حسرت دانشجویان MIT از فروش بیت کوین‌هایی که به رایگان دریافت کرده بودند؛ ۱۳,۰۰۰٪ سودی که از دست رفت

بسیاری از دانشجویانی که در پروژه بیت کوین MIT در سال ۲۰۱۴ مشارکت کردند از فروش سریع بیت کوین‌های رایگان خود اظهار تأسف می‌کنند. بیشتر آنها می‌گویند بیت کوین‌های خود را برای خرید بیت کوین و غذا فروخته‌اند!

sutun

منبع : ارز دیجیتال

حسرت دانشجویان MIT از فروش بیت کوین‌هایی که به رایگان دریافت کرده بودند؛ ۱۳,۰۰۰٪ سودی که از دست رفت

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارز دیجیتال، در اکتبر ۲۰۱۴ موسسه فناوری ماساچوست (MIT) پروژه بیت کوین را راه‌اندازی کرد؛ ابتکاری که هدف آن اهدای ۵۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین به دانشجویان کارشناسی این دانشگاه بود.

دانشجویان با تکمیل یک نظرسنجی می‌توانستند ۱۰۰ دلار بیت کوین که با ارزش آن زمان حدود ۰.۳ بیت کوین بود دریافت کنند. این پروژه از سوی دو دانشجو به نام‌های جرمی روبین (Jeremy Rubin) و دن الیتزر (Dan Elitzer) هدایت می‌شد. آنها ۵۰۰,۰۰۰ دلار از دانش آموختگان این دانشگاه و نمایندگان جامعه بیت کوین جمع‌آوری کردند.

هدف این پروژه تشویق به جستجو درباره دارایی‌های دیجیتال و توسعه فضای دانشگاه به‌عنوان یک قطب جهانی جهت تحقیق در زمینه ارز دیجیتال بود.

۳,۱۰۰ دانشجو از این موقعیت استفاده کردند و نزدیک به ۲۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین هم در آن زمان دست نخورده باقی ماند و کسی نسبت به دریافت آنها ابراز علاقه نکرد. با قیمت فعلی بیت کوین دانشگاه تقریباً ۳۳.۸ میلیون دلار بیت کوین توزیع کرد.

درحالی‌که فروشگاه کتاب MIT از سپتامبر ۲۰۱۴ پذیرش بیت کوین را جهت پرداخت هزینه کتاب‌های درسی، وسایل دانشگاه و سایر لوازم آغاز کرد و بسیاری از دانشجویان بیت کوینی را که رایگان به‌دست آورده بودند خرج کردند، بلومبرگ با یکی از دانشجویانی صحبت کرده است که هنوز بیت کوینی که MIT هفت سال پیش به او داد نگه داشته است.

باوجود کاهش ارزش این ۰.۳ بیت کوین از ۱۹,۵۰۰ دلار در اواسط آوریل (اواخر فروردین) به حدود ۱۱,۰۰۰ دلار در حال‌حاضر، مری اسپنجرز (Mary Spanjers) تجربه خود با ارز دیجیتال را بسیار قابل توجه توصیف می‌کند و می‌افزاید:

« بیشتر ما بیت کوین را جدی نمی‌گرفتیم.»

بلومبرگ هم‌چنین سایر فارغ التحصیلان MIT که فوراً بیت کوین خود را خرج کرده بودند پیدا کرد. بسیاری از آنها از اینکه بیت کوین خود را در فروشگاه‌ها یا رستوران‌ها و از جمله یک اشتراک سوشی که بیت کوین پذیرش می‎‌کرد خرج کرده بودند ابراز تأسف کردند. فروم‌های آنلاین نشان می‌دهد که سایر دانشجویان هم ارز دیجیتال خود را برای خرید نوشیدنی، کفش و دیگر مصارف بیهوده خرج کرده‌اند.

کریستین کاتالینی (Christian Catalini) استاد MIT که بر پروژه بیت کوین نظارت می‌کرد، تخمین می‌زند که ۱۰ درصد دانشجویان شرکت‌کننده بیت کوین خود را در دو هفته نقد کردند، در حالی‌که ۲۵٪ آنها با اتمام پروژه در اواسط سال ۲۰۱۷ از آن خارج شدند.

برچسب ها :

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400