توانیر: از ورود غیرمجاز ماینرهای چینی به کشور به شدت جلوگیری شود

مدیرعامل توانیر در مورد ورود دستگاه‌های غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال از چین به کشور به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هشدار داد.

توانیر,استخراج ارز دیجیتال,دستگاه ماینینگ

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین، محمدحسن متولی‌زاده رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت توانیر در مورد احتمال افزایش ورود دستگاه‌های غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال و لزوم در نظر گرفتن تمهیدات سخت‌گیرانه‌تر به مویدی خرم آبادی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نامه نوشت.

در این نامه به تاریخ ۲۸ تیرماه سال جاری آمده است:

«با عنایت به اخبار منتشره در رسانه‌های کشور چین و همچنین رسانه‌های جهانی، دولت چین در حال اعمال سیاست‌های بسیار سخت‌گیرانه جهت ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در چین می‌باشد و این امر باعث خروج اکثریت قریب به اتفاق دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال از کشور مذکور خواهد شد که بیش از ۵۰ درصد ظرفیت استخراج ارزهای دیجیتال در کل دنیا را به خود اختصاص داده است.»

متولی‌زاده در ادامه این نامه عنوان کرده است:

«از آنجایی که قیمت حامل‌های انرژی در ایران به صورت یارانه‌ای و ناچیز در مقایسه با قیمت‌های جهانی عرضه می‌شود، احتمال ورود تعداد زیادی از دستگاه‌های مذکور از چین به کشورمان از طریق مبادی غیررسمی در هفته‌های پیش‌رو بسیار بالا ارزیابی می‌شود. لذا با توجه به تبعات زیان بار اقتصادی، اجتماعی و امنیتی این مساله، خواهشمند است دستور فرمایید در روز‌ها و هفته‌های آتی تمهیدات سخت‌گیرانه‌تری به منظور جلوگیری از ورود غیرقانونی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال به کشور معمول فرمایند.»

 


 

رضا اردکانیان وزیر نیرو کشور نیز هفته گذشته در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد بر اساس اطلاعات منتشر شده حدود ۱۰ درصد از انرژی مصرفی که برای استخراج ارزهای دیجیتال مصرف می‌شود در جغرافیای ایران تامین می‌شود. وی در ادامه مصرف انرژی کشور چین را بین ۲۰ هزار تا ۶۰ هزار مگاوات اعلام کرد.

اردکانیان افزود:

«مراکز مجاز استخراج ارز دیجیتال ۳۲۱ مگاوات مصرف برق داشتند که از اول خرداد ماه تا آخر شهریور خاموش شدند. بر اساس آخرین آمار در مراکز غیر مجاز تاکنون ۲۰۱ هزار و ۶۳۷ ماینر غیرمجاز کشف شده است که حدود ۵۸۴ مگاوات معادل چهار نیروگاه گازی، برق مصرف می‌کردند.»

لینک کوتاه: b2n.ir/h84723 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3