دادستان‌های کره جنوبی: ثروت دو کوان در این کشور قرار ندارد

دادستان‌های کره جنوبی اعلام کرده‌اند که دو کوان، مؤسس ترافورم لبز (Terraform)، هیچ دارایی این کشور ندارد. وب‌سایت کی‌بی‌اس (KBS) گزارش داده که مقامات این کشور در مجموع ۴۱۴.۵ میلیارد وون یا ۳۱۵ میلیون دلار از ۹ مدیر ترافورم لبز را توقیف کرده‌اند، اما دارایی‌های دو کوان در این مصادره ذکر نشده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کره جنوبی,دو کوان,ترافورم لبز,Terraform

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «ethereumworldnews»، دادستان‌های کره جنوبی اعلام کرده‌اند که دو کوان، مؤسس ترافورم لبز (Terraform)، هیچ دارایی این کشور ندارد. وب‌سایت کی‌بی‌اس (KBS) گزارش داد که مقامات این کشور در مجموع ۴۱۴.۵ میلیارد وون یا ۳۱۵ میلیون دلار از ۹ مدیر ترافورم لبز را توقیف کرده‌اند، اما دارایی‌های دو کوان در این مصادره ذکر نشده است.

دادستان‌ها خاطرنشان کردند که تقریباً ۹۱.۴ میلیارد وون (۶۹.۴ میلیون دلار) متعلق به بنیانگذار ترا در کره جنوبی یافت نشد. گمان می‌رود که دانیل شین، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های ترافورم، حدود ۱۱۷ میلیون دلار ارزش از سرمایه‌گذاری شکست خورده این ارز را کنترل کند. دادستان‌ها علیرغم دو بار تلاش در  سال گذشته، تاکنون موفق به دریافت حکم بازداشت شین نشده‌اند.

استرداد دو کوان

مقامات کره جنوبی پس از اینکه شرکت دو کوان، یعنی ترافورم لبز و سقوط توکن‌های آن، باعث رکود گسترده بازار ارزهای دیجیتال شد، مجموعه‌ای از تحقیقات را در مورد او و همکارانش آغاز کردند. سقوط ترا حداقل ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را از بین برد و دو کوان را در کانون توجه سازمان‌های مجری قانون قرار داد.

مقامات محلی پس از اینکه دو کوان در یک جلسه استماع کنگره شرکت کرد، گذرنامه او را باطل کردند. اینترپل برای دستگیری او اخطاریه قرمز صادر کرد و خالق لونا و «UST» را در ۱۹۵ حوزه قضایی مورد تعقیب قرار داد.

دو کوان ماه گذشته در مونته نگرو هنگام تلاش برای خروج از این کشور از طریق فرودگاهی در پایتخت پودگوریتسا دستگیر شد. طبق تایید مقامات اینترپل و مونته‌نگرو، او با اوراق سفر جعلی دستگیر شد. یکی از همکارانش نیز با دو کوان بازداشت شد و روز بعد نزد قاضی محاکمه شد.

بنا بر گزارش‌ها، دولت‌های ایالات متحده و کره جنوبی پس از دستگیری درخواست استرداد کردند. مشخص نیست که کدام حوزه قضایی در نهایت حق پیگرد قانونی موسس فراری ارزهای دیجیتال را به دست خواهد آورد. تنظیم‌کننده‌هایی مانند SEC قبلاً علیه دو کوان به دلیل کلاهبرداری از مشتریان و گمراه کردن سرمایه‌گذاران شکایت کرده‌اند.

لینک کوتاه: b2n.ir/f88703 

 

کره جنوبی به‌دنبال تصویب لایحه‌ای برای توقیف ارزهای دیجیتال کره شمالی است
حکم پرونده ریپل توسط یک قاضی فدرال رد شد
دادگاه کره جنوبی اولین جلسه دادرسی دنیل شین، بنیان‌گذار ترا را برگزار کرد
کره جنوبی قانون محافظت از کاربران فضای ارزهای دیجیتال را تصویب کرد
کره جنوبی لایحه‌ای مهم را برای محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تصویب کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

ریپل,جد راکوف,ترافورم لبز,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,SEC

حکم پرونده ریپل توسط یک قاضی فدرال رد شد

جد راکوف، قاضی فدرال ایالات متحده که بر پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه ترافورم لبز نظارت می‌کند، رویکرد استفاده‌شده در حکم ماه گذشته در پرونده شکایت این کمیسیون علیه ریپل لبز را رد کرد. این تصمیم با حکم آنالیسا تورس، قاضی پرونده ریپل در تضاد است که در آن تمایز قابل‌توجهی در بررسی روند پرونده بر اساس نحوه فروش توکن ها وجود داشت. مطابق آن حکم، کوین‌هایی اوراق بهادار محسوب می‌شوند که مستقیماً به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته شدند، اما کوین‌هایی که از طریق معاملات بازار ثانویه به سرمایه‌گذاران خرد فروخته می‌شوند، اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌شوند.

