تقاضا برای ارزهای دیجیتال بین اماراتی‌ها بیشتر از مهاجران غربی داخل امارات است

یک نظرسنجی در امارات متحده عربی با بیش از ۱,۰۰۰ شرکت کننده از تقاضای بالای اماراتی‌ها برای خرید ارزهای دیجیتال پرده‌برداری کرد. جوانان اماراتی بیش از اروپایی‌ها و آمریکایی‌های ساکن امارات به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند.

sutun

منبع : Internationalinvestment

تقاضا برای ارزهای دیجیتال بین اماراتی‌ها بیشتر از مهاجران غربی داخل امارات است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اینترنشنال اینوستمنت، طبق نظرسنجی یو گاو (YouGov) که هالبورن استس (Holborn Assets) حامی مالی آن است، حدود یک چهارم (۲۶ درصد) از ۱,۰۰۰ نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند ارزهای دیجیتال را «فرصتی جذاب برای سرمایه‌گذاری» خواندند و ۴۵ درصد از این افراد پیش از سرمایه‌گذاری به دنبال کسب دانش بیشتر در رابطه با این موضوع هستند.

تقریبا نیمی از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که با اختصاص بیش از ۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود به ارزهای دیجیتال مشکلی ندارند. ۱ نفر از هر ۵ نفر نیز با اختصاص بیش از ۱۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود مشکلی نداشته است.

استفان تری (Stefan Terry)، شریک جهانی دفتر دارایی هولبورن در امارات، در این باره گفته است:

«مشخص است که تقاضا برای  این دارایی‌های جدید و اغواکننده درحال افزایش است، مخصوصاً به خاظر اینکه این دارایی‌ها پتانسیل سود دهی بالایی دارند.»

استفان تری افزود: «نتایج نظرسنجی این را هم پررنگ می‌کند که علاقه به کسب دانش بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال پیش نیاز اختصاص قسمت بیشتری از سرمایه [به این شکل از دارایی] است.»

هالبورن استس گفته است:

«این شرکت قصد دارد برنامه‌های داخلی بسازد و تا آخر امسال آنها را عرضه کند. این برنامه‌ها تقاضا را در امارات متحده عربی به کار می‌گیرد تا به [جذب مخاطب برای] دفتر آفریقای جنوبی این شرکت کمک کند. این دفتر در هفته‌های آینده میزبان برخی از رویدادها است تا به سرمایه‌گذاران درباره مزایا و معایب ارزهای دیجیتال آموزش دهد.»

افراد بین ۱۸ تا ۲۴ سال علاقه بیشتری به ارزهای دیجیتال دارند. بیش از ۳۳ درصد آنها از ارزهای دیجیتال به‌عنوان «فرصت جذابی برای سرمایه‌گذاری» یاد کرده‌اند، اما بین افراد ۴۵ سال به بالا این رقم تنها ۱۷ درصد است.

در همین حین، تنها ۱۰ درصد از جوان‌ترین گروه سنی حاضر در نظرسنجی اعتقاد داشتند این عرصه باید به شدت تحت نظارت قرار بگیرد، اما این رقم در سرمایه‌گذاران مسن‌تر ۱۷ درصد بوده است. ۱۲ درصد از گروه سنی جوان معتقد بودند که این عرصه زودگذر است، این در حالی است که این رقم در گروه سنی ۴۵ سال و بالاتر به ۲۰ درصد می‌رسد.

از نظر ملیت نیز نتایج جالبی وجود دارد. برای مثال، اماراتی‌ها با ۳۳ درصد، مشتاق‌ترین گروه برای سرمایه‌گزاری در ارزهای دیجیتال هستند. شهروندان دیگر کشورهای عربی که در امارات ساکن هستند با ۲۳ درصد، ساکنان آسیایی امارات با ۲۴ درصد و غربی‌ها (اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها) با ۱۹ درصد به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

این نتیجه در دیگر قسمت‌های این نظرسنجی نیز یکسان است، به طوری که فقط ۷ درصد از اماراتی‌ها اعتقاد‌ دارند دارایی‌های دیجیتال باید به شدت کنترل و قانون‌گذاری شود. این درحالی است که بیش از نیمی از غربی‌ها تمایل دارند سخت‌گیری‌ها در رابطه با این حوزه افزایش یابد.

