جنسیس به دنبال فروش ۱.۶میلیارد دلار سهام خود در صندوق‌های گری‌اسکیل است

مؤسسه ورشکسته جنسیس که از زیرمجموعه‌های دیجیتال کارنسی گروپ، شرکت مادر گری‌اسکیل است، اخیراً از دادگاه اجازه فروش سهام خود در صندوق‌های ارز دیجیتال گری‌اسکیل را درخواست کرده است. ارزش دارایی‌های جنسیس در این صندوق‌ها به ۱.۶میلیارد دلار می‌رسد. ETF اسپات بیت کوین گری‌اسکیل و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتریوم و اتریوم کلاسیک نیز جزو این محصولات هستند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

جنسیس,گری‌اسکیل,دیجیتال کارنسی گروپ

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، وام‌دهنده ارزدیجیتالی ورشکسته جنسیس (Genesis) از دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک درخواست کرده تا دارایی‌های خود در صندوق‌های تراست بیت کوین (GBTC)، اتریوم (ETHE) و اتریوم کلاسیک (ETCG) شرکت گری‌اسکیل، مجموعاً به ارزش ۱٫۶ میلیارد دلار را بفروشد.

در پرونده اخیر دادگاه، جنسیس بر فوریت دریافت مجوز برای فروش دارایی‌های خود در صندوق‌های تراست گری‌اسکیل، قبل از هرگونه نوسانات احتمالی در قیمت ارزهای دیجیتال مورد نظر، یعنی بیت کوین، اتریوم و اتریوم کلاسیک، تاکید کرده است. جنسیس بیان کرده که هدف به حداکثر رساندن وجوه موجود برای توزیع بین طلبکاران است.

بر اساس این پرونده، ارزش سهام صندوق GBTC که در اختیار جنسیس قرار دارد، حدود ۱٫۳۸ میلیارد دلار است.

در همین حال، سهام صندوق‌های ETHE و ETHCG هم به ترتیب حدود ۱۰ و ۳ درصد از کل دارایی‌های جنسیس را تشکیل می‌دهند.

از زمان تایید رسمی ETFهای اسپات بیت کوین در ۱۰ ژانویه، صندوق GBTC گری‌اسکیل شاهد خروج قابل‌توجه وجوه و فروش سهام خود از سوی سرمایه‌گذاران بوده است.

در این میان، صرافی ورشکسته FTX هم در ۲۲ ژانویه، اقدام به فروش ۲۲ میلیون سهم GBTC خود به ارزش تقریبی ۱ میلیارد دلار کرد. این موضوع، قیمت بیت کوین را به میزان قابل‌توجهی تحت تاثیر قرار داد.

حال، باید منتظر ماند و دید که فروش دارایی‌های ارزدیجیتالی وام‌دهنده جنسیس چه تاثیری بر قیمت ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

لینک کوتاه: B2n.ir/d17202 

جنسیس برای فروش ۱.۶ میلیارد دلار سهام گری‌اسکیل موافقت دادگاه را دریافت کرد
صرافی بولیش رسانه کوین دسک را خرید
مذاکرات کمیسیون بورس آمریکا با گری‌اسکیل در مورد پیشنهاد تبدیل ETF اسپات بیت کوین
صرافی FTX به‌دنبال فروش ۷۴۴میلیون دلار از دارایی‌های گری‌اسکیل و بیت‌وایز است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

جنسیس,گری‌اسکیل,دادگاه

جنسیس برای فروش ۱.۶ میلیارد دلار سهام گری‌اسکیل موافقت دادگاه را دریافت کرد

قاضی روز چهارشنبه با درخواست جنسیس موافقت و به وام دهنده ورشکسته اجازه داد تا سهام خود از بیت کوین ETF گری اسکیل را بفروشد.

خبر - ۳ ماه پیش
صرافی,بولیش,کوین دسک,Bullish,تام فارلی,دیجیتال کارنسی گروپ,مت موری

صرافی بولیش رسانه کوین دسک را خرید

صرافی ارز دیجیتال بولیش (Bullish) که تام فارلی، رئیس سابق بورس نیویورک آن را راه‌اندازی کرده، به‌تازگی رسانه تخصصی کوین دسک رابه‌طور کامل از دیجیتال کارنسی گروپ خریداری کرده است. کوین دسک در آینده به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های مستقل شرکت بولیش فعالیت خواهد کرد. مت موری، سردبیر سابق وال استریت ژورنال نیز هم‌زمان با این تغییر به سمت رئیس تحریریه کوین دسک منصوب شده است.

خبر - ۵ ماه پیش
گری‌اسکیل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ETF‌ اسپات بیت کوین

مذاکرات کمیسیون بورس آمریکا با گری‌اسکیل در مورد پیشنهاد تبدیل ETF اسپات بیت کوین

طبق برخی گزارش‌ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مذاکراتی را با گری‌اسکیل در مورد درخواست این شرکت برای تبدیل صندوق بیت کوین تراست به ETF اسپات آغاز کرده است. به نقل از یک منبع آگاه، گری‌اسکیل پس از صدور حکم دادگاه با بخش معاملات و بازارها و بخش مالی این آژانس در تماس بوده است. پس از رد درخواست گری‌اسکیل و شکایت این شرکت از کمیسیون بورس در سال گذشته، ۳ قاضی در دادگاه استیناف ایالات متحده در ماه اوت (مرداد) حکم دادند که این آژانس باید پیشنهاد تبدیل صندوق بیت کوین تراست به یک ETF اسپات را مجدداً بررسی کند.

خبر - ۶ ماه پیش
صرافی,FTX,گری‌اسکیل,بیت‌وایز

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۷۴۴میلیون دلار از دارایی‌های گری‌اسکیل و بیت‌وایز است

بدهکاران صرافی ورشکسته FTX از دادگاه درخواست کردند که به آنها اجازه دهد تا برخی دارایی‌های شاخص صندوق امانی را برای تأمین نقدینگی دلاری مورد نیاز برای پرداخت به طلبکاران در آینده را بفروشند. این دارایی‌های امانی شامل یک ودیعه شرکت بیت‌وایز به ارزش ۵۳میلیون دلار و ۵ ودیعه گری‌اسکیل اینوستمنتس به ارزش ۶۹۱میلیون هستند. این ودیعه‌ها به سرمایه‌گذاران امکان سرمایه‌گذارای در ارزهای دیجیتال بدون مالکیت آن‌ها را فراهم می‌کند. بدهکاران همچنین درخواست کردند که یک مشاور سرمایه‌گذاری باید روند فروش این دارایی‌های امانی را تأیید کند.

خبر - ۶ ماه پیش
ETF اسپات بیت کوین,گری‌اسکیل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,بیت کوین تراست

دستور دادگاه به کمیسیون بورس آمریکا برای بررسی درخواست ETF اسپات بیت کوین گری‌اسکیل

دادگاه استیناف ایالات متحده حکمی صادر کرد که به موجب آن کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید درخواست مجوز ETF بیت کوین اسپات گری‌اسکیل بررسی شود. این دستور، به‌دنبال حکم اولیه دادگاه در ۲۹ اوت (۷ شهریور) و خودداری این آژانس نسبت به ثبت درخواست تجدیدنظر خود تا ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) صادر می‌شود. مارک لانگر، منشی دادگاه استیناف، روز گذشته اعلام کرد که این حکم رسمی دادگاه است. این حکم به گری‌اسکیل فرصت می‌دهد تا صندوق «بیت کوین تراست» خود به یک ETF اسپات تبدیل کند.

خبر - ۷ ماه پیش
ETF‌ اسپات بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,گری‌اسکیل

تحلیلگران بلومبرگ: احتمال تأیید ETF‌های اسپات بیت کوین در سال جاری ۷۵درصد است

تحلیلگران بلومبرگ پس از پیروزی اخیر گری‌اسکیل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شانس تأیید یک ETF‌ اسپات بیت کوین را تا پایان سال ۲۰۲۳ از ۶۵درصد به ۷۵درصد افزایش داده‌اند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ دلیل این افزایش را اتفاق آرا و قاطعیت دادگاه استیناف ایالات متحده در مورد پرونده گری‌اسکیل عنوان کرد. جیمز سیفارت، یکی دیگر از تحلیلگران بلومبرگ عقیده دارد که عرضه ETF‌های اسپات بیت کوین احتمالاً تا سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۴ قطعی خواهد بود.

خبر - ۸ ماه پیش
کاردانو,ADA,بلاک چین,چارلز هاسکینسون,کوین دسک,دیجیتال کارنسی گروپ

بنیان‌گذار کاردانو برای خرید رسانه کوین دسک ابراز تمایل کرد

چارلز هاسکینسون، هم‌بنیان‌گذار شبکه بلاک چینی کاردانو، به‌تازگی تمایل خود را برای خرید مجموعه رسانه‌ای کوین دسک اعلام کرده است. رسانه کوین دسک که شرکت دیجیتال کارنسی گروپ مالک آن است، با توجه به شرایط مالی سخت شرکت مادر خود، اخیراً مؤسسه مشاوره لازارد را برای کمک به فروش احتمالی مجموعه خود استخدام کرده است.

خبر - خیلی وقت پیش
جنسیس,جمینی,صرافی,FTX,دیجیتال کارنسی گروپ,ورشکستگی

شرکت جنسیس اعلام ورشکستگی کرد

شرکت جنسیس گلوبال کپیتال (Genesis Global Capital) روز پنجشنبه اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ کرد. جنسیس یکی از زیرمجموعه‌های شرکت DCG است که صندوق تراست گری‌اسکیل را در اختیار دارد. این صندوق حدود ۶۳۳ هزار بیت کوین در اختیار دارد و در صورتی که برای جبران بدهی ناچار به فروش این دارایی‌ها شود ممکن است باعث ایجاد فشار فروش در بازار و کاهش قیمت بیت کوین شود.

خبر - خیلی وقت پیش
جاستین سان,دیجیتال کارنسی گروپ,بلاک چین,ترون,رویترز

جاستین سان: مایلم تا یک میلیارد دلار برای خرید دارایی‌های دیجیتال کارنسی گروپ پرداخت کنم

جاستین سان، بنیان‌گذار بلاک چین ترون، به‌تازگی در گفت‌وگویی با خبرگزاری رویترز گفته مایل است تا حداکثر یک میلیارد دلار برای خرید بخشی از دارایی‌های مجموعه دیجیتال کارنسی گروپ پرداخت کند. جنسیس، یکی از زیرمجموعه‌‌های دیجیتال کارنسی گروپ، اخیراً برداشت‌های کاربران خود را متوقف کرده است و برآوردها نشان می‌دهد ۳میلیارد دلار به مشتریان خود بدهی دارد.

خبر - خیلی وقت پیش