ترافورم لبز اقدامات اضطراری خود برای نجات لونا و استیبل کوین یواس‌تی را اعلام کرد

ترافورم لبز (TerraForm Labs)، تیم پشت اکوسیستم ترا از ۳ اقدام اضطراری با هدف نجات لونا و استیبل کوین UST خبر داد. این ۳ اقدام شامل سوزاندن USTهای باقی‌مانده در استخر جامعه کاربران، سوزاندن همه USTهای باقی‌مانده در شبکه اتریوم و سهام‌گذاری ۲۴۰ میلیون دلار لونا برای محافظت از پروژه در برابر حمله حاکمیتی می‌شوند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ترافورم لبز,لونا,LUNA

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دی‌کریپت، روز پنجشنبه، با سرمایه فعلی بازار تقریباً ۱۴۳ میلیون دلار، لونا تقریباً نقدینگی کافی برای حمایت از مکانیسم ضرابخانه و سوزاندن ترا و بازگرداندن ارزش بازار ۷.۲ میلیارد دلاری UST به برابر یا کمتر وجود ندارد. بنابراین تیم ترافورم پیشنهاد می‌کند که UST بدون تعویض آن با لونا نابود شود.

لونا به عنوان یک بالشتک آربیتراژ برای UST عمل می‌کند تا به حفظ ارزش برابری با دلار خود کمک کند. سرمایه گذاران همیشه می‌توانند یک UST را با ۱ دلار لونا و بالعکس مبادله کنند. اگر UST به کمتر از ۱ دلار برسد، سرمایه گذاران می‌توانند توکن تخفیف خورده را بخرند، آن را با ۱ دلار در لونا مبادله کنند و سپس لونا تازه تولید شده را در بازار برای کسب سود بفروشند. هر بار که این مبادله انجام می‌شود، توکن فروخته شده سوزانده می‌شود (ارزهای دیجیتال به معنای نابودی است).

اول، ترافورم لبز پیشنهاد می‌کند که تقریباً ۱ میلیارد دلار آمریکا در استخر جامعه این پروژه سوزانده شود. استخر جامعه یک صندوق ویژه است که برای تامین مالی پروژه‌های مختلف ساخته شده بر روی بلاک چین ترا تعیین شده است. هر عضو جامعه می‌تواند یک پیشنهاد حکومتی برای خرج کردن نشانه‌ها در استخر جامعه ایجاد کند. طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، عرضه فعلی UST در گردش ۱۲.۱۲ میلیارد است. با سوزاندن توکن‌های این استخر، این حرکت باعث کاهش عرضه تقریباً ۸.۰۵درصد می‌شود.

اقدام دوم به دنبال بازگرداندن ۳۷۱ میلیون دلار آمریکا از اتریوم به شبکه ترا و سوزاندن آن نیز است. این امر عرضه UST را ۳درصد دیگر کاهش می‌دهد. در مجموع، دو اقدام اضطراری اول، عرضه در گردش UST را کمی بیش از ۱۱درصد کاهش می‌دهد.

ترافورم لبز در توییتی نوشت: « ما در حال حاضر در حال بررسی بهترین راه برای سوزاندن باقی مانده دارایی‌های UST هستیم. بیشتر این دارایی در روزهای اخیر برای جذب فروش UST در بازارهای آزاد مختلف جمع آوری شده است.»

پیشنهاد سوم همچنین بیان می‌کند که ۲۴۰ میلیون توکن لونا اضافی برای محافظت از شبکه در برابر حملات حاکمیتی به اشتراک گذاشته خواهد شد. لونا نشانه حکمرانی ترا است، به این معنی که می‌توان از آن برای رای دادن در مورد پیشنهادات در اکوسیستم استفاده کرد. با توجه به افزایش شدید مقدار لونا موجود در بازار آزاد، تصویب پیشنهادات مضر یک ریسک کلیدی است.

عرضه در گردش لونا در هفته گذشته به دلیل پیشنهاد ۱,۱۶۴ به ۱۳.۷۲ میلیارد افزایش یافت که اساساً مقدار لونا را که می‌توان در هر بلوک تولید کرد افزایش داد. با این حال، باید دید که آیا این اقدامات باعث صرفه جویی در تثبیت UST می‌شود یا قیمت لونا.

لینک کوتاه:b2n.ir/z27338 

علت افت شدید قیمت بیت کوین چه بود؟
طرح دو کوان برای احیای لونا با کسب ۶۵ درصد آرا تصویب شد
درخواست پلیس کره جنوبی از صرافی‌ها برای مسدود کردن دارایی‌های بنیاد لونا
سناتور آمریکایی: سرمایه‌گذاران ترا احتمالاً قربانی کلاهبرداری شدند
کارمندانی که پیشنهاد سوء استفاده از وضعیت لونا و UST را داده بودند از بایننس اخراج شدند!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا,دو کوان

طرح دو کوان برای احیای لونا با کسب ۶۵ درصد آرا تصویب شد

پیشنهاد ایجاد یک زنجیره پیدایش جدید برای لونا که از سوی دو کوان، بنیان‌گذار ترافورم لبز پیشنهاد شده بود؛ با کسب ۶۵ درصد آرا موافق، ۲۰ درصد آرا ممتنع و ۱۳ درصد آرا مخالف تصویب شد. بنابراین، روز جمعه ۲۷ ماه مه (۶ خرداد)، یک بلاک چین جدید تنها برای توکن لونا از بلوک صفر ایجاد و راه‌اندازی می‌شود و توکن فعلی لونا نیز به لونا کلاسیک تغییر نام خواهد داد. این زنجیره انشعابی جدید، بخشی از بلاک چین فعلی ترا نخواهد بود. با این حال، پس از راه‌اندازی این زنجیره، توکن‌های جدید لونا برای دارندگان لونا کلاسیک ایردراپ خواهد شد.

