تعداد بیت کوین های باقی مانده و استخراج نشده چقدر است؟

چه تعداد بیت کوین (BTC) یا همان طلا کمیاب دیجیتال برای استخراج باقی مانده است؟ پاسخ را در این مقاله بخوانید و بیشتر در مورد بیت کوین بدانید.

استخراج بیت کوین

title

بیت کوین (BTC) اولین ارز دیجیتال در جهان است که از طریق عملیات ماینینگ یا استخراج ایجاد می‌شود؛ ماینینگ ارزهای دیجیتال یک فرایند پیچیده آنلاین است که از کدهای رایانه‌ی استفاده می‌کند. بیت کوین به علت محدود بودن تعداد عرضه کل آن، با نام طلای دیجیتال نیز شهرت یافته است و ماینرها در شبکه بیت کوین به دنبال استخراج کوین‌های این طلای دیجیتال از طریق اثبات حل مسائل پیچیده یا الگوریتم اثبات کار هستند.

چه تعداد بیت کوین‌ تا به حال استخراج شده است؟ چه زمانی ماینینگ این ارز دیجیتال کمیاب به اتمام می‌رسد؟ تعداد کوین‌های گم شده و غیر قابل دسترس بیت کوین چند تاست؟ در این مقاله به چند سوال پر پرسش در مورد عرضه بیت کوین پاسخ داده شده است.

چند بیت کوین تا به حال استخراج شده است؟

تا تاریخ ۷ شهریور ۱۴۰۰، تعداد ۱۸٫۸۰۰٫۷۱۸ بیت کوین استخراج شده است؛ این رقم با توجه به الگوریتم خاص ماینینگ بیت کوین، هر ۱۰ دقیقه (زمان ایجاد یک بلاک در بلاک چین بیت کوین) تغییر می‌کند.

چه تعداد کوین بیت کوین دیگر هنوز برای استخراج شدن باقی مانده است؟

تا تاریخ مذکور، تعداد ۲٫۱۹۹٫۲۸۲ واحد بیت کوین هنوز باید طی فرآیند پیچیده ماینینگ استخراج شود.

استخراج ارزهای دیجیتال یک فرآیند پیچیده وانرژی‌بر است که به کامپیوتر‌های قدرتمندی نیاز دارد. فرآیند ماینینگ شامل استفاده از رایانه برای حل مسئله ریاضی با جواب ۶۴ رقمی است که با ساده سازی بسیار می‌توان گفت که هر نودی در شبکه که سریع‌تر این جواب را پیدا کند، موفق به ثبت بلاک و دریافت پاداش آن (به صورت توکن بومی شبکه بیت کوین یا همان بیت کوین) می‌شود. پاداش استخراج یک بلاک بیت کوین همان کوین‌های جدید استخراج شده هستند که در بلاک چین بیت کوین ثبت می‌شوند.

کلا چند بیت کوین وجود خواهد داشت؟

پدید آورنده اولین ارزدیجیتال جهان تعداد محدودی برای عرضه کل آن مشخص کرده است که تعداد ۲۱ میلیون بیت کوین یا به طور دقیق ۲۰٫۹۹۹٫۹۹۹ تاست.

چه تعداد بیت کوین‌ گم شده است؟

پاسخ دقیقی نمی‌توان برای این سوال ارائه داد، اما آن چه تخمین زده می‌شود ۳ تا ۴ میلیون بیت کوین است. گم شدن توکن‌های ارزهای دیجیتال به این معنی است که دیگر توسط کسی قابل دسترسی نیستند و کلید خصوصی دسترسی به آن‌ها تا ابد گم شده است؛ در مورد کلید و آدرس بیت کوین قبلا به تفصیل توضیح داده‌ایم.

روزانه چند کوین بیت کوین‌ استخراج می‌شود؟

تعداد ۹۰۰ بیت کوین در ۲۴ ساعت توسط ماینرهای شبکه استخراج می‌شود که در واقع پاداش تشکیل ۱۴۴ بلاک هستند؛  هم اکنون در شبکه بیت کوین‌ ، پاداش استخراج یک بلاک معادل ۶/۲۵ واحد بیت کوین‌ است و این رقم هر ۴ سال یک بار تحت رویداد هاوینگ بیت کوین (Halving) نصف می‌شود.

ماینینگ بیت کوین چه زمانی خاتمه می‌یابد؟

تخمین زده می‌شود که تا سال ۲۱۴۰ میلادی، همه ۲۱ میلیون بیت کوین به طور کامل عرضه شوند. پس از این تاریخ، دیگر کوین جدیدی استخراج و به تعداد کوین‌های در گردش اضافه نمی‌شود.

بعد از استخراج همه بیت کوین‌ها، تکلیف ماینرها چه می‌شود؟

هم اکنون ماینرهای شبکه دستمزد خود را با بستن بلاک‌ها و صدور کوین‌های جدید دریافت می‌کنند، در حالی که با اتمام عرضه بیت کوین‌ ، آن‌ها این منبع درآمد را از دست می‌دهند. با این حال پس از آن، کارمزد تراکنش‌ها همچنان عاید ماینرها خواهد شد.

منبع: اکسچینو

لینک کوتاه: b2n.ir/k68131 

به ازای هر تراکنش بیت کوین ۲۷۲ گرم زباله الکترونیکی تولید می‌شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3