حمایت بیت کوین بالاتر از ۳۵,۰۰۰ دلار؛ آیا قدرت کافی برای شکستن مقاومت بعدی وجود دارد؟

به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین روند بهبود خود را آغاز کرده است. اما سوال اصلی این است که آیا خریداران موفق به شکست سطوح مقاومت پیش رو می‌شوند یا خیر.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین سطح حمایتی بالاتر از ۳۵,۰۰۰ دلار پیدا کرده؛ آیا قدرت کافی برای شکستن مقاومت بعدی وجود دارد؟

title

‌بیت کوین پس از آن‌که بالاتر از سطح ۳۴,۰۰۰ دلار قرار گرفت، یک رشد مستمر را آغاز کرد. پس از آن، بیت کوین مانع قدرت‌مند ۳۵,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را شکست تا وارد یک منطقه مثبت بشود.

در یک برحه از زمان، امروز قیمت حتی بالاتر از مقاومت ۳۶,۵۰۰ دلاری بود. در آن زمان قیمت بیت کوین به ۳۶,۶۹۸ دلار رسید و اکنون در حال اصلاح سود است.

در حال حاضر، بیت کوین به زیبایی بالاتر از سطح ۳۵,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. علاوه بر این، در نمودار یک ساعته بیت کوین، یک خط روند صعودی قدرت‌مند به چشم می‌خورد که حمایتش نزدیک به ۳۵,۷۰۰ دلار است.


اگر بیت کوین موفق نشود بالا‌تر از این خط روند بماند می‌تواند یک اصلاح قیمت به زیر سطح ۳۵,۰۰۰ دلار را تجربه کند. سطح حمایت کلیدی بعدی ۳۵,۲۰۰ است. این سطح نزدیک به سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی از حرکت صعودی ۳۳,۹۳۹ دلار به سطح بالای ۳۶,۶۹۸ دلار است. هرگونه ضعف در این روند می‌تواند باعث بازگشت قیمت به منطقه حمایتی ۳۴,۰۰۰ دلار شود.

آیا رشد جدید بیت کوین آغاز شروع شده؟

اگر بیت کوین با ثبات بالاتر از خط روند حمایتی باقی بماند می‌تواند بالاتر از مقاومت ۳۶,۰۰۰ دلار برود. نزدیک‌ترین مقاومت پس از آن در محدوده ۳۶,۵۰۰ دلار قرار دارد.

سطح مقاومت کلیدی بعدی در محدوده ۳۶,۷۰۰ دلار قرار دارد، که در صورت شکسته شدن، خریداران احتمالاً برای رسیدن به اوج جدیدی بالاتر از ۳۷,۰۰۰ دلار تلاش خواهند کرد. هرگونه رشد پس از آن محدوده می‌تواند قیمت را بالاتر از مقاومت ۳۸,۰۰۰ دلار ببرد. سطح کلیدی بعدی ۴۰,۰۰۰ دلار است.

شاخص‌های تکنیکال و سطوح کلیدی بیت کوین

شاخص همگرایی و واگرایی میانگین متحرک در نمودار یک ساعته (Hourly MACD)

 MACD به آرامی درحال از دست دادن قدرت در محدوده صعودی است.

شاخص قدرت نسبی در نمودار یک ساعته (Hourly RSI)

RSI برای جفت معاملاتی BTC/USD بسیار بالاتر از ۵۰ است.

سطوح حمایت اصلی

۳۵,۷۰۰ دلار و پس از آن ۳۵,۲۰۰ دلار

سطوح مقاومت اصلی

۳۶,۰۰۰، ۳۶,۵۰۰ و ۳۸,۰۰۰ دلار

 

برچسب ها :

مایکل سیلور: دست از مقایسه بیت کوین با طلا بردارید!
به ازای هر تراکنش بیت کوین ۲۷۲ گرم زباله الکترونیکی تولید می‌شود
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۲۶ شهریور
رونمایی از مجسمه ساتوشی ناکاموتو در مجارستان
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۲۵ شهریور

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط