جهانگیری: ماینرهای مجاز باید فعالیت خود را متوقف کنند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ایران، در نشستی با مسئولان وزارت نیرو به وضع فعلی برق اشاره کرد و خواهان توقف فعالیت واحدهای مجاز استخراج شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

جهانگیری: ماینرهای مجاز باید فعالیت خود را متوقف کنند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌تلگراف، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ایران،  در جلسه‌ای با مقامات وزارت نیرو گفت که محدودیت‌های برق برای ایرانیان، احتمالاً تا مرداد ماه ادامه خواهد داشت. این بیانیه در ادامه دستورات حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در مورد استخراج ارزهای دیجیتال اعلام شده است. او در خرداد ماه گفت بود به منظور کنترل مصرف برق در ماه‌های تابستان، استخراج ارزهای دیجیتال در کشور تا پایان شهریور ماه ممنوع است.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان این‌که وضع فعلی برق تا اوایل مرداد ادامه دارد، گفت: «اطمینان می‌دهیم که برق جاهای ضروری و مهم قطع نشده و نخواهد شد.»

استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، به عنوان یک فعالیت صنعتی، در صورتی که استخراج کنندگان مجوز داشته باشند، از سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۷) در ایران قانونی شده است. با این حال، بسیاری از ماینر‌های غیر مجاز (برخی فقط با چند دستگاه استخراج و در جدیدترین مورد با ۷۰۰۰ عدد دستگاه استخراج) با استفاده غیرقانونی به شبکه برق کشور ضربه زده‌اند و مسئولین را مجبور به تجسس و تعطیل کردن فعالیت‌های آن‌ها کرده‌اند.

با این‌حال، با این‌که نظارت‌ها برای پیدا کردن ماینر‌های غیر قانونی شدت گرفته است و فعالیت‌های  ماینر‌های غیر‌مجازی متوقف شده‌اند، همچنان شاهد برنامه‌ها برای قعطی برق در ایران هستیم.

روز سه شنبه، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، در توییتر نوشت که برق خانه او نیز به مدت دو ساعت قطع شده است. مسئولین، ماینرهایی را که با استفاده از برق خانگی خود برای استخراج ارز‌های‌دیجیتال فعالیت می‌کنند، جریمه خواهند شد و تجهیزات‌شان نیز توقیف خواهد شد.

برخی از قانون‌گذاران نیز فشارهایی را برای منع استفاده از پرداخت با ارزهای دیجیتالی که در داخل کشور استخراج نشده‌اند ، اعمال کرده‌اند.

هفته گذشته، مجلس لایحه‌ای را پیشنهاد کرد که براساس آن، بانک مرکزی  به عنوان مرجع تنظیم کننده فعالیت‌های حوزه ارزهای دیجیتال در کشور شناخته می‌شود و استخراج ارزهای دیجیتال را به طور رسمی تحت نظارت قانونی وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار می‌دهد.

لینک کوتاه:

همکاری قهرمان سابق یو‌اف‌سی با شرکت استخراج بیت کوین
ماینرها به ذخیره بیت کوین‌های خود ادامه می‌دهند
پلیس امنیت اقتصادی: در سازمان‌های دولتی دستگاه‌های استخراج وجود دارد!
گزارش تفریغ بودجه ۹۹؛ سهم صنعت استخراج ارز دیجیتال در سال ۹۹ مشخص شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط