جنرال موتورز؛ دومین خودروسازی که بیت کوین می‌پذیرد

بر اساس اظهارات مدیرعامل جنرال موتورز (General Motors)، شرکت مالک شورولت (Chevrolet) و کادیلاک (Cadillac)، این شرکت آمریکایی بیت کوین را زیر نظر گرفته است اما هنوز مشخص نیست که قصد پذیرش این ارز دیجیتال را دارد یا خیر. او گفته است اگر تقاضای مشتریان برای پرداخت بیت کوین درآینده افزایش پیدا کند این کار را انجام خواهند داد.

الناز مهیمنی

منبع : CRYPYO BRIEFING

جنرال موتورز؛ دومین خودروسازی که بیت کوین می‌پذیرد

title

به گزارش کریپتو بریفینگ، مدیرعامل جنرال موتورز اخیراً اظهار داشته است این شرکت «برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین ندارد».

بارا در این رابطه گفته: «ما آن (بیت کوین) را زیر نظر داریم و شرایط را ارزیابی خواهیم کرد، اگر تقاضای مشتریان [برای پرداخت بیت کوین] درآینده افزایش پیدا کند، هیچ چیز مانع ما برای انجام این کار نمی‌شود.»

نیمه دوم اظهارات بارا نشان می‌دهد که این شرکت در حال بررسی پتانسیل بیت کوین به عنوان یک روش پرداختی است.

بارا در جواب به سوال آدام جوناس (Adam Jonas)، تحلیل‌گر مورگان استنلی (Morgan Stanley)، گفت که بیت کوین «برای خریدهای با مبالغ بالا» مانند خرید خودرو مناسب است.

سوال جوناس در رابطه با  «شرکت‌های مشهوری بود که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از جمله رقیب اصلی جنرال موتورز.

او در پرسش خود به تسلا و تصمیم آن برای سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین و پذیرش این ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداختی اشاره کرده است.

بارا در پاسخ به این سوال گفت که جنرال موتورز در حال حاضر فقط پتانسیل بیت کوین را کنترل می‌کند. پاسخی که چندان هم دور از انتظار نبود.

ایده سرمایه‌گذاری در بیت کوین با فعالیت‌های قبلی جنرال موتورز ارتباط دارد. فارغ از بررسی بیت کوین، این شرکت قبلاً اختراعاتی در زمینه بلاک چین داشته است. علاوه بر این جنرال موتورز بخشی از ائتلاف موبی (MOBI) است که با همکاری چند خودروساز دیگر تشکیل شده است. موبی موسسه‌ای است که به سازمان‌های دولتی و غیردولتی خدمات مرتبط با بلاک ارائه می‌کند.

جنرال موتورز پیش از این در یک شرکت فعال در حوزه بلاک چین به نام اسپرینگ لبز (Spring Labs) سرمایه‌گذاری کرده است واین  نشان می‌دهد که این شرکت کاملاً با فناوری بلاکچین آشنا است.


لینک کوتاه: b2n.ir/g11769 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوشحال کننده درباره پایان کرونا

title

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، سی دی سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده اند می توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده اند، اما مشکلات زمینه ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

منبع : تابنام

مطالب مرتبط

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در ماه مارس به اوج خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block»، حجم معاملات مشتقات بیت کوین، شامل معاملات آتی (Futures) و اختیارات (Options)، در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.

خبر - 17 فروردین 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۶ فروردین

بررسی سابقه تاریخی هر ارز به عنوان ابزاری برای پیش‌بینی روند احتمالی قیمت در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آپریل (فروردین) تا به اینجای کار ماهی نزولی برای بیت کوین بوده است. با این حال کارشناسان معتقدند مطابق سابقه تاریخی بیت کوین روند صعودی در این ماه هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل - 16 فروردین 1400
درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

درآمد ماهانه ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده از فعالیت ماینرها، درآمد استخراج بیت کوین در ماه مارس (۱۱ اسفند تا ۱۱ فروردین) به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. هم‌زمان با افزایش درآمد ماینرها و رونق گرفتن بازار بیت کوین، تقاضا برای خرید سخت‌افزار استخراج به شدت افزایش یافته است. هم‌اکنون بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته موجود در بازار با قیمتی ۵ برابر قیمت پیش‌فروش ماه اکتبر (مهر) خود به فروش می‌رسند.

خبر - 15 فروردین 1400
پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

پی پل امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را برای مشتریان خود فعال کرد

رئیس و مدیرعامل پی پل تأیید کردند یک سرویس پرداختی را برای خریدهایی که در آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود، راه اندازی کرده‌اند که از هزینه تراکنش معاف است.

خبر - 11 فروردین 1400
مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

مایکروسافت یک پروژه غیرمتمرکز را در بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی کرد

تیم هویت غیرمتمرکز مایکروسافت (Microsoft)، غول نرم‌افزاری جهان، اولین نسخه از شبکه هویت غیرمتمرکز (DID) خود را در بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری داده باشد. اما این امکان چه کاربردهایی دارد؟

خبر - 11 فروردین 1400
خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

خالق مدل «انباشت به عرضه»: روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است!

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین پس از دستیابی به اوج جدید در اواخر اسفند (اوایل ماه مارس)، زیر 60،000 دلار متوقف شده است. تونی ویز (Tone Vays)، یوتیوبر مشهور نیز دارای یک نگاه کلان صعودی است، با این حال او فکر می‌کند کاهش قیمت بیت کوین دور از ذهن نیست. او معتقد است قیمت بیت کوین تا 3 ماه دیگر به 70,000 دلار می‌رسد.

خبر - 9 فروردین 1400