تلاش سازمان‌های خیریه برای کمک به شهروندان افغان با استفاده از ارزهای دیجیتال

وقوع تحولات اخیر در کشور افغانستان بسیاری از نهادهای خیریه بین‌المللی را بر آن داشته تا با جذب کمک‌های مالی کریپتویی برای رفع نیازهای ضروری مردم این کشور گام بردارند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

افغانستان,طالبان,بیت کوین,کمک,افغان,پناهنده,ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌تلگراف، در شرایطی که مناطق پرجعیت افغانستان توسط طالبان در حال تصرف می‌باشد، هزاران افغان در کشورهای مختلف به عنوان پناهنده پذیرفته شده‌اند و بسیاری از سازمان‌های خصوصی کمک‌های ارزدیجیتالی را می‌پذیرند.
اگر افغان‌ها از ترس آنچه که طالبان اکنون در کنترل خود دارند، از خانه خود فرار می‌کنند یا در حال فرار هستند، سازمان‌هایی که به پناهندگان و کسانی که در محل هستند کمک می‌کنند و این جمله را بیان کرده‌اند:

«افغان‌هایی که به کشورهای دیگر می‌روند، اغلب به کمک‌های مالی نیاز دارند.»

موسسه « Hearts & Homes for Refugees» ، یک موسسه خصوصی مردمی در نیویورک ، در حال حاضر خواستار کمک‌های مالی برای کمک به تقریباً ۲۰,۰۰۰ افغانستانی است که هنوز در این کشور هستند و منتظر مقامات ایالات متحده هستند تا ویزای مهاجران ویژه را پردازش کنند. این گروه امیدوار است سرمایه کافی برای انتقال خانواده‌های افغان به شهرستان وستچستر(Westchester ) جمع آوری کند و در حال حاضر بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) ، بیت کوین کش (BCH) ، لایت کوین (LTC) ، زیکش (ZEC) ، دلار جمینای (GUSD) را می‌پذیرد.

«CARE» ، سازمانی با دفاتری در سراسر جهان می‌باشد که از زنان و دختران حمایت می‌کند ، گفته است که ۳۹۳,۰۰۰ افغان در جریان تسلط طالبان آواره شده‌اند و به کمک‌های فوری نیاز دارند. جک باچر( Jack Butcher) ، موسس شرکت مشاوره‌ای «Visualize Value» ، مجموعه‌ای از NFT ، «بسته های مراقبتی» را راه اندازی کرد که هر یک به منظور برآورد هزینه سازمان برای تأمین نیازهای اضطراری یک خانواده به مدت یک ماه به فروش می‌رسد.

برخی از سازمان‌هایی که در افغانستان فعالیت می‌کنند همچنان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی در تماس هستند و درخواست کمک می‌کنند .« Code to Inspire » ، مدرسه ای با هدف آموزش دختران افغان در زمینه کد نویسی و روباتیک، از طریق «Giving Block» کمک‌های ارز دیجیتالی را می‌پذیرد.

وضعیت در افغانستان در حال پیشرفت است، با این حال قبلاً گزارش‌هایی مبنی بر تجاوز ، قتل و نقض حقوق بشر با گسترش دامنه طالبان در این زمینه منتشر شده است. با این حال ، مهم است که کاربران ارزهای دیجیتال با نیت خوب در مورد افرادی که به آنها اهدا می‌کنند توجه داشته باشند.

لینک کوتاه: b2n.ir/r68484 

 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط