق برق مصرف شده را به دولت اعلام کنند.

مقامات کره جنوبی گفته‌اند:

«از ابتدای سال ۲۰۲۲ معاملات ارزهای دیجیتال که با سودهای بیش از ۲.۵ میلیون وُن (واحد پول کره جنوبی معادل ۲,۲۳۰ دلار) همراه باشد، شامل ۲۰ درصد مالیات می‌شود. با این حال هزینه‌های استخراج ارز دیجیتال شامل تخفیف مالیاتی خواهد شد.»

وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی گفته است مالیاتی که سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال در سال آینده پرداخت می‌کنند بسیار اندک خواهد بود. با وجود رشد قیمت ارزهای دیجیتال در سال جاری، مالیات بر سود و زیان معاملات از ابتدای سال ۲۰۲۲ محاسبه و اعمال خواهد شد.

دولت کره جنوبی در ماه‌های اخیر در جهت تعطیل کردن صرافی‌های داخلی گام برداشته است، با این حال فعالیت‌های مرتبط با استخراج در این مدت افزایش یافته است. گزارش‌های داخلی نشان می‌دهد که در ماه مارس (اسفند ۹۹) میزان واردات سخت‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال افزایش یافته است.

ایران برای ماینرهای خود چه کرده است؟

رفتار کشورهای توسعه‌یافته شرق آسیا از دیرباز الگوی مدیران ایرانی در تصمیم‌گیری‌های ویژه بوده است. تاکنون اما رفتار مدیران داخلی در برابر ماینرهای ایرانی شباهت چندانی به کشورهای پیشرفته شرق آسیا نظیر چین، کره جنوبی و ژاپن نداشته است.

اگر نگاهی به خبرگزاری‌های داخلی بیندازید و در مورد بیت کوین جستجو کنید، اکثر اخبار مربوط به ضبط دستگاه‌های استخراج غیرقانونی است. از زیرزمینی‌ کوچکی در شهرستان سبزه‌وار گرفته تا مزرعه استخراج مخفی در جنوب کشور!

نبود قوانین شفاف در رابطه با استخراج ارزهای دیجیتال، ترخیص نشدن دستگاه‌های استخراج وارداتی از گمرک، مشکل دسترسی به برق ارزان قیمت و موضع‌گیری‌های سلیقه‌ای مسئولان کشور در برابر این صنعت ارزآور، سبب شد تا فعالیت ماینرهای ایرانی در سال‌های اخیر روز‌به‌رو محدودتر شود.

با این وجود در ماه‌های اخیر جسته‌ و گریخته اخبار امیدوار کننده‌ای به گوش می‌رسد؛ ماه گذشته مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، از تدوین مقررات جدید استخراج ارزهای دیجیتال خبر داد. رجبی اعلام کرده که علاوه بر تقسیم سال به نوع تقسیم‌بندی زمانی، مراکز استخراج ارزهای دیجیتال می‌توانند از چهار روش برای تأمین برق مراکز خود استفاده کنند.

به گفته رجبی مشهدی:

«تأمین برق از طریق الف) سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق، ب) تأمین برق از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر (اعم از موجود و جدید)، ج) اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق و یا د) با نصب و بهره‌برداری از مولد‌های حرارتی، چهار روش تعریف شده‌ای است که متقاضیان می‌توانند برای تأمین برق مراکز خود یکی از آنها را انتخاب نمایند.»

سخنگوی صنعت برق در عین حال درباره برخی از تخفیفات در نظر گرفته شده برای این مراکز گفته است:

«بهای برق دریافتی از سطوح ولتاژ ۴۰۰ و ۲۳۰ کیلوولت با تخفیف ۲۰ درصدی و از سطوح ولتاژی ۱۳۲، ۶۶ و ۶۳ با تخفیف ۱۲ درصدی محاسبه خواهد شد. همچنین برق مصرفی مراکز استخراج رمزارز‌ها که بر اساس تأیید مراجع ذیصلاح به استخر‌های استخراج داخل کشور متصل می‌شوند علاوه بر تخفیف‌های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول ۱۵ درصد تخفیف دیگر نیز خواهند شد.»

علاوه بر این، اواخر فروردین وزارت صمت در ابلاغیه‌ای به رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان‌های مختلف، اعلام کرد که در راستای بهبود فضای کسب‌وکار، مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید، اصلاحاتی در رابطه با مفاد پیشین انجام گیرد.

در این ابلاغیه آمده است که حداقل توان مصرفی مجاز برای صدور مجوز از ۲۵۰ کیلووات به ۱۰۰ کیلووات کاهش خواهد یافت. در بخش دیگری از این نامه آمده است که دیگر لازم نیست ۳ سال از صدور مجوز برای واحدهای غیرفعالی که درخواست استخراج ارزهای دیجیتال را دارند، گذشته باشد.

همچنین صدور مجوز برای بیش از یک واحد در یک پلاک ثبتی هم امکان‌پذیر است. از دیگر بندهای این ابلاغیه، امکان تأسیس یا اخذ پروانه بهره‌برداری برای استخراج ارزهای دیجیتال در واحد‌های واقع در داخل یا خارج شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ماینر جدید Bitmain در راه‌ است!
ایالت میامی منزل جدید ماینرهای چینی خواهد شد!
استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال چشم به برق ارزان در تگزاس دوخته‌اند، اما ترس از تأثیر بر روی شبکه برق‌رسانی وجود دارد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

الیزابت وارن: قانون‌گذاران نباید با امید به این‌که ارزهای دیجیتال از میان می‌روند دست روی دست بگذارند

الیزابت وارن: قانون‌گذاران نباید با امید به این‌که ارزهای دیجیتال از میان می‌روند دست روی دست بگذارند

الیزابت وارن، نماینده ایالت ماساچوست در سنای آمریکا، در جلسه این مجلس که حول محور ارزهای دیجیتال ملی تشکیل شده بود، از قانون‌گذاران خواست تا مستقیماً با ارزهای دیجیتال روبه‌رو شوند. به‌گفته وی، این ارزها ناپدید نمی‌شوند و قانون‌گذاران نباید با تکیه بر این مسئله، دست روی دست بگذارند.

خبر - 22 خرداد 1400
مقامات هلندی به دنبال ممنوعیت بیت کوین هستند

مقامات هلندی به دنبال ممنوعیت بیت کوین هستند

یکی از مقامات هلندی می‌گوید که بیت کوین سه شرط اساسی پول را ندارد و برای مجرمان هم بسیار کارایی دارد، بنابراین می‌بایست استخراج بیت کوین، معامله و نگهداری آن در هلند ممنوع شود.

خبر - 22 خرداد 1400
روحانی: هر چه زودتر برای قانونمند شدن فعالیت رمزارزها اقدام کنید

روحانی: هر چه زودتر برای قانونمند شدن فعالیت رمزارزها اقدام کنید

دویست و سی ویکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، در آغاز این جلسه گزارشی از وضعیت قیمت کالاهای اساسی و اقلام مصرفی و ضروری مردم و اقدامات انجام شده برای حفظ تعادل در قیمت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه گردید. در این جلسه گزارشی از وضعیت تولید و تبادل رمزارزها در اقتصاد ایران ارائه شد و بر حفظ منافع ملی در حوزه رمز ارزها تاکید شد.

خبر - 18 خرداد 1400