جی پی جی مورگان با اتهامات پولشویی و رشوه به دلیل خرید گسترده نفت مواجه است

بانک JPMorgan Chase توسط مقامات برزیلی به دلیل طرح پولشویی و رشوه با ۳۰۰۰۰۰ بشکه سوخت تحت بررسی است.

جی پی جی مورگان,نفت,پولشویی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از آکادمی هلاکوئی، محققان می گویند این طرح به سال ۲۰۱۱ (۱۳۹۰)برمی گردد و بخشی از تحقیقات در حال انجام در رابطه با معاملات غول بانکی با شرکت نفتی دولتی (Petrobras) است.

وی گفت:

«این تحقیقات که در مراحل اولیه است ، بخشی از تحقیقات بزرگتر مقامات برزیلی است که سالها در حال بررسی تخلفات در صنعت تجارت کالا هستند. مقامات در حال بررسی این هستند که آیا این رشوه در سالهای بعد ادامه داشته است یا خیر.»

تا کنون ، JPMorgan به درخواست های اظهارنظر در مورد این ادعاها پاسخ نداده است.

در حالی که بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال اغلب به دلیل نگرانی از فعالیت های غیرقانونی در اخبار هستند ، برخی از موسسات مالی اصلی جهان از سال ها پیش تخلف کرده اند و قرار است میلیاردها دلار جریمه بپردازند.

میزان دقیق استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای فعالیت های غیرقانونی موضوع بحث های زیادی است. پلتفرم داده (Blockchain Chainalysis)به کاهش گزارش سالانه خود درباره معاملات مجرمانه در فضای دارایی های دیجیتال اشاره کرد.

در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)، سهم جنایی کلیه فعالیت های ارزهای دیجیتال تنها ۰.۳۴ درصد یا ۱۰.۰ میلیارد دلار حجم معاملات کاهش یافت.

همین هفته ، دولت بایدن صرافی سوئکس(Suex) را که ادعا می شود کمپین های باج افزار را در خارج از روسیه و جمهوری چک اجرا کرده است ، سرکوب کرد.

Chainalysis حرکت وزارت خزانه داری آمریکا در اداره کنترل دارایی های خارجی (OFAC) را گامی در جهت درست می داند.

لینک کوتاه: b2n.ir/f41656 

بازرس سابق خزانه‌داری آمریکا، به استخدام صرافی بایننس درآمد!
پیروی صرافی بایننس از FATF؛ پیاده‌سازی سیستم تراولر برای جلوگیری از پولشویی

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3