خروج ۱۵,۲۰۰ بیت کوین از صرافی کوین بیس یک نشانه صعودی است

مدیرعامل کریپتو کوانت (CryptoQuant) می‌گوید برداشت ۱۵,۲۰۰ بیت کوین (BTC) از صرافی کوین بیس (Coinbase) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی در تلاش‌اند تا روند صعودی جدیدی را در بازار به راه بی‌اندازند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

خروج ۱۵,۲۰۰  بیت کوین از صرافی کوین بیس یک نشانه صعودی است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، خروج این حجم قابل توجه از صرافی کوین بیس، یادآور روزهای صعودی بیت کوین است. به گفته کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل صرافی کریپتو کوانت، این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای برای آغاز یک روند صعودی جدید در بازار بیت کوین باشد.

داده‌های کریپتو کوانت نشان می‌دهد که ۱۵,۲۰۰ بیت کوین به ارزش ۵۱۵ میلیون دلار در ۳۱ ژانویه (۱۲ بهمن) از کوین بیس خارج شده است.


نمودار بیت کوین‌ها خارج شده از صرافی کوین بیس

به گفته کی یانگ جو، این برداشت‌ها به مقصد کیف پول‌هایی بوده است که فقط بیت کوین دریافت کرده‌اند و هرگز مبلغی از آنها خارج نشده است. این انتقال شبیه به معاملات فرابورس سرمایه‌گذاران نهادی است، به این معنی که شرکت‌ها به‌صورت مستقیم اقدام به خرید تعدادی از بیت کوین‌های صرافی کوین بیس کرده‌اند.

مدیرعامل کریپتو کوانت به این نکته اشاره کرده است که تقسیم یک کیف پول با ۱۵,۰۰۰ واحد موجودی، به چند کیف پول با ۱,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰ واحد موجودی، هزینه‌های حفظ امنیت را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، بیشتر تراکنش‌های داخلی با مقادیر رند مانند ۱,۰۰۰ یا ۵,۰۰۰ واحد انجام می‌شود، در حالی که انتقال‌های ۳۱ ژانویه (۱۲ بهمن) با مقادیر ۱,۲۶۵، ۲,۳۹۱ و ۱,۹۵۷ واحد انجام شده است.

کی یانگ جو با توجه به اظهار نظری که در ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) در صفحه توییتر خود داشت، خروج بیت کوین از کوین بیس را یک نشانه صعودی می‌داند. او پیش از این گفته بود: «اگر مقدار قابل توجهی بیت کوین از کوین بیس به کیف پول‌های سرد منتقل شود، نشان‌دهنده معاملات فرابورس سرمایه‌گذاران نهادی است.» منظور از معاملات فرابورس معاملاتی است که خارج از بازار صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود.

یانگ جو در این رابطه گفته است:

«از آنجا که قیمت در نهایت در صرافی‌ها تعیین می‌شود، حجم گسترده معاملات خارج از صرافی‌ها به‌عنوان یک سیگنال صعودی در نظر گرفته می‌شود. این معاملات شامل معاملات فرابورس سرمایه‌گذاران نهادی است.»


نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۴ ساعته بازار بیت کوین/تتر)

ورود شرکت‌های بزرگ به بازار ارزهای دیجیتال به افزایش مشروعیت این حوزه کمک کرده و قیمت بیت کوین را در محدوده مشخصی حمایت می‌کند. در حال حاضر تمامی بیت کوین‌های استخراج شده توسط ماینرها، مستقیماً به کیف پول‌های سرد (Cold wallets) منتقل می‌شود.

در حالی که رسانه‌ها سقوط قیمت بیت کوین از ۴۰,۰۰۰ دلار به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار را به مسئله حباب بیت کوین نسبت داده‌اند، خرید ۴,۰۰۰ واحد بیت کوین در ۱ فوریه (۱۳ بهمن)، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی این سقوط فرصتی برای خرید در قیمت پایین‌تر می‌دانند و از آن نهایت استفاده را خواهند کرد.

برچسب ها :

قیمت بیت کوین در فیوچرز بایننس به ۴۸۰۰۰ دلار رسید
تعداد خودپردازهای بیت کوین از مرز ۲۴,۰۰۰ دستگاه گذشت
تسلا و مایکرواستراتژی میزان دارایی های ارزدیجیتالی خود را هفته بعد گزارش خواهند کرد
پلیس برزیل ۳۳ میلیون دلار در تحقیقات درباره صرافی‌ بیت کوین کشف و ضبط کرد
نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار پوزیشن شورت با صعود بیت کوین به بالای ۳۹,۰۰۰ دلار لیکوئید شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط