حمله هکری بزرگترین بانک ونزوئلا را فلج کرد

بانک ونزوئلا، یکی از بزرگترین بانک‌های دولتی در این کشور، در حال حاضر با قطعی مواجه است که مشتریان آن را به مدت پنج روز بدون خدمات رها کرده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ونزوئلا,هک

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، این بانک بیانیه روابط عمومی منتشر کرد و اعلام کرد که این نتیجه حمله تروریستی به سیستم مالی ملی است که در قالب یک هک گسترده انجام شده است. بیش از ۱۶ میلیون مشتری از خدمات بانکی برخوردار نیستند.

بانک ونزوئلا، یکی از بزرگترین موسسات مالی در این کشور، که به بیش از ۱۶ میلیون مشتری خدمات ارائه می‌دهد، با قطعی مواجه است که پلتفرم آنلاین آن را به مدت ۵ روز بدون خدمات رها کرده است. مشتریان بانک از ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)، هنگامی که برخی از آن‌ها نگرانی‌های خود را به رسانه‌های اجتماعی رساندند، از قطع شدن این خدمات شکایت کردند. در آن زمان، یکی از کارگران این بانک به رسانه‌های محلی گفت که این قطعی محصول چندین سازگاری است که برای پشتیبانی از طرح تعیین مجدد دیجیتال بولیوار در بستر آنلاین بانک انجام شده است. این بانک بیانیه روابط عمومی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و اعلام کرد که در تلاش برای بازگرداندن خدمات در ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) است. با این حال، این اتفاق نیفتاد.

در ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور)، این بانک بیانیه دیگری صادر کرد که نشان می‌داد این موسسه به منظور تداوم حمله تروریستی به سیستم مالی ملی هک شده است. در این بیانیه همچنین به کاربران گفته شده است که اطلاعات مالی آن‌ها محفوظ است و این بانک همچنان در تلاش برای بازگرداندن خدمات است. پس از این اتفاق بیش از ۱۶ میلیون کاربر بدون خدمات بانکی به مدت یک هفته باقی ماندند. این بدان معناست که بسیاری از مردم نمی‌توانند کالاها و خدمات را خریداری کنند و هنوز منتظر هستند تا هزینه‌ها و خریدهای روزمره خود را انجام دهند.

برخی از این کاربران از این موضوع شکایت کردند و اظهار کردند که این قطع خدمات باعث شده آن‌ها نتوانند برای خانواده خود غذا و دارو بخرند. با این حال، بانک ونزوئلا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد خدمات آنها عودت داده می‌شود. این بیانیه ادعا می‌کند که خدمات دوباره در ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) در دسترس خواهد بود و این موسسه موفق به حفظ یکپارچگی داده‌ها شده است، به این معنی که کاربران می‌توانند با همان اطلاعات به حساب‌های خود دسترسی پیدا کنند. این یکی از طولانی‌ترین وقفه‌هایی است که هر بانکی در داستان کشور با آن روبرو بوده است و اهمیت وجود یک سیستم مالی جایگزین مانند ارزهای دیجیتال را تقویت می‌کند که به مقابله با این نوع رویدادها کمک می‌کند.

لینک کوتاه:/b2n.ir/x57838 

وبسایت Bitcoin.org هک شد!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط