جستجو عبارت «NFT» در گوگل به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط وب سایت «The Block»، در روزهای اخیر حجم جستجوهای عبارت «NFT» در گوگل به اوج خود رسیده است. NFT مخفف «non-fungible token»، به معنی توکن غیرمثلی است.

mammad

منبع : The Block

جسجوهای مرتبط با NFTها در گوگل به اوج خود رسید

title

به گزارش The Block، در نمودار زیر حجم جستجوهای عبارت NFT از ۰ تا ۱۰۰ مقیاس‌گذاری شده است. حجم جستجوهای گوگل در هفته آغاز شده از ۸ مارس (۱۸ اسفند) به بالاترین سطح تعریف شده، یعنی ۱۰۰ رسیده است. این رقم از سطح ۱۵ ماه فوریه (بهمن) به سطح ۶۴ در ماه مارس (اسفند) رسیده است.


نمودار حجم جستجوهای NFT در گوگل

در روزها و هفته‌های اخیر توجه به بازار توکن‌های غیرمثلی، به ویژه در میان افراد مشهور، ورزشکاران و شرکت‌های بزرگ، رشد قابل توجهی داشته است. حوزه NFT شاهد ظهور پروژه‌های جدید و امیدوار کننده‌ای مانند هش‌مسکس (Hashmasks) بوده است. هش‌مسکس بازار غیرمتمرکزی است که هنرمندان می‌توانند آثار خود را در آن به صورت توکن‌های غیرمثلی به حراج بگذارند.

هم‌زمان با افزایش علاقه عمومی نسبت به بازار توکن‌های غیرمثلی، تعداد کاربران پلتفرم‌های NFT رشد چشم‌گیری داشته است. در هفته آغاز شده از ۸ مارس (۱۸ اسفند) تعداد کاربران برنامه‌های مرتبط با NFTها به ۳۹۸,۸۰۰ رسیده است. بازار توکن‌های غیرمثلی ان‌بی‌ای تاپ شات (NBA Top Shot)، با ۳۷۹,۰۰۰ کاربر، شلوغ‌ترین پلتفرم NFT است. بازی مبتنی بر NFT اَکسی اینفینتی (Axie Infinity) هم که در شبکه اتریوم فعالیت می‌کند، با ۱۲,۲۶۰ کاربر در جایگاه دوم  محبوب‌ترین برنامه‌های NFT قرار گرفته است.


نمودار تعداد کاربران برنامه‌های NFT

حجم معاملات هفتگی NFTها در مقایسه با حجم جستجوهای گوگل نوسان بیشتری را نشان می‌دهد، این نوسانات با رشد پیوسته کاربران برنامه‌های این حوزه مطابقت صد درصدی ندارد.

حجم معاملات انجام شده در برنامه‌های NFT در آخرین هفته از ماه فوریه (اسفند) به ۱۹۶.۳۵ میلیون دلار رسید. ان‌بی‌ای تاپ شاپ با ۱۲۵ میلیون دلار و کریپتو پانکس (CryptoPunks) با ۶۲.۶۷ میلیون دلار، بیشترین حجم معاملات این هفته را به خود اختصاص دادند.


حجم معاملات انجام شده در برنامه‌های NFT


لینک کوتاه : https://b2n.ir/u18585

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام