حجم معاملات ماهانه تتر از بیت کوین پیشی گرفت و به ۲.۳ تریلیون دلار رسید

افزایش تعداد کسانی که ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی خود برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند، باعث افزایش حجم معاملات این بازار شده است. حجم معاملات روزانه و ماهانه ارزهای دیجیتال با رسیدن به بالاترین سقف خود در سال ۲۰۲۰ ، امسال برای بار دیگر رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

حجم معاملات ماهانه تتر از بیت کوین پیشی گرفت و به ۲.۳ تریلیون دلار رسید

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از فین‌بولد، طبق گزارش ارائه شده توسط «Block Arabia»، تتر به عنوان پرکاربردترین ارز دیجیتال در جهان،حجم معاملات ماهانه ۲.۳ تریلیون دلار را تجربه کرد که این رقم، تقریبا دو برابر حجم معاملات  بیت کوین و ۲.۵ برابر بیشتر از حجم معاملات اتریوم است.


حجم معاملات ماهانه تتر  ۹۵ درصد بیشتر از بیت کوین است. این ارقام نشان می‌دهد که قطعاً تتر مهم‌ترین ارز در بازار  جهانی ارزهای دیجیتال می‌باشد.همچنین این ارز به عنوان پرکاربردترین ارز پایدار جهان و نیز راهی برای ورود بسیاری از معامله‌گران فعال به این بازار است.

داده های کوین‌مارک‌کپ (CoinMarketCap) نشان می‌دهد که حجم معاملات روزانه تتر، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. ارزش در گردش این ارز در ماه‌های ژوئن (تیر) و ژوئیه (مرداد) سال ۲۰۲۰، بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار در جریان  بود. این رقم در پایان سال، به حدود ۷۰ میلیارد دلار رسیده است.

با این حال، در سال ۲۰۲۱ شاهد بالاترین حجم معاملات روزانه، توسط سومین ارز دجیتال بزرگ جهان هستیم. بعد از رسیدن حجم معاملات ۲۴ ساعته تتر به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه ژانویه (بهمن)، این رقم در ماه فوریه (اسفند) به تقریبا ۱۴۰ میلیارد دلار افزایش یافته و به رشد خود ادامه داده است.همچنین در ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت)،حجم معاملات به  بالاترین رقم خود در حدود ۲۹۰ میلیارد دلار رسیه و دوباره در نیمه اول ماه ژوئن (خرداد) به ۶۰ تا ۹۰ میلیارد دلار کاهش یافته. آمارها نشان می‌دهد که حجم معاملات روزانه تتر در ۲۲ ژوئن (۱ تیر) بیش از ۱۰۱ میلیارد دلار بوده است که افزایش ۴۰۰ درصدی  را در یک سال تجربه کرده است.

بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین و با‌ارزش‌ترین ارز‌دیجیتال در جهان،به حجم معاملاتی ماهانه در حدود ماهانه ۱.۲ تریلیون دلار رسیده است. اتریوم نیز با حجم معاملات حدود ۹۰۸.۱ میلیارد دلار، در جایگاه سوم قرار دارد.

اتریوم کلاسیک (ETCایاس (EOS) و دوج کوین (DOGE) به ترتیب با حجم معاملات ماهانه ۳۵۲.۶ میلیارد دلار، ۲۸۶.۶ میلیارد دلار و ۲۵۸.۳ میلیارد دلار در رتبه‌های بعد قرار دارند.

تتر علاوه برقرار گرفتن در رتبه نخست بیشترین ارز دیجیتال مورد معامله در بازار ارزهای دیجیتال، در سال جاری نیز شاهد افزایش قابل توجه سرمایه در این بازار بوده است. در ماه ژانویه (بهمن) نیز، ارزش بازار آن در حدود ۲۱.۳ میلیارد دلار بوده است. در سه ماه پس از آن، این رقم به ۴۱.۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

این روند افزایشی در ماه‌های بعدی نیز ادامه داشته و با جهش عظیم ۱۹۰ درصدی از ابتدای سال تاکنون، ارزش بازار تتر در ماه ژوئن (خرداد) به ۶۲.۶ میلیارد دلار رسیده است.

لینک کوتاه:https://b2n.ir/p09659

سولانا استخرهای سپرده‌گذاری راه‌اندازی کرد
آمازون در پی استخدام مدیر برای دپارتمان بلاک‌چین و ارز دیجیتال است
غوغای آلت‌کوین‌ها؛ رشد ۲۴۰۰ درصدی توکن «Coin98» در یک روز
رشد ۳ برابری سرمایه‌گذاران بیت کوین در آمریکا طی ۳ سال اخیر
بانک مرکزی هند اولین گام‌ها برای ایجاد ارز دیجیتال ملی را برمی‌دارد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط