ترا ۴.۵ میلیارد دلار توکن LUNA را می‌سوزاند

پروژه استیبل کوین الگوریتمیک ترا (Terra)، طرحی را تصویب کرده است که براساس آن قرار است ۴.۵ میلیارد دلار توکن بومی خود یعنی LUNA را از استخر کامیونیتی خود بسوزاند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تررا,LUNA,ارزدیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از « bitcoin.com»، این تصمیم با استفاده از سیستم حاکمیت بر روی زنجیره گرفته شد و طبق پیشنهادات، LUNA سوزانده می‌شود و با استیبل کوین بومی زنجیره، (UST)، مبادله خواهد شد. انتظار می‌رود این سوزاندن قیمت LUNA را حداقل در بلند مدت افزایش دهد.

ترا، یک پروژه پایدار الگوریتمی مبتنی بر قرارداد هوشمند، یک جفت پیشنهاد برای سوزاندن ۴.۵ میلیارد دلار ترا (LUNA)، توکن اصلی آن، از استخرهای اجتماعی به تصویب رساند. سوختن با تولید هر ۸۰۰ بلوک انجام می‌شود و هدف آن انطباق ساختار ارز برای ارتقاء جدید کلومبوس ۵ (Columbus 5) است که روش تولید استیبل کوین بومی زنجیره را تغییر داد.

استیبل کوین بومی زنجیره به دست آمده از سوختگی مجدداً به استخر جامعه تخصیص داده می‌شود و حاکمیت مسئول تصمیم گیری در مورد اینکه با این بودجه چه کار کند. اولین معامله سوآپ در اوایل این هفته انجام شد. پس از سوختن کل انبار، دوره دیگری وجود خواهد داشت که در آن جامعه می‌تواند تصمیم بگیرد که چه مقدار از آن برای راه‌اندازی اوزونو (Ozone)، یک پروتکل بیمه غیرمتمرکز در بالای ترا استفاده می‌شود.

طبق یک توییت از حساب رسمی ترا، اجرای پیشنهادات تایید شده یکی از بزرگترین، اگر نگوییم بزرگترین، سوختن یک دارایی لایه یک عمده در تاریخ بازار ارزهای دیجیتال است. این ممکن است باعث افزایش قیمت LUNA در دراز مدت شود زیرا سکه کمیاب‌تر می‌شود. در مورد این سوختگی،  دو کوون (Do Kwon)، مدیر عامل ترا، اظهار داشت: «این عمل روایت اقتصاد لونا را ساده‌تر می‌کند، جوایز را افزایش می‌دهد، و استخر جامعه را با ۱۰ میلیون لونا تامین می‌کند.»

وی همچنین خاطرنشان کرد: «پس از تغییراتی که با به‌روزرسانی کلمبوس ۵ رخ داد، همه هزینه‌های مبادله استیبل‌کوین زنجیره‌ای به استخر جوایز اوراکل برای اعتبارسنجی‌ها منتقل می‌شود و ما معتقدیم که این کار باعث می‌شود لونا پاداش‌های سودآور را حفظ کند.»

ترا توسط سیستم نظارتی هدف قرار گرفته شده است. کوون هنگام سفر به ایالات متحده احضاریه‌ای از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دریافت کرد. این احضاریه مربوط به یکی از پروتکل‌های بومی ساخته شده در بالای ترا به نام «Mirror» بود که به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌هایی را معامله کنند که مشتقاتی هستند که با قیمت برخی از سهام مرتبط هستند. کوون ماه گذشته از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل نحوه عمل و نحوه ارائه احضاریه شکایت کرد.

لینک کوتاه:b2n.ir/g42960 

فروش گاز به ماینرها از آذر تا بهمن ممنوع شد
عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال نوعی قمار است و هیچ سودی به جامعه نمی‌رساند
عضو هیئت‌اجرایی بانک مرکزی اروپا: یورو دیجیتال، پول قابل‌برنامه‌ریزی نخواهد بود
آیین‌نامه جدید وزارت صمت برای صنعت ماینینگ ابلاغ شد؛ لزوم دریافت تأیید از وزارتخانه‌های نفت و نیرو
روسیه توسعه سیستم تسویه‌حساب ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌کند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بانک مرکزی اروپا,ارزدیجیتال بانک مرکزی,قانون گذاری,پول قابل‌برنامه‌ریزی,ECB,فابیو پانتا

عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال نوعی قمار است و هیچ سودی به جامعه نمی‌رساند

یکی از مدیران بانک مرکزی اروپا (ECB) با انتقاد از دارایی‌های دیجیتال می‌گوید که این طبقه دارایی‌ خطرناک است و هیچ سودی برای جامعه ندارد.

خبر - ۳ ماه پیش
بانک مرکزی اروپا,ارزدیجیتال بانک مرکزی,قانون گذاری,پول قابل‌برنامه‌ریزی

عضو هیئت‌اجرایی بانک مرکزی اروپا: یورو دیجیتال، پول قابل‌برنامه‌ریزی نخواهد بود

فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت‌اجرایی بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه خاطرنشان کرد که ارز دیجیتال احتمالی بانک مرکزی اجازه نمی‌دهد تا محدودیت‌هایی در نحوه خرج‌کردن وجوه ایجاد شود. او به اعضای کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت: «یورو دیجیتال هرگز پولی قابل‌برنامه‌ریزی نخواهد بود. بانک‌های مرکزی پول صادر می‌کنند، نه کوپن». در حالی که برخی از ناظران توانایی محدود‌کردن استفاده از ارز دیجیتال را یک مزیت می‌دانند؛ دیگران، از جمله وزرای دارایی منطقه یورو مخالف هستند و می‌گویند که توانایی برنامه‌ریزی، عملکرد پول را به‌عنوان یک دارایی کاملاً قابل‌معاوضه از بین خواهد برد.

