حدود ۶۴ درصد مردم مایل به استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند

همزمان با پیشرفت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، تعدادی از کشورها در تلاش برای ایجاد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ارز دیجیتال,بانک مرکزی,بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «Bitcoin.com»، شرکت گاردتایم بلاک‌چین (blockchain Guardtime) اخیراً یک نظرسنجی انجام داده است که نشان می‌دهد بزرگسالان از ده کشور مختلف احتمالاً از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی استفاده خواهند کرد. تقریباً از هر سه پاسخ‌دهنده دو نفر اظهار داشتند که پس از راه‌اندازی احتمالاً از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی استفاده می‌کنند و اکثر شرکت‌کنندگان در این تحقیق معتقدند که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی مهم در مدت سه سال آینده راه اندازی خواهد شد.

این شرکت بلاک‌چین که توسط کریستوفر لیتر (Christopher Leiter) و مایک گولت (Mike Gault) تاسیس شده است، اخیراً یک نظرسنجی را در سراسر ده منطقه مهم اقتصادی در سراسر اروپا، امارات متحده عربی، آسیا و آمریکای‌شمالی انجام داده‌است. این مطالعه نشان‌داده است که از بین تمام شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، ۶۴ درصد اظهار داشتند که اگر کشورشان اقدام به راه‌اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی کند؛ به احتمال زیاد از آن استفاده خواهند کرد. ۳۳ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند در صورت راه‌اندازی یک ارز معتبر، به احتمال زیاد از آن استفاده می‌کنند.

این مطالعه می‌گوید این شرکت با چندین بانک مرکزی در سراسر جهان کار می‌کند و معتقد است معرفی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می‌تواند نظم اقتصادی جهانی را از متحول کند. فقط ۱۰ درصد از پاسخ‌دهندگان این مطالعه گفتند که هرگز از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی استفاده نمی‌کنند. بعلاوه، این مطالعه می‌گوید که این شرکت حمایت قاطع شرکت‌کنندگان را دارد، که پس‌اندازهای فعلی خود را به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تبدیل میکنند. حمایت از حقوق و قوانین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نیز در این نظرسنجی پشتیبانی قوی داشته است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند:«تقریباً از هر سه بزرگسال (۳۳ درصد) یك نفر مایل است پس‌انداز خود را به یك ارز دیجیتال بانک مرکزی تبدیل كند. ۲۶ درصد دیگر این کار را طی یک تا شش ماه انجام می‌دهند. فقط ۱۱ درصد می‌گویند که هرگز پس‌انداز خود را به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تبدیل نمی‌کنند.»

در این مطالعه مصرف‌کنندگان حریم خصوصی در معاملات را به عنوان مهم‌ترین ویژگی مورد ارزیابی در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی اعلام کرده‌اند.

در پیش‌بینی‌ها، نشان‌داده شده است که مواردی مانند بحران ویروس کرونا، افزایش دیجیتالی شدن دنیای مدرن ما و ایجاد اولین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مهم را ظرف سه سال آینده تقویت می‌کند. رئیس استراتژی گارد‌تایم، لووکاس ایلوز (Luukas Ilves )، معتقد است که یافته‌های این تحقیق بسیار جذاب است. ایلوز گفت:

«مردم در سراسر جهان در طی بحران ویروس کرونا ویرایش دیجیتالی را پذیرفته‌اند و به نظر می‌رسد این اشتیاق نسبی برای راه‌اندازی ارزهای دیجیتال از بانک های مرکزی منعکس شود.»

مدیر اجرایی گاردتایم در ادامه افزود:

«دیدن این‌که ۶۴درصد مردم تمایل به استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را دارند، حتی اگر هنوز راه اندازی نشده اند، جالب است و این مردم از حمایت و اعتماد بانک‌های مرکزی برای اطمینان از تحویل ارزهای دیجیتال خوشحال هستند.»

در جزئیات تحقیق گاردتایم آمده است که پاسخ‌دهندگان گفتند که لزوماً نمی‌خواهند از پول نقد جلوگیری کنند. اگرچه‌، ۳۱ درصد از شرکت‌کنندگان اظهار داشتند که بیش از نیمی از معاملات مالی خود را از طریق ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ظرف یک ماه پس از راه‌اندازی جایگزین می‌کنند. ۲۸ درصد گفتند که برای انجام معاملات مالی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می‌خواهند بیش از یک ماه و تا شش ماه صبر کنند. سه ویژگی بسیار مهم وجود داشت که پاسخ‌دهندگان می‌خواستند در این حوزه ببینند که عبارتند از: حریم خصوصی، سهولت استفاده و توانایی استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بدون اتصال به اینترنت.

لینک کوتاه: b2n.ir/u47531 

برچسب ها :

کریپتو هد: کالیفرنیا آماده‌ترین ایالت آمریکا برای پذیرش ارزهای دیجیتال است!
سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین
بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی خواهان توسعه سریع‌تر CBDCها شد
حمایت بیش از ۲۵ درصد آمریکایی‌ها از تبدیل بیت کوین به پول قانونی
استرالیا، سنگاپور، مالزی و آفریقای جنوبی به یک طرح آزمایشی مبتنی بر ارز دیجیتال ملی پیوستند!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

چین,قانون گذاری,بیت کوین,CBDC

سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین

بانک خلق چین در گزارش ثبات مالی ۲۰۲۱ خود اشاره کرده بود که مبارزه با ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است.

خبر - ۱ هفته پیش
ارزدیجیتال بانک مرکزی,قانون گذاری,CBDC

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی خواهان توسعه سریع‌تر CBDCها شد

بنویت کوئره، رئیس بخش نوآوری بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS) از بانک‌های مرکزی خواست تا هر چه سریع‌تر از ارزهای دیجیتال ملی برای رقابت با ارزهای دیجیتال خصوصی استفاده کنند. کوئره با اشاره به مزیت‌های ارز دیجیتال ملی معتقد است که زمانی برای شروع به کار بانک‌های مرکزی در این زمینه باقی نمانده و باید طراحی CBDCها را تسریع کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
آمریکا,بیت کوین,قانون گذاری,نظرسنجی

حمایت بیش از ۲۵ درصد آمریکایی‌ها از تبدیل بیت کوین به پول قانونی

بنا بر نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا بیش از ۲۵ درصد مردم این کشور خواهان تبدیل بیت کوین به پول قانونی در ایالات‌متحده هستند. از میان ۴۹۱۲ فردی که در این نظرسنجی شرکت داشتند ۱۱ درصد «کاملاً موافق» بودند و ۱۶ درصد هم «موافقت نسبی» خود را اعلام کردند.

خبر - ۱ هفته پیش