حمله‌ی دیگری به یکی از پروژه‌‌های زنجیره‌ی هوشمند بایننس

Bogged Finance، یک پروژه ساخته‌شده بر روی زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC)، با حمله‌ی مخربی روبرو شد که در آن 3 میلیون دلار سرمایه از محل نقدینگی آن در PancakeSwap خارج شد. در هفته‌ی گذشته به یکی دیگر از پروژه‌های اجراشده بر زنجیره‌ی هوشمند بایننس نیز حمله شده بود.

vahab_svrm

منبع : کوین ایران

حمله‌ی دیگری به یکی از پروژه‌‌های زنجیره‌ی هوشمند بایننس

title

حمله به باگد فایننس

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین ایران باگد فایننس، یک پلتفرم تجاری ساخته‌شده بر روی زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) است که مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفت.

این تیم گزارش داد که یک مهاجم ناشناخته با موفقیت 3 میلیون دلار سرمایه را در آخر هفته از این پلتفرم خارج کرده است. این کار از طریق یک حمله پیچیده انجام شده و مهاجم از وام فلش استفاده و در کد قرارداد هوشمند باگ ایجاد کرده است.

تیم باگد فایننس توضیح داده‌اند هکر از یک باگ در قرارداد هوشمند مرتبط با هزینه‌های معاملات پلتفرم سوءاستفاده کرده است.

با استفاده از این باگ، مهاجم توانست به‌صورت مصنوعی توکن‌های جدیدی را تولید کند که نرخ بالایی از تورم را ایجاد می‌کرد و به سهامداران به‌عنوان پاداش توکن BOG می‌داد. به طور کلی، بیش از 15 میلیون توکن BOG برای ارائه دهندگان نقدینگی توزیع شده بود.

با این حجم زیاد عرضه در اجرای حمله وام فلش مهاجم قادر به تخلیه سرمایه از محل نقدینگی BOG  / BNB در PancakeSwap بود. تیم Bogged Finance نوشت:

«مهاجم توانست از وام‌های فلش برای سوءاستفاده از این نقص در بخش سهام قرارداد هوشمند BOG برای دستکاری پاداش‌های سهام و ایجاد تورم عرضه استفاده کند، بدون اینکه هزینه معاملات شارژ یا سوزانده شود.»

هکرها از وام‌های فلش برای گرفتن مبالغ زیاد استفاده می‌کنند تا بتوانند قبل از بازگرداندن وجوه در همان معامله، قیمت یک توکن را دستکاری کنند.

در گزارش‌های مربوط به این حمله، تیم Bogged Finance ادعا کرد که با خاموش کردن سریع عملکرد هزینه معاملات، می‌تواند از دستبرد مهاجم به کل سرمایه جلوگیری کند.

به دنبال این حمله، قیمت توکن BOG از حدود 1.8 دلار به تقریباً صفر (0.0001 دلار) سقوط کرد.

این تیم گفت که تمام نقدینگی قرارداد قبلی را حذف کرده و قصد دارد آن را به یک قرارداد جدید منتقل کند تا از وقوع حمله مشابه در آینده جلوگیری کند. قرارداد جدید در آدرس زیر قرار خواهد گرفت. در همین حال، این تیم به کاربران هشدار داده است که توکن‌های موجود را خریداری نکنند. این تیم همچنین قول داده است که قرارداد هوشمند تازه-تأسیس باعث از بین رفتن مابقی توکن‌های ساخته شده توسط مهاجم خواهد شد.

پرچم‌های قرمز بر فراز زنجیره‌ی هوشمند بایننس

با این کار، Bogged Finance به لیست فزاینده‌ای از پروژه‌های زنجیره هوشمند بایننس می‌پیوندد که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند یا به چالش کشیده شده‌اند.

روز پنجشنبه، Bunny Finance با حمله مشابه وام فلش مواجه شد که باعث سقوط بیش از 96 درصدی قیمت توکن بومی آن شد و بیش از 45 میلیون دلار سرمایه آن از دست رفت.

از دیگر پروژه‌های برجسته زنجیره هوشمند بایننس که در این سال مورد حمله قرار گرفته‌اند می‌توان به Uranium Finance ،Spartan Protocol ،Meerkat Finance و bEarn اشاره کرد. ارزش ازدست‌رفته در این حملات در مجموع 122 میلیون دلار بود.

سوءاستفاده از زنجیره هوشمند بایننس با افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) در بلاکچین در طی شش ماه گذشته به میلیاردها دلار افزایش یافته است.

زنجیره‌ی هوشمند بایننس یک زنجیره سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که بسیاری از ویژگی‌های DeFi موجود در شبکه‌ی اتریوم را ارائه می‌کند و گاهی اوقات به‌عنوان یک شبکه “CeDeFi” شناخته می‌شود، به معنی یک جایگزین متمرکز برای DeFi.

بلافاصله پس از راه‌اندازی آن در سپتامبر 2020، زنجیره هوشمند بایننس  به دلیل کم بودن کارمزدهای ترید به نسبت شبکه‌ی اتریوم شاهد رشد سریع و پذیرش گسترده بود. با این حال، پس از حملات اخیر، بلاکچین با اکوسیستم پرخطر خود بیشتر شناخته می‌شود.