خبر - ۲ ماه پیش
کره جنوبی,دادگاه,دادرسی,دنیل شین,ترا,دادگاه سئول,ترافورم لبز

دادگاه کره جنوبی اولین جلسه دادرسی دنیل شین، بنیان‌گذار ترا را برگزار کرد

به گزارش رسانه‌های محلی، دادگاه سئول، روز دوشنبه اولین جلسه دادرسی مقدماتی دنیل شین، یکی از بنیان‌گذاران ترافورم لبز و ۷ کارمند پیشین این شرکت را برگزار کرد. با این حال، شین در این جلسه دادرسی حاضر نشد. دادستان‌های کره جنوبی در ماه آوریل (فروردین)، رسماً او و ۹ نفر دیگر را به چندین اتهام از جمله کلاهبرداری و نقض قانون بازار سرمایه متهم کردند.

خبر - ۲ ماه پیش
کره جنوبی,ترا,ترافورم لبز,ارزهای دیجیتال,قانون‌گذاری,کمیسیون خدمات مالی

کره جنوبی قانون محافظت از کاربران فضای ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

مجلس ملی کره جنوبی به‌تازگی قانون محافظت از کاربران فضای ارزهای دیجیتال را تصویب کرده است. این قانون که از سال آینده اجرایی می‌شود از ۱۹ پرونده پیشنهادی مربوط به قانون‌گذاران کره‌ای تشکیل شده است.

خبر - ۳ ماه پیش
کره جنوبی,ترا,ترافورم لبز,کلاهبرداری,قانون‌گذاری

کره جنوبی لایحه‌ای مهم را برای محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تصویب کرد

دولت کره جنوبی با تصویب یک لایحه جدید در حال انجام اقداماتی برای محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در برابر فروپاشی‌هایی مانند اکوسیستم ترا است.

خبر - ۳ ماه پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا,لسن سیگنم بنک

دارایی‌های دو کوان در سوییس ضبط شد

به دنبال زندانی شدن دو کوان، یکی از بنیان‌گذاران ترافورم لبز، در کشور مونته نگرو، دادستان‌های سوئیسی حدود ۲۶ میلیون دلار از دارایی‌های متعلق به او (دارایی دیجیتال و دلار آمریکا) را ضبط کرده‌اند. یک رسانه کره‌ای در ۲۴ ژوئن (۳ تیر) اعلام کرد که دارایی‌های دو کوان در یک بانک دارایی دیجیتال سوییسی به لسن سیگنم بنک ذخیره شده است.

خبر - ۳ ماه پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا

دو کوان: نمی‌دانستم پاسپورتم جعلی است

دو کوان، بنیان‌گذار شبکه ترا که اکنون در مونته‌نگرو در بازداشت به سر می‌برد، اخیراً گفته نمی‌دانسته است پاسپورت کاستاریکایی که با آن سفر می‌کرد، جعلی بوده است. او گفته با استفاده از همین پاسپورت به چند کشور سفر کرده و اگر می‌‌دانست جعلی است از آن استفاده نمی‌کرد.

خبر - ۳ ماه پیش
کره جنوبی,ترا,ترافورم لبز,کلاهبرداری

دادستان‌های کره جنوبی می‌خواهند دو کوان را به این کشور برگردانند

دادستان‌های کره جنوبی با گفت‌وگو با دادستان‌های آمریکایی در تلاش‌اند تا دو کوان، بنیان‌گذار اکوسیستم ترا، را به این کشور برگردانند. دو کوان در حال حاضر در مونته‌نگرو قرار دارد و از ماه مارس (اسفند) در بازداشت است. دادستان‌های کره جنوبی تأکید کرده‌اند که هرچند برخی از اقدامات کلاهبرداری دو کوان در ایالات متحده انجام شده، شواهد موجود نشان می‌دهد که بیشتر آن‌ها در کره جنوبی رخ داده است.

خبر - ۴ ماه پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا

دو کوان در مونته نگرو دستگیر شد

فیلیپ آزیچ (Filip Adzic)، وزیر کشور مونته نگرو اعلام کرد دو کوان، بنیان‌گذار فراری پروژه ترا در این کشور دستگیر شده است. کوان ماه پیش توسط کمیسیون بورس آمریکا به کلاهبرداری متهم شده و وزارت دادگستری این کشور نیز تحقیقات خود را در رابطه با فروپاشی اکوسیستم ترا آغاز کرده بود.

خبر - ۶ ماه پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا,USDC,چانگ پنگ ژائو

مدیر عامل بایننس: دو کوان ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد

فاجعه فروپاشی اکوسیستم ترا به عنوان کاتالیزوری برای بازار نزولی سال ۲۰۲۲ عمل کرد و علاوه بر آسیب به احساسات و اطمینان سرمایه‌گذاران، به ضرر چند میلیارد دلاری منجر شد و فشار نظارتی قانون‌گذاران بر بازار ارزهای دیجیتال را تشدید کرد. در ادامه بحران دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳، چند روز پیش پگ دلاری استیبل کوین USDC از دست رفت. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس معتقد است بانک‌ها مقصر بحران در بین استیبل کوین‌ها هستند.

خبر - ۶ ماه پیش