تسکین بازار بیت کوین؛ آیا روند صعودی از سر گرفته می شود؟

پیش‌بینی می‌شود که در آخر همین هفته قیمت تا حدودی افزایش یابد، اما آیا این افزایش یک اصلاح کوچک است یا اینکه منجر به شکل‌گیری یک روند صعودی جدید می‌شود؟

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

Bitcoin cmoe back

title

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در هفته گذشته با کاهشی شدید از 19,500 دلار به 16,000 دلار سقوط کرد. در مواردی که قیمت به‌صورت ناگهانی و با سرعت کاهش می‌یابد، اصلاح به سرعت انجام نمی‌شود. این فرضیه در‌مورد سقوط بزرگ هفته گذشته نیز صدق می‌کند، چرا‌که  کاهش شدید قیمت تنها در چند ساعت رخ‌داده است.

پس از پایان این سقوط قیمت همواره بالای سطح 16,000 دلار در نوسان بوده است، 16,000 دلار پایین ترین سطح حمایت در چند روز اخیر است. اما سوال اصلی اینجاست که آیا بیت کوین می‌تواند سطح حمایت قبلی خود را پس بگیرد یا خیر. چرا‌که با بازگشت به سطح حمایت قبلی می‌توان به ادامه روند صعودی بازار امیدوار بود.


نمای یک روزه بازار BTC/USD

همانطور که از نمای یک روزه بازار پیداست، یک حمایت جدید در محدوده 16,000 دلار ایجاد شده است. نکته قابل توجه این است که روند بازار در دوماه اخیر به‌طور پیوسته صعودی بوده و تقریبا تمامی کندل‌ها رنگ سبز را نشان می‌دهند. همین رشد بدون توقف قیمت سبب شده است که قیمت با کاهشی 3,000 دلاری رو‌به‌رو شود.

شکل کندل‌ها پشتیبانی موقت قیمت و بازگشت از سطح 16,000 دلار را نشان می‌دهد، چراکه هم‌اکنون قیمت 1,400 دلار بالاتر از این سطح قرار گرفته است.


نمای یک ساعته بازار BTC/USD

نمای یک ساعته بازار یک شکست عظیم در سطح حمایت 18,600 دلار را نشان می‌دهد، که همین شکست باعث ادامه روند نزولی بازار شده است. در نمای کوتاه مدت بیت کوین مقاوت بسیار مهمی در سطح 18,000 دلار دیده می‌شود که می‌تواند تایین کننده جهت کلی بازار باشد. در دو روز گذشته تلاش‌ها برای عبور از سطح 18,000 دلار دیده می‌شد که در اواخر صبح امروز منجر به شکست این مقاومت شد.

با شکسته شدن مقاومت 18,000 دلاری یک مقاومت جدید در 18,600 دلار ایجاد می‌شود. 18,600 همان نقطه‌ای است که حمایت روند صعودی قبلی در آن شکسته شد. محتمل‌ترین سناریو شکست سطح 18,500 پس از عبور از 18,000 دلار است. که در این‌صورت  روند صعودی جدید بازار از سر گرفته می‌شود.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399