حراجی ساتبی الماسی را به قیمت ۱۲ میلیون دلار در ازای ارز دیجیتال به فروش رساند

روز گذشته حراجی ساتبی (Sotheby) یک الماس نادر به شکل گلابی را به ارزش ۱۲ میلیون دلار، به وسیله ارز دیجیتال فروخت. با این حساب، این الماس گران‌ترین جواهر فروخته در ازای ارز دیجیتال است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ساتبی,الماسی,ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دیکریپت، برای خریدار ناشناس هنگ کنگی، این الماس ۱۰۱.۳۸ قیراطی که دومین الماس گلابی شکلی بود که به حراج گذاشته شده بود، یک معامله فوق‌العاده بود. ساتبی تخمین زده بود که این الماس که «10138TheKey‌» نام دارد تا ۱۵ میلیون دلار فروخته می‌شد.

این معامله توسط شرکت جواهرات دیاکورک (Diacore) ارائه شده بود و حراجی ساتبی (Sotheby) پیشنهاد به حراج گذاشتن این الماس را پذیرفت. همچنین مبلغ آن هم که با فیات یا ارز دیجیتال (بیت کوین یا اتریوم) پذیرفته می‌شد، در نهایت از طریق صرافی کوین‌بیس پرداخت شده است. مشخص نیست که از کدام ارز دیجیتال برای خرید این جواهر استفاده شده است.

در ماه اکتبر (مهر)، حراجی ساتبی (این بار توسط پول نقد) یک الماس بیضی ۱۰۲.۳۹ قیراطی را در حراجی خود قرار داد، و کارشناسان الماس، پایین‌ترین قیمت آن را ۱۵ میلیون دلار اعلام کردند.

حراجی ساتبی

حراجی ساتبی پذیرش ارزهای دیجیتال را در مارس (اسفند) ، در زمان ورود به بازار توکن‌های غی‌مثلی (NFT) از طریق مشارکت با « Winklevoss» و «Nifty Gateway» آغاز کرد. در ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) ، قطعه‌ای از اثر سه بعدی به نام مورات پاک، که متعلق به هنرمندی از ترکیه است را به قیمت 17 میلیون دلار در یک مزایده به فروش رساند.

ماه گذشته، این حراجی «CryptoPunk NFT» را به قیمت ۱۱.۸ میلیون دلار، به شخصی به نام شالوم مکنزی (Shalom Meckenzie)، که بزرگ‌ترین سهامدار درافت‌کینگ (DraftKings) است، فروخت. همچنین ماه گذشته ، ساتبی کد منبع ۳۰ ساله مخترع شبکه جهانی وب تیم برنرز لی را به عنوان NFT به مبلغ ۵.۴ میلیون دلار به حراج گذاشت.

لینک کوتاه:

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط