تصویب دو لایحه ارزدیجیتالی توسط شورای اروپا

چارچوب برنامه‌ریزی شده اتحادیه اروپا برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال یک قدم به رسمی شدن نزدیکتر شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اروپا,قانون گذاری

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف،  روز چهارشنبه، شورای اروپا، که دستور کار سیاسی اتحادیه اروپا را هدایت می‌کند، موضع خود را در مورد چارچوب بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA) و قانون عملیاتی دیجیتال (DORA) اعلام کرد.
پس از توافق، که پس از آن باید به تصویب برسد، شورای اروپا و پارلمان اکنون می‌توانند بحث و گفتگو را در مورد این ابتکار قبل از تصویب نهایی به عنوان قانون آغاز کنند.
چارچوب MiCA برای محافظت از سرمایه گذاران و مصرف کنندگان در برابر تقلب طراحی شده است، از جمله تضمین می‌کند که پول سرمایه گذاران در صورت هک امن باشد. اگر مقامات بر این باورند که برخی از پلتفرم‌های صرافی ارز دیجیتالی تهدیدی برای سرمایه‌گذاران یا کاربران هستند، می‌توانند مقررات سخت‌گیرانه‌تری را بر اساس MiCA بر آنها اعمال کنند.
هدف اصلی دیگر MiCA اداره صادرکنندگان استیبل کوین است، به دنبال تمایل فیس بوک برای ایجاد یک استیبل کوین، که در ابتدا «لیبرا» نام داشت و توسط سبدی از ارزهای فیات پشتیبانی می‌شد.
بانک مرکزی اروپا (ECB) گفته است که مقررات جدید استانداردهای فرهنگی قابل مقایسه ای را برای ارائه دهندگان خدمات پرداخت ایجاد می‌کند تا ایمنی کاربران را تضمین کند. بر اساس آخرین اعلامیه بانک مرکزی اروپا، این چارچوب همچنین حاوی مقرراتی است که به حاکمیت شرکت و مدیریت ریسک و همچنین ممنوعیت ارائه خدماتی مانند ابزارهای پرداخت پرخطر می‌پردازد.

دستور مذاکره MiCA خود شورای اروپا، که بیش از ۴۰۰ صفحه است، نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا موضع خود را در قبال صادرکنندگان توکن ارجاع شده به دارایی کاهش نخواهد داد و بیان شده که باید مشمول تعهدات سخت گیرانه‌تری نسبت به صادرکنندگان سایر دارایی‌های ارز دیجیتالی باشند.
تعدادی از استثناها در دستور مذاکره برای MiCA گنجانده شد. شورا موافقت کرده است که توکن‌های ارجاع شده به دارایی مجاز تحت دستورالعمل الزامات سرمایه اتحادیه اروپا نباید به مجوز دیگری تحت MiCA صادر شود.
به گفته شورا، NFT، از جمله هنرهای دیجیتال و کلکسیون‌هایی که بر اساس ویژگی‌های متمایز و مزایای هر دارایی ارز دیجیتالی ارزش‌گذاری می‌شوند، مشمول قوانین MiCA نیستند. این قوانین در مورد توکن‌هایی که خدمات منحصر به فرد یا دارایی‌های واقعی را نشان می‌دهند، مانند ضمانت‌های محصول یا املاک و مستغلات اعمال نمی‌شود.
کمیسیون اروپا چارچوب MiCA را در سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹)به عنوان بخشی از ابتکار عمل مالی دیجیتال بزرگتر خود منتشر کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/t52702 

 

رئیس کمیته تحقیقات فدرال روسیه خواهان شناسایی اجباری کاربران ارزهای دیجیتال شد
چین استخراج ارزهای دیجیتال را رسماً منسوخ‌شده اعلام کرد
دوبی؛ مقصد بعدی صرافی بایننس

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

چین,استخراج ارزهای دیجیتال,بیت کوین,استخراج بیت کوین,قانون گذاری

چین استخراج ارزهای دیجیتال را رسماً منسوخ‌شده اعلام کرد

تلاش‌های دولت چین برای از بین‌بردن کامل صنعت ارزهای دیجیتال با منسو‌خ‌شدن ماینینگ تقویت شد. بالاترین نهاد برنامه‌ریزی اقتصادی چین، روز دوشنبه، به‌طور رسمی استخراج ارزهای دیجیتال را فعالتی منسوخ‌شده اعلام کرد و از این سیاست به‌عنوان یک به‌روزرسانی برای خط‌مشی دولت چین در سال ۲۰۱۹ یاد کرد.

خبر - ۵ روز پیش
دوبی,امارات متحده عربی,صرافی بایننس,صرافی,ارز دیجیتال,قانون گذاری,چانگ‌پنگ ژائو

دوبی؛ مقصد بعدی صرافی بایننس

پس از آنکه چین تجارت ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، صرافی بایننس مجبور شد از این کشور مهاجرت کند. به نظر می‌رسد که بزرگترین صرافی جهان، بعد از سرگردانی در کشورهای ژاپن، مالت، سنگاپور و جزایر کیمن، قصد دارد در دوبی مستقر شود. در این راستا چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، تاکنون چندین بار با خانواده سلطنتی امارات متحده عربی ملاقات کرده است. علاوه بر این، بایننس پس از تحمل هجوم نظارتی جهانی در سال ۲۰۲۱، تصمیم گرفته است بیش از پیش با قانون‌گذاران همکاری کند.