خبر - ۲ روز پیش
کره جنوبی,پلیس,بنیاد لونا,صرافی‌

درخواست پلیس کره جنوبی از صرافی‌ها برای مسدود کردن دارایی‌های بنیاد لونا

طبق گزارش تلویزیون ملی کره جنوبی، پلیس این کشور قصد دارد دارایی‌های بنیاد لونا (LFG) را مسدود کند. طبق این گزارش، واحد تحقیقات جرائم سایبری پلیس سئول از چندین صرافی ارزهای دیجیتال خواسته است تا وجوهی که در کیف پول‌های مورد استفاده توسط بنیاد لونا نگهداری می‌شوند را فریز کرده و حفظ کنند. مقامات پلیس این درخواست را به دلیل ظن اختلاس از وجوه شرکتی و مطرح‌شدن شبهاتی درباره نحوه خرج‌کردن ذخایر بیت کوین بنیاد لونا ارائه کرده‌اند.

خبر - ۳ روز پیش
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,سقوط,کلاهبرداری

سناتور آمریکایی: سرمایه‌گذاران ترا احتمالاً قربانی کلاهبرداری شدند

پت تومی، سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا، معتقد است ترا پروژه‌ای کلاهبرداری بوده است. این سیاستمدار آمریکایی افزود لونا وعده سودهای هنگفتی را به کاربران می‌داد اما فناوری آن «بسیار مشکوک» بود. وی همچنین سرمایه‌گذاران احتمالاً درک اشتباهی از ماهیت ترا داشته‌اند. این در حالی است که بیل اکمن و سم بنکمن فرید چندی پیش ترا را یک طرح پانزی توصیف کرده بودند.

خبر - ۳ روز پیش
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا,بایننس,UST

کارمندانی که پیشنهاد سوء استفاده از وضعیت لونا و UST را داده بودند از بایننس اخراج شدند!

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، گفته است برخی از کارمندان این صرافی در طول سقوط لونا و UST پیشنهاد کرده بودند علیه کاربران بایننس معامله کنند تا سود زیادی به دست بیاورند. طبق گفته ژائو، صرافی‌ها باید بی‌طرف باشند و نباید کاربرانشان را به خرید یا فروش دارایی خاصی تشویق کنند. گفتنی است که این افراد بلافاصله اخراج شده‌اند.

خبر - ۴ روز پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا

دو کوان از سوزاندن توکن‌های لونا پشتیبانی نمی‌کند

دو کوان‌(Do Kwon)، بنیان‌گذار ترا، در توییت اخیر خود گفت که سوزاندن توکن‌های لونا ایده خوبی نیست.

خبر - ۴ روز پیش
بایننس,ترا,LUNA

مدیرعامل بایننس: انتشار بیشتر توکن‌های لونا تنها وضعیت کنونی را بدتر می‌کند

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در یک پست وبلاگی نوشت اتفاقی که برای اکوسیستم ترا، توکن لونا و استیبل کوین یواس‌تی رخ داد؛ یک حادثه تأسف‌بار بود که بر بسیاری از افراد تاثیر گذاشت.

خبر - ۵ روز پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا

دو کوان، بنیان‌گذار ترافورم لبز، شعبه‌های این شرکت در کره جنوبی را تنها چند روز قبل از سقوط لونا منحل کرده بود

اسناد قانونی موجود نشان می‌دهد که دو دفتر مرکزی ترافورم لبز (Terraform Labs) در شهرهای بوسان و سئول توافق کرده بودند طی یک جلسه عمومی سهام‌داران در ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) منحل و به‌ترتیب در ۴ و ۶ مه (۱۴ و ۱۶ اردیبهشت) بسته شوند. علاوه بر این، شرکت ترافورم لبز کره (Terraform Labs Korea) هم در این مدت منحل شد. حال زمان‌بندی این تصمیم‌ها و ارتباط احتمالی آن‌ها با سقوط لونا و UST در ساعات اولیه ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت)، شبهاتی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

خبر - ۶ روز پیش
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا

پیتر برنت: سقوط لونا از الگوی سروشانه قابل پیش‌بینی بود

پیتر برنت، تحلیلگر کهنه‌کار بازارهای مالی، اخیراً ادعا کرده سقوط لونا قابل‌پیش‌بینی بوده است. به‌عقیده او ریزش لونا با تشکیل الگوی سروشانه در نمودار این توکن آغاز شده است. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که پس از یک سقف قیمتی (شانه)، یک سقف بلندتر (سر) بیاید و سپس یک سقف کوتاه‌تر (شانه دوم) تشکیل شود. در همین حال، قیمت توکن لونا که دو ماه پیش ارزش بازاری حدود ۴۲ میلیارد دلار داشت، هفته گذشته به نزدیکی صفر رسیده است.

خبر - ۱ هفته پیش
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,سقوط,دلار

بازداشت یک سرمایه‌گذار زیان‌دیده ارزهای دیجیتال که به‌طور غیرقانونی وارد خانه بنیان‌گذار ترا شده بود

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، فردی پیش از این متهم به ورود غیرقانونی به خانه بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت ترافورم لبز شده بود، در حال حاضر تحت بازداشت و تحقیقات پلیس در سئول قرار دارد.

خبر - ۱ هفته پیش