به علاوه، بین سرمایه‌گذاران اماراتی اختلاف فاحشی در مقدار اختصاص سرمایه وجود دارد. برای مثال، یک سوم اماراتی‌ها گفته‌اند اختصاص ۵ تا ۱۰ درصدی سرمایه برایشان مقدور است و ۱۹ درصد از آنها رقمی بین ۰ تا ۲ درصد را اعلام کرده‌اند.

در مقایسه با آنها، ۵۱ درصد از مهاجران غربی گفته‌اند ۰ تا ۲ درصد از سرمایه خود را به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال اختصاص می‌دهند و فقط ۱۴ درصد از آنها مایل بودند ۵ تا ۱۰ درصد از سرمایه خود را به این حوزه اختصاص دهند.

ارزش گروه امبر با جذب سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری به ۱ میلیارد دلار رسید
ریزش قیمت دوج کوین پس از تصادف اتومبیل حامی Doge
مدیر عامل استورم‌اکس می‌گوید که رونق اخیر ارزهای دیجیتال باعث افزایش پذیرش شده است
بانک جهانی به السالوادور: بیت کوین را به‌عنوان پول به رسمیت نمی‌شناسیم

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

ریزش قیمت دوج کوین پس از تصادف اتومبیل حامی Doge

ریزش قیمت دوج کوین پس از تصادف اتومبیل حامی Doge

روز گذشته یکی از اتومبیل‌های مسابقه‌ای که طرح دوج کوین را روی ماشین خود به نمایش گذاشته بود به صورت نمایشی از خط پایان عبور کرد و پس از آن به دیوار کناری برخورد کرد. پس از این اتفاق قیمت دوج کوین با ریزش همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
کاربران ارزهای دیجیتال تگزاس به زودی قادر به خرید و فروش توکن در سوپرمارکت‌های بزرگ زنجیره‌ای خواهند بود

کاربران ارزهای دیجیتال تگزاس به زودی قادر به خرید و فروش توکن در سوپرمارکت‌های بزرگ زنجیره‌ای خواهند بود

ایالت تگزاس در حال حاضر به دلیل جذب استخراج‌گران و تلاش برای تصویب قوانین ارزهای دیجیتال شناخته شده است و فرماندار این ایالت گفته «حامی پیشنهاد قانون ارزهای دیجیتال» است.

خبر - 29 خرداد 1400
مدیر عامل استورم‌اکس می‌گوید که رونق اخیر ارزهای دیجیتال باعث افزایش پذیرش شده است

مدیر عامل استورم‌اکس می‌گوید رونق اخیر ارزهای دیجیتال باعث افزایش پذیرش شده است

طبق گفته مدیرعامل استورم‌اکس، استفاده از ارزهای دیجیتال در بازار سال ۲۰۲۱ با بازار سال ۲۰۱۷ کاملاً متفاوت است. در سال ۲۰۱۷ قیمت هر واحد بیت کوین به اوج ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود و در سال ۲۰۲۱ هم قیمت به اوج تاریخی خود در حدود ۶۵,۰۰۰ دلار رسید.

خبر - 29 خرداد 1400
شرکت پورشه به دنیای توکن‌های غیرمثلی وارد می‌شود

شرکت پورشه به دنیای توکن‌های غیرمثلی وارد می‌شود

شرکت خودروسازی پورشه(Porsche) ، به دنبال ورود مستقیم به بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) است. این شرکت آلمانی در این راستای از یک پلت‌فرم تازه‌تاسیس به نام فن‌زون(Fanzone) رونمایی کرده است که در آن کارت‌های مبتنی بر NFT عرضه شده و کاربران می‌توانند به مبادله‌ی این دارایی‌های دیجیتال بپردازند.

خبر - 27 خرداد 1400
فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران که با مجوز وزارت کشور به نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده، طی نامه‌ای از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور متوقف شد.

خبر - 27 خرداد 1400
مدیر مایکرواستراتژی: اتریوم جی‌پی مورگان و نظام بانکی را نابود می‌کند

مدیر مایکرواستراتژی: اتریوم جی‌پی مورگان و نظام بانکی را نابود می‌کند

مایکل سیلور، مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی، اتریوم را یک رقیب جدی صنایع مالی می‌داند. او در مصاحبه با شبکه CNBC نظر خود در مورد صنعت ارزهای دیجیتال و آینده این حوزه را به اشتراک گذاشت.

خبر - 27 خرداد 1400