خبر - ۸ ماه پیش
وزارت صمت,ماینر,استخراج,ارزدیجیتال,بیت کوین,علی بابک‌نیا

آیین‌نامه جدید وزارت صمت برای صنعت ماینینگ ابلاغ شد؛ لزوم دریافت تأیید از وزارتخانه‌های نفت و نیرو

وزارت صنعت، معدن و تجارت آیین‌نامه جدیدی را در خصوص فعالیت استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. بر اساس این آیین‌نامه، درخواست‌های مربوط به فعالان حوزه ماینینگ کشور باید از سوی وزارتخانه‌های نفت و نیرو نیز تأیید شود.

خبر - ۸ ماه پیش
روسیه,قانون گذاری,ارزدیجیتال بانک مرکزی,ارز دیجیتال ملی,تحریم‌

روسیه توسعه سیستم تسویه‌حساب ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌کند

به گزارش روزنامه روسی کمرسانت، با ادامه‌یافتن تحریم‌ها، بانک مرکزی این کشور در حال توسعه یک سیستم تسویه‌حساب بین‌المللی برای استفاده از ارز دیجیتال ملی خود است.

خبر - ۸ ماه پیش
قیمت‌ بیت کوین,ارزدیجیتال,استخراج,بیت کوین

سرمایه‌گذاری غول‌ها برای استخراج ارزدیجیتال با وجود کاهش قیمت‌ بیت کوین

آدام بک، مدیرعامل بلاک استریم اعلام کرد که سرمایه جدید به توسعه بخش استخراج و افزایش ظرفیت آن تعلق خواهد گرفت.

خبر - ۹ ماه پیش
ترا,Luna,Terra,بلاک چین,UST,سقوط,لونا,FTX,صرافی,ورشکستگی

مروری بر فجایع ارز دیجیتالی در سال ۲۰۲۲

بازار ارزهای دیجیتال روزهای بسیار سختی را در سال ۲۰۲۲ پشت سر گذاشته است. در نیمه اول سال بود که قیمت ارزهای دیجیتال به دنبال سقوط پروژه ترا و دو ارز دیجیتال آن (استیبل کوین ترا یواس‌دی و ارز لونا) کاهش یافت. به دنبال آن، چندین شرکت مرتبط با ارزهای دیجیتال با مشکلات مالی جدی از جمله ورشکستگی مواجه شدند که مهم‌ترین و تاثیرگذارترین آنها، صرافی بزرگ FTX است...

خبر - ۱۰ ماه پیش
ترا,Luna,Terra,بلاک چین,UST,سقوط,لونا

آیا ارزهای دیجیتال شبکه ترا برای یک رالی صعودی دیگر آماده می‌شوند؟

حضور دو کوان (Do Kwon)، بنیان گذار اکوسیستم ترا (Terra) در یک برنامه محبوب مرتبط با ارزهای دیجیتال، می‌تواند باعث ایجاد نوسانات بالا در قیمت ارزهای دیجیتال این پروژه شود.

خبر - ۱۱ ماه پیش
ترا,Luna,Terra,بلاک چین,UST,سقوط,لونا

علت رشد دوباره ترا چیست؟

استیبل کوین‌های الگوریتمی پس از فروپاشی اکوسیستم ترا دچار خسارت‌های بزرگی شدند. پس از این اتفاق، یک زنجیره جدید با نام ترا (LUNA) متولد شد و زنجیره قدیمی با توکن‌های «LUNC» و «USTC» به ترا کلاسیک تغییر نام داد و کاربران به دو دسته تقسیم شدند. برخی، نسخه جدید ترا را حفظ کرده و برخی دیگر، از نسخه قبلی یعنی ترا کلاسیک حمایت کردند.

خبر - ۱۱ ماه پیش
بایننس,صرافی,ارزدیجیتال,کرو فایننس,سرقت

بایننس اکثر سرمایه به سرقت رفته از کرو فایننس را بازیابی کرد

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس بخش بزرگی از سرمایه به سرقت رفته در هک اخیر پروتکل دیفای کرو فایننس (Curve Finance) را بازیابی کرده است. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل این صرافی در توییتر اعلام کرد که بایننس ۴۵۰,۰۰۰ دلار از دارایی‌های به سرقت رفته را بازیابی کرده است. این مقدار بازیابی شده ۸۰ درصد وجوه سرقت شده را تشکیل می‌دهد. به گفته ژائو، هکر تلاش کرده بود تا با راه‌های مختلف سرمایه‌های مسروقه را به صرافی بایننس ارسال کند اما این صرافی تراکنش‌ها را شناسایی کرده است. بایننس در تلاش است تا این سرمایه‌ها را به صاحبان خود بازگرداند.

خبر - خیلی وقت پیش