داده‌های آن چین: هودلرهای بیت کوین و اتریوم تمایلی به فروش ندارند

گلسنود با بررسی داده‌های درون‌زنجیره‌ای یا آن چین (On-Chain) مدعی شده که هودلرهای بیت کوین و اتریوم، تمایلی به فروش کوین‌های خود ندارند.

تحلیل فاندامنتال,قیمت اتریوم,قیمت بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، با حلاجی الگوهای مرتبط با داده‌های درون‌زنجیره‌ای می‌توان از احساسات کلی حاکم بر بازار آگاهی یافت. آن‌طور که این داده‌ها نشان می‌دهند، هولدرها یا همان نگه‌دارندگان بیت کوین و اتریوم، دست‌کم در حال حاضر رغبتی به فروش دارایی‌های خود ندارند.

موسسه نام‌آشنای گلسنود (Glassnode) که در حوزه تجزیه و تحلیل داده‌های آن چین فعال است، در گزارش هفتگی خود نگاهی به الگوهای هودل یا نگهداشت بیت کوین و اتریوم انداخته است. مطابق با این الگوها همچنان جوی صعودی بر بازار حاکم خواهد بود؛ از سویی دیگر، یک روند نزولی ساختاری در حجم کوین‌های نوپای فروخته‌شده مشاهده می‌شود که خود نشان از تمایل بیشتر سرمایه‌گذاران به نگهداشت دارایی‌های خود است.

گلسنود در گزارش خود یادآور شده که پویایی حاکم بر بخش عرضه و بلوغ کوین، دو معیاری هستند که می‌توانند نشانه‌ای متقن برای تشخیص سمت و سوی حرکات قیمتی آن کوین باشند.

 


 

موج فزاینده نگهداشت کوین‌ها

در بخش دیگری از گزارش گلسنود آمده است که امواج نگهداشت بیت کوین و اتریوم طی چهار ماه اخیر، روند نزولی آشکاری را طی کرده‌اند. همچنین در این گزارش، خاطرنشان شده که کوین‌های نوپای با عمر کمتر از سه ماه احتمالا در گرماگرم نوسانات بازار خرج شده‌اند. بنابراین فروکش امواج نگهداشت برای این کوین‌های نوپا می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که فعالان بازار ترجیح می‌دهند تا به جای فروش، دارایی‌های خود را هودل کنند. در گزارش گلسنود می‌خوانیم:

«بیت کوین‌های نوپا و جوان، تنها ۱۵ درصد از کل موجودی این کوین را دربرمی‌گیرند و در عین حال، [از نظر تعداد] روند نزولی بسیار قدرتمندی پیش رو دارند.»

 


 

نمودار داده‌های آن چین اتریوم نیز شباهت بسیاری با داده‌های بیت کوین دارد و حاکی از آن است که اتریوم‌های نوپا تنها ۱۲.۵ درصد از کل موجودی این رمز ارز را به خود اختصاص داده‌اند.

مشاهدات گلسنود نشان می‌دهد که کوین‌های بالغ‌تر (با عمری بیشتر از ۳ ماه تا یک سال) از منظر آمار و ارقام، کمتر خرج می‌شوند. علاوه‌بر این گلسنود افزوده است که افزایش سهم این کوین‌ها از کل موجودی می‌تواند نشان‌دهنده رشد عرضه غیرنقد باشد.

در بخش دیگری از گزارش گلسنود آمده است:

«یک روند صعودی قدرتمند در افزایش بلوغ کوین‌های شبکه بیت کوین وجود دارد و تقریباً ۵۰ درصد از این کل موجودی بیت کوین‌ها بین ۳ ماه تا ۳ سال عمر دارند.»

گلسنود یافته‌های آن چین خود را با معرفی یک شاخص جدید موسوم به «شاخص کنش‌گری» تکمیل کرده است. این شاخص، تعداد کوین‌های نگه‌داری‌شده یا امحاشده (خرج‌شده) را به نسبت کل موجودی کوین ارزیابی می‌کند.

این شاخص از ماه ژوئن (خردادماه) به این سو روندی نزولی را طی کرده که نشان از کاهش خرج‌کردن کوین‌ها و همزمان افزایش نگهداشت آن‌ها دارد. در مورد اتریوم نیز الگوهای مشابهی استخراج شده است.

وضعیت داده‌های آن چین بیت کوین و اتریوم در مورد آدرس‌ها

یکی دیگر از شاخص‌های صعودی، تعداد آدرس‌های بیت کوینی با موجودی ناصفر است که همچنان رو به افزایش است. گفتنی است در حال حاضر، بیش از ۳۸ میلیون آدرس بیت کوینی دارای موجودی وجود دارد که نزدیک به سقف تاریخی آن در ماه مه (اردیبهشت) است.

همین اتفاق در مورد اتریوم نیز به وقوع پیوسته و تعداد آدرس‌ها با موجودی ناصفر آن با برجای گذاشتن رکورد تازهای به ۶۰.۷ میلیون واحد رسیده است. گلسنود با تجزیه و تحلیل تمامی این داده‌های درون‌زنجیره‌ای نتیجه گرفته است که همه نشانه‌ها از ادامه روند نزولی حکایت دارد.

در بخش پایانی گزارش یادشده می‌خوانیم:

«پویایی‌های حاکم بر عرضه [بیت کوین و اتریوم] نشان می‌دهد که همچنان تقاضای قدرتمند در بازار وجود دارد و در صورت ادامه این روند باید انتظار داشت تا قیمت‌ها نیز روند مثبتی را طی کنند.»

لینک کوتاه:

پیش بینی استاندارد چارترد: قیمت بیت کوین به ۱۷۰,۰۰۰ دلار می‌رسد
مایک مک گلون: انتظار رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار را دارم
وضعیت بازار؛ حمایت خریداران از بیت کوین همزمان با جهش نسبی آلت کوین‌ها

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3