لینک کوتاه : b2n.ir/j28297 

پیش‌فروش توکن Diem فیسبوک با تخفیف برای سرمایه‌‌گذاران اولیه!
فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد
جهش بلند قیمت الگورند با جلب توجه از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری
هم‌بنیان‌گذار اتریوم: آینده کاردانو و پولکادات درخشان است!
مقامات انگلیس نگران فروش املاک با ارزهای دیجیتال؛ مجرمان جذب می‌شوند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

انتخابی جام جهانی: ایران یک-عراق صفر؛ پایان کابوس دور رفت با صدرنشینی مقتدرانه/آغاز آقایی دوباره ایران در آسیا

title

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۲۱ به وقت تهران در ورزشگاه المرحق بحرین برگزار شد که این مسابقه با تک گل سردار آزمون به سود ملی‌پوشان فوتبال کشورمان به پایان رسید تا تیم ملی فوتبال کشورمان با ۱۸ امتیاز و صدرنشینی دور برگشت مرحله پیش مقدماتی را پشت سر بگذارد. عراق با این نتیجه به عنوان تیم برتر دوم با ۱۱ امتیاز در جدول تیم های دوم به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی صعود کرد.

با این پیروزی تیم ملی به چهارمین برد پیاپی خود در مرحله برگشت دست پیدا کرد تا دور رفت کابوس وار با مارک ویلموتس را به فراموشی سپرده و راهی مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی شود. با این نتیجه فوتبال ایران همانند سالهای اخیر استارت آقایی دوباره در فوتبال آسیا را زد تا به روزهای خوبی که طی یک دهه اخیر رقم زده بازگردد.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد

فعالیت انجمن بلاکچین ایران که با مجوز وزارت کشور به نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده، طی نامه‌ای از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور متوقف شد.

خبر - 27 خرداد 1400
جهش بلند قیمت الگورند با جلب توجه از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری

جهش بلند قیمت الگورند با جلب توجه از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری

حمایت سرمایه‌گذاران نهادی و مشارکت‌های جدید الگورند (ALGO) می‌تواند به این ارز دیجیتال کمک کند تا در هفته آینده قیمت خود را از دامنه فعلی خارج کند. دوره‌های تثبیت قیمت، جهش‌های قدرتمندی را به دنبال دارند و در عین حال فرصت خوبی برای بررسی و ارزیابی پروژه‌های دارای بنیان‌های قوی هستند؛ در این میان، الگورند یکی از پروژه‌هایی است که ازنظر بازیابی قیمت و پذیرش شبکه، همچنان موردتوجه است.

خبر - 26 خرداد 1400
هم‌بنیان‌گذار اتریوم: آینده کاردانو و پولکادات درخشان است!

هم‌بنیان‌گذار اتریوم: آینده کاردانو و پولکادات درخشان است!

هم‌بنیان‌گذار اتریوم اعلام کرد در کاردانو و پولکادات سرمایه‌گذاری کرده است، زیرا این پروژه‌ها توسط افرادی هدفمند مدیریت می‌شوند.

خبر - 24 خرداد 1400
سناتورهای آمریکا خواهان تشدید قوانین نظارت بر ارزهای دیجیتال شدند

سناتورهای آمریکا خواهان تشدید قوانین نظارت بر ارزهای دیجیتال شدند

درپی گسترش نقش رمز ارزها در حملات باج‌افزارها، دو سناتور آمریکایی روی بلانت و مارک وارنر در ارزیابی‌های خود خواستار تشدید قوانین نظارتی بر کریپتو شدند. باج‌افزارها گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به یک سامانه را محدود می‌کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند.

خبر - 17 خرداد 1400
گروه هکر Anonymous انتشار ویدیو تهدیدآمیز به ایلان ماسک را تکذیب کرد

گروه هکر Anonymous انتشار ویدیو تهدیدآمیز به ایلان ماسک را تکذیب کرد

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا، با توییت‌های اخیر خود، باعث نوسان‌های شدیدی در بازار ارزهای دیجیتال شده است و مورد انتقاد افراد این حوزه قرار گرفته است. به تازگی ویدیویی منتشر شده که مدعی است از طرف گروه معروف Anonymous است و در آن ایلان ماسک را مقصر خسارت به سرمایه کاربران فضای کریپتو می‌دانند و او را هدف بعدی حملات خود قرار داده‌اند. اما آیا این تهدید واقعی است؟

خبر - 17 خرداد 1400
بیانیه صرافی والکس درباره ادعای کذب افشای اطلاعات کاربران

بیانیه صرافی والکس درباره ادعای کذب افشای اطلاعات کاربران

دیشب خبری مبنی بر هک اطلاعات کاربران صرافی والکس در شبکه های اجتماعی بازتاب کرد. صرافی والکس در خصوص اخبار هک بیانیه ای منتشر کرده است که متن بیانیه را در ادامه مشاهده می کنید.

خبر - 12 خرداد 1400