خبر - ۵ روز پیش
حزب حاکم ترکیه,ترکیه,مالیات,ارز دیجیتال,رمزارز

مقامات حزب حاکم ترکیه ادعاها درباره مالیات ۴۰ درصدی بر سود ارزهای دیجیتال را رد کردند

اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) در ترکیه به مطبوعات داخلی گفته‌اند که دولت این کشور بر خلاف ادعاها، برنامه‌ای برای اعمال مالیات ۴۰ درصدی به سودهای مربوط به ارزهای دیجیتال ندارد. آنها همچنین تأکید کرده‌اند که تلاش‌های نظارتی فعلی با هدف ایجاد یک محیط پایدار برای صنعت بلاک چین انجام می‌شود. گفتنی است که احتمالا در هفته‌های آتی یک لایحه قانون‌گذاری برای تنظیم و نظارت بر تجارت ارزهای دیجیتال به مجلس ترکیه ارائه خواهد شد.

خبر - ۷ روز پیش
اروپا,ارزهای دیجیتال,مقررات

سازمان دیده‌بان اوراق بهادار اروپا پیش از آزمایش فناوری دفتر کل توزیع شده به دنبال بازخورد در مورد مقررات است

سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا، تصمیم گرفته است تا مشخص کند آیا مقامات اتحادیه اروپا نیاز به اصلاح مقررات موجود به منظور تسهیل تجارت و تسویه اوراق بهادار توکنیزه شده را الزامی می‌بینند یا خیر.

خبر - ۱ هفته پیش
هند,ارز دیجیتال,مقررات

عضو کمیته سیاست پولی هند: اجرای ممنوعیت کل ارزهای دیجیتال دشوار است؛ این دارایی‌ها باید تنظیم شوند

یک اقتصاددان مشهور که عضو کمیته سیاست پولی هند است می‌گوید که اجرای ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال دشوار است و تنها فعالیت‌های غیرقانونی و مشارکت در دارک وب را افزایش می‌دهد.

خبر - ۱ هفته پیش
هند,صرافی,صرافی ارزدیجیتالی,مالیات,ممنوعیت,قانون گذاری

یورش مقامات نظارتی به صرافی‌های ارز دیجیتال در هند!

طبق گزارش‌ها، اداره کل اطلاعات مالیات کالاها و خدمات (DGGI) روز شنبه به دفتر صرافی‌های اصلی ارز دیجیتال در سراسر این کشور حمله کرده است. خبرگزاری آنی (ANI) به نقل از منابع رسمی دراین‌باره گفته است: «حدود نیمی از دفاتر ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال جستجو شده و اداره کل اطلاعات سازمان مالیات کالاها و خدمات توانسته از این طریق، فرار گسترده مالیاتی را شناسایی کند.»

خبر - ۲ هفته پیش
کره جنوبی,مالیات‌,قانون گذاری

کره جنوبی در پی اخذ مالیات‌های جدید از مالکان ارزهای دیجیتال

دولت کره جنوبی می‌خواهد در سال ۲۰۲۲ مالیات‌های جدیدی را بر ارزهای دیجیتال وضع کند. بنا بر اعلام اداره مالیات این کشور، شهروندانی که هدیه یا ارثیه ارز دیجیتالی دریافت می‌کنند باید بین ۱۰ تا ۵۰ درصد مالیات بپردازند. این نهاد دولتی خاطر نشان کرد مقدار مالیات به ارزش کل اموال دریافتی بستگی خواهد داشت.

خبر - ۲ هفته پیش
 بایدن,آمریکا,قانون گذاری,بلاک چین,ارز دیجیتال,رمز ارز

بایدن خواستار ایجاد استراتژی در مقابل بلاک چین و ارزهای دیجیتال شد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در لایحه دفاعی ۷۷۰ میلیارد دلاری که به‌تازگی امضا کرده، از وزارت دفاع خواسته است تا یک استراتژی برای حفظ سلامت دیجیتالی فناوری‌های نوظهور طراحی کند. در بخش‌هایی از این لایحه اشاره‌ای هم به بلاک چین و امور مرتبط با ارزهای دیجیتال شده است. بایدن از وزارت دفاع خواسته است این استراتژی را تا تاریخ ۱ آوریل (۱۲ فروردین) مشخص کند.

خبر - ۲ هفته پیش
داخلی,استخراج,قانون گذاری

وزیر اطلاعات: وضعیت آشفته ارزهای دیجیتال ساماندهی شود

رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی از دیدار خود با حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب وزیر اطلاعات و تأکید وی بر ساماندهی ارزهای دیجیتال خبر داد.

خبر - ۲ هفته پیش