تفاوت‌ کیف پول سرد و کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

میزان علاقه‌مندی عمومی به ارزهای دیجیتال هر ساله درحال افزایش است، به موازات آن تنوع در کیف پول‌های ذخیره‌سازی ارز دیجیتال نیز روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و تشخیص تفاوت بین کیف پول‌ها نیز کار آسانی نیست.

mammad

منبع : Ellipal

تفاوت‌ کیف پول سرد و کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

title

بیشتر کاربران از کیف پول‌های نرم‌افزاری، فضا‌های ذخیره‌سازی ابری، کیف پول‌های سرد (Cold Storage Wallet) و یا کیف پول‌های سخت‌افزاری (Hardware Wallets) برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال خود استفاده می‌کنند. کارکرد کیف پول‌های نرم‌افزاری و فضاهای ذخیره سازی ابری کاملا مشخص است، اما اغلب، کیف پول‌های سرد  و کیف پول‌های سخت‌افزاری با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند.

کیف پول سرد

کیف پول سرد سخت‌افزاری شبیه به کیف پول‌های الکترونیکی (مانند کارت‌های اعتباری) است که از آن به منظور رمزنگاری دارایی‌های دیجیتال شما (مانند بیت کوین) استفاده می‌شود. داده‌های موجود در کیف پول‌های سرد تنها با اجازه مستقیم مالک کیف پول قابل دسترسی می‌باشد.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت‌افزاری به شما این امکان را می‌دهد تا داده‌های رمزنگاری شده خود را ذخیره کنید. لازم است که بدانید کیف پول‌‌های سخت‌افزاری امکان دسترسی کاربران به داده‌هایشان را تنها از روش‌های سخت‌افزاری پشتبانی می‌کند، اما استفاده از کیف پول‌های سرد علاوه بر سخت‌افزار، نیازمند بستر‌های نرم‌افزاری است، که همین موضوع امنیت آنها را نسبت به کیف‌پول‌های سخت افزاری بیشتر می‌کند.

کدام کیف پول را انتخاب کنم؟

کیف پول‌های سرد و کیف پول‌های سخت افزاری هر دو نسبت به گزینه‌های ذخیره‌سازی آنلاین ارز دیجیتال از امنیت بیشتری برخوردار هستند. اما زمانی که صبحت از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ می‌شود باید از کیف پول سرد استفاده کرد، چراکه نسبت به تمامی گزینه‌های موجود از امنیت بیشتری برخوردار است. استفاده از کیف پول‌های سرد گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت است، اما اگر شما کسی هستید که مرتب به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال می‌پردازید، کیف پول‌ سرد نمی‌تواند خواسته‌های شما را برآورده کند.

با صرف نظر از این مسائل، کیف پول سرد به شما این امکان را می‌دهد تا میلیون‌ها دلار را به‌طور بالقوه ذخیره کنید، بدون آنکه نگرانی از بابت سرقت و تخریب دارایی‌های دیجیتال شما وجود داشته باشد.

کیف پول سرد از طریق یک پورت یو‌اس‌بی (USB) به کامپیوتر شما متصل می‌شود و هر بار باید برای دسترسی به داده‌های موجود در آن گذرواژه خود را وارد کنید. شایان ذکر است که کیف پول سرد در برابر حملات از راه دور و حملات فیزیکی نیز محافظت می‌شود.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399