تسکین بازار بیت کوین؛ آیا روند صعودی از سر گرفته می شود؟

پیش‌بینی می‌شود که در آخر همین هفته قیمت تا حدودی افزایش یابد، اما آیا این افزایش یک اصلاح کوچک است یا اینکه منجر به شکل‌گیری یک روند صعودی جدید می‌شود؟

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

Bitcoin cmoe back

title

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در هفته گذشته با کاهشی شدید از 19,500 دلار به 16,000 دلار سقوط کرد. در مواردی که قیمت به‌صورت ناگهانی و با سرعت کاهش می‌یابد، اصلاح به سرعت انجام نمی‌شود. این فرضیه در‌مورد سقوط بزرگ هفته گذشته نیز صدق می‌کند، چرا‌که  کاهش شدید قیمت تنها در چند ساعت رخ‌داده است.

پس از پایان این سقوط قیمت همواره بالای سطح 16,000 دلار در نوسان بوده است، 16,000 دلار پایین ترین سطح حمایت در چند روز اخیر است. اما سوال اصلی اینجاست که آیا بیت کوین می‌تواند سطح حمایت قبلی خود را پس بگیرد یا خیر. چرا‌که با بازگشت به سطح حمایت قبلی می‌توان به ادامه روند صعودی بازار امیدوار بود.


نمای یک روزه بازار BTC/USD

همانطور که از نمای یک روزه بازار پیداست، یک حمایت جدید در محدوده 16,000 دلار ایجاد شده است. نکته قابل توجه این است که روند بازار در دوماه اخیر به‌طور پیوسته صعودی بوده و تقریبا تمامی کندل‌ها رنگ سبز را نشان می‌دهند. همین رشد بدون توقف قیمت سبب شده است که قیمت با کاهشی 3,000 دلاری رو‌به‌رو شود.

شکل کندل‌ها پشتیبانی موقت قیمت و بازگشت از سطح 16,000 دلار را نشان می‌دهد، چراکه هم‌اکنون قیمت 1,400 دلار بالاتر از این سطح قرار گرفته است.


نمای یک ساعته بازار BTC/USD

نمای یک ساعته بازار یک شکست عظیم در سطح حمایت 18,600 دلار را نشان می‌دهد، که همین شکست باعث ادامه روند نزولی بازار شده است. در نمای کوتاه مدت بیت کوین مقاوت بسیار مهمی در سطح 18,000 دلار دیده می‌شود که می‌تواند تایین کننده جهت کلی بازار باشد. در دو روز گذشته تلاش‌ها برای عبور از سطح 18,000 دلار دیده می‌شد که در اواخر صبح امروز منجر به شکست این مقاومت شد.

با شکسته شدن مقاومت 18,000 دلاری یک مقاومت جدید در 18,600 دلار ایجاد می‌شود. 18,600 همان نقطه‌ای است که حمایت روند صعودی قبلی در آن شکسته شد. محتمل‌ترین سناریو شکست سطح 18,500 پس از عبور از 18,000 دلار است. که در این‌صورت  روند صعودی جدید بازار از سر گرفته می‌شود.

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط