ثبت بالاترین و پایین‌ترین قیمت ماهانه در یک روز؛ بیت کوین اینگونه است!

در حالی که صبح دیروز قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته رسید، افت ۱۶ درصدی دیشب منجر به ثبت کف ماهانه جدید شد.

قیمت بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، شب گذشته، بیت کوین بار دیگر تفاوت خود را با سایر دارایی‌ها نشان داد و ذات پرنوسان و بی‌ثبات خود را به دوست‌داران خود یادآوری کرد. قیمت بیت کوین طی معاملات دیشب ۱۶ شهریور، تقریبا طی ۹۰ دقیقه از ۵۱,۰۰۰ دلار به ۴۳,۰۰۰ دلار رسید تا شاهد یکی از سریع‌ترین ریزش‌های قیمت ارزدیجیتال بیت کوین (به میزان ۱۵.۷ درصد) در مدت اخیر باشیم. جالب اینجاست که ۱۰ درصد از این ریزش تقریبا طی ۵ دقیقه رخ داد.

در حالی که قیمت بیت کوین صبح دیروز موفق به ثبت اوج ۵۳,۰۰۰ دلاری شده بود، همین ۹۰ دقیقه طی معاملات دیشب کافی بود تا قیمت ارزدیجیتال بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود در یک ماه گذشته برسد و به عبارتی کل رشد خود در این یک ماه را حذف کند.

 


 

با این حال پس از ریزش تا سطح ۴۳,۰۰۰ دلار، وضعیت قیمت بیت کوین بلافاصله بهبود یافت و چند دقیقه بعد، قیمت به نزدیکی سطح ۴۷,۰۰۰ دلار رسید. از شب گذشته تا به امروز، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان بین سطوح ۴۶,۰۰۰ دلار تا ۴۷,۵۰۰ دلار در نوسان بوده است.

نوسانات مربوط به معاملات دیشب باعث شد تا با استناد به داده‌های Bybt، ارزش کل پوزیشن‌های لیکوئید شده در بازار آتی طی ۲۴ ساعت گذشته به ۳.۹۶ میلیارد دلار برسد که از این مقدار، فقط ۲۷۵ میلیون دلار آن مربوط به پوزیشن‌های شورت (فروش) بوده و الباقی، مرتبط با پوزیشن‌های لانگ (خرید) بوده است.

از کل ۳.۹۶ میلیارد دلار پوزیشن لیکوئید شده در ۲۴ ساعت گذشته، تقریبا ۲.۷ میلیارد دلار آن در همان زمانی از معاملات دیشب بوده که قیمت بیت کوین از ۵۱,۰۰۰ دلار به ۴۳,۰۰۰ دلار رسید.

 


 

در حالی که تا پیش از ریزش شب گذشته، مارکت کپ کل ارزهای دیجیتال توانسته بود با رسیدن به رقم ۲.۳ تریلیون دلار، بخش بزرگی از افت خود در چند ماه گذشته را جبران کند، اما اتفاقات مربوط به دیشب باعث شد تا حتی برای لحظاتی، ارزش کل بازار به زیر رقم ۲ تریلیون دلار برسد. در زمان نگارش این مقاله، این رقم برابر با ۲.۰۸ تریلیون دلار است.

حذف طمع همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به کف ماهانه

سقوط شب گذشته بازار باعث شد تا شاخص ترس و طمع به زیر ۵۰ برسد. این در حالی بود که تقریبا طی یک ماه اخیر، این شاخص همواره بالاتر از عدد ۷۰ بود و به نوعی، طمع حاکم بر بازار را نشان می‌داد. اما اکنون با سقوط شاخص ترس و طمع تا عدد ۴۷، وضعیت احساسات بر بازار خنثی شده است.

 


 

لینک کوتاه: b2n.ir/r74354 

برچسب ها :

به ازای هر تراکنش بیت کوین ۲۷۲ گرم زباله الکترونیکی تولید می‌شود
بلاک شماره ۷۰۰,۰۰۰ در بلاک چین بیت کوین ثبت شد
اداره پست بریتانیا با پذیرش بیت کوین، امکان خرید آن را مهیا کرد
سومین کیف پول بزرگ بیت کوین دست به خرید ۲۳ میلیون دلاری زد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط