دارندگان ارزهای دیجیتال در آفریقای جنوبی به ۱۱.۳درصد رسیده است و ۵۶درصد از این افراد بیت کوین نگه‌داری می‌کنند

تعداد افرادی که در آفریقای جنوبی دارای ارزهای دیجیتال هستند از ۱۰.۳درصد در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) به ۱۱.۳درصد در دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) افزایش یافت.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

آفریقا,ارز دیجیتال,بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، با این میزان مالکیت، اکنون آفریقای جنوبی از بین ۲۷ کشوری که کاربران اینترنت آنها در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، رتبه ۲۱ را دارد.

طبق یافته‌های آخرین نظرسنجی فایندر (Finder)، از ۲,۰۰۳ کاربر اینترنت آفریقای جنوبی که مورد بررسی قرار گرفتند، ۱۱.۳درصد گفتند که صاحب ارز دیجیتال هستند. گفته می‌شود که این نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال به طور جزئی بالاتر از ایالات متحده با ۱۰.۵درصد و سوئد با ۹.۸درصد است.

همچنان، همانطور که یافته‌های نظرسنجی نشان می‌دهد، آخرین نرخ مالکیت ارزهای دیجیتال آفریقای جنوبی هنوز کمتر از میانگین جهانی است. از مجموع ۲۷ کشوری که مورد بررسی قرار گرفتند، آفریقای جنوبی اکنون در جایگاه ۲۱ قرار دارد.

از نظر محبوبیت ارزهای دیجیتال مختلف، یافته‌های نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۶درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال در آفریقای جنوبی بیت‌کوین دارند. با این نسبت کاربران اینترنت که بیت کوین دارند، در آفریقای جنوبی در بین ۲۷ کشور رتبه دوم را دارد. با این حال، به نظر می‌رسد یافته‌ها نشان می‌دهد که سایر ارزهای دیجیتال در حال افزایش هستند.

گزارش نظرسنجی فایندر توضیح می‌دهد: «در جدیدترین نظرسنجی، تعداد صاحبان ارزهای دیجیتال مورد بررسی که گفته‌اند بیت‌کوین را در اختیار دارند، از ۷۳.۵درصد از پاسخ‌دهندگانی که گفته‌اند در ماه اکتبر (مهر) مالک بیت‌کوین هستند، به ۵۶درصد در دسامبر (آذر) کاهش یافته است».

محبوبیت آلتکوین‌ها در حال افزایش است

بر اساس یافته‌ها، اتریوم با سهم ۳۱.۵درصدی دومین ارز دیجیتال محبوب است. این نرخ مالکیت، که ۷.۱درصد بالاتر از میانگین جهانی ۲۴.۴درصد است، آفریقای جنوبی را به عنوان کشوری با هشتمین نسبت بالای کاربران اینترنت صاحب اتریوم می‌بیند. در جایگاه سوم ریپل است که دارایی ۲۵.۸درصد از کاربران مورد بررسی است در حالی که دوج کوین و سولانا به ترتیب در جایگاه‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

در همین حال، این نظرسنجی همچنین نشان داد که از بین افرادی که گفته‌اند دارای ارزهای دیجیتال هستند، ۶۲درصد مرد و ۳۸درصد زن هستند. طبق گزارش نظرسنجی، این بدان معناست که مردان آفریقای جنوبی تقریباً ۱.۶ برابر بیشتر از زنان دارای ارزهای دیجیتال هستند.

از سوی دیگر، این نظرسنجی نشان داد که ۴۸.۷درصد از ساکنان آفریقای جنوبی ۱۸ تا ۳۴ ساله دارندگان ارزهای دیجیتال هستند. این رقم ۱۶درصد بیشتر از دارندگان آفریقای جنوبی بین ۳۵ تا ۵۴ سال است.

لینک کوتاه:b2n.ir/r32255 

با عملکرد ضعیف اتریوم، دامیننس بیت کوین بالاتر می‌رود
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۶ خرداد
علت افت شدید قیمت بیت کوین چه بود؟
همکاری بنیاد استلار با صرافی مرکادو بیت کوین برای توسعه ارز دیجیتال ملی برزیل
سقوط بازار ارز دیجیتال منجر به کاهش ارزش کمک‌های مالی ارز دیجیتالی دولت اوکراین شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه ۶ خرداد

قیمت بیت کوین همچنان زیر منطقه مقاومت کلیدی ۳۰,۰۰۰ دلار باقی مانده است. آخرین روند نزولی، قیمت ارز دیجیتال برتر بازار را به زیر منطقه حمایتی ۲۸,۵۰۰ دلاری کشاند. حتی فروشنده‌ها موفق شدند قیمت را تا زیر ۲۸,۰۰۰ دلار پایین بیاورند و بعد از لمس حمایت ۲۷,۵۰۰ دلاری، پایین‌ترین سطح روزانه را در حدود ۲۷,۵۰۵ دلار به ثبت برسانند.

تحلیل - ۸ ساعت پیش
قیمت بیت کوین,بیت کوین,لونا,ترا

علت افت شدید قیمت بیت کوین چه بود؟

گلن هاچینز‌(Glenn Hutchins)، مدیر «North Island»‌، با CNBC صحبت کرده و از یکی از دلایل سقوط اخیر سهام‌ های بزرگ فناوری و بیت کوین گفته است.

خبر - ۹ ساعت پیش
بنیاد استلار,مرکادو بیت کوین,ارز دیجیتال ملی,برزیل

همکاری بنیاد استلار با صرافی مرکادو بیت کوین برای توسعه ارز دیجیتال ملی برزیل

بنیاد توسعه استلار (SDF) با مرکادو بیت کوین (Mercado Bitcoin)، بزرگترین صرافی آمریکای لاتین برای توسعه یکی از ۹ پروژه انتخاب‌شده برای لیفت چلنج رئال دیجیتال (LIFT Challenge Real Digital) همکاری کرده است. لیفت چلنج رئال دیجیتال، یک محیط مشارکتی است که توسط بانک مرکزی برزیل برای بررسی موارد استفاده از ارز دیجیتال ملی (CBDC) راه‌اندازی شده است.

خبر - دیروز
ارز دیجیتال,اوکراین,روسیه

سقوط بازار ارز دیجیتال منجر به کاهش ارزش کمک‌های مالی ارز دیجیتالی دولت اوکراین شد

سه ماه است که جنگ در اوکراین آغاز شده است. این کشور علیرغم سقوط قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال همچنان قصد دارد از سرمایه‌گذاران این عرصه کمک‌های مالی جمع آوری کند. تلاش های اوکراین برای جمع آوری کمک های مالی در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) به دلیل سقوط ارزهای دیجیتال با بن بست روبه رو شده است.

خبر - دیروز
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا,دو کوان

طرح دو کوان برای احیای لونا با کسب ۶۵ درصد آرا تصویب شد

پیشنهاد ایجاد یک زنجیره پیدایش جدید برای لونا که از سوی دو کوان، بنیان‌گذار ترافورم لبز پیشنهاد شده بود؛ با کسب ۶۵ درصد آرا موافق، ۲۰ درصد آرا ممتنع و ۱۳ درصد آرا مخالف تصویب شد. بنابراین، روز جمعه ۲۷ ماه مه (۶ خرداد)، یک بلاک چین جدید تنها برای توکن لونا از بلوک صفر ایجاد و راه‌اندازی می‌شود و توکن فعلی لونا نیز به لونا کلاسیک تغییر نام خواهد داد. این زنجیره انشعابی جدید، بخشی از بلاک چین فعلی ترا نخواهد بود. با این حال، پس از راه‌اندازی این زنجیره، توکن‌های جدید لونا برای دارندگان لونا کلاسیک ایردراپ خواهد شد.

خبر - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۵ خرداد

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه حمایتی ۲۸,۵۰۰ دلاری با افزایش تقاضا روبرو شد و از کف نوسانی روزانه قیمت در حدود ۲۸,۶۳۵ دلار، روند صعودی تازه‌ای را آغاز کرد...

تحلیل - ۲ روز پیش
بیت کوین,بانک مرکزی اروپا,بلومبرگ

بانک مرکزی اروپا درباره بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هشدار داد

به گفته بانک مرکزی اروپا و به نقل از بلومبرگ، افزایش گسترده در حجم بازار ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که نهادهای دولتی باید در اجرای مقررات عجله کنند زیرا این صنعت می‌تواند خطرات بیشتری را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

خبر - ۲ روز پیش
جمهوری آفریقای مرکزی,سرمایه‌گذاری,بیت کوین,قانون گذاری

جمهوری آفریقای مرکزی پلتفرم سرمایه‌گذاری بیت کوین راه‌اندازی می‌کند

جمهوری آفریقای مرکزی که اخیراً بیت کوین را به‌عنوان پول قانونی این کشور معرفی کرده است، در شرف ایجاد پلتفرم سرمایه‌گذاری این ارز دیجیتال قرار دارد. هدف دولت از راه‌اندازی این پلتفرم، جذب سرمایه‌گذاران بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال است.

خبر - ۲ روز پیش
تحلیل,بیت کوین,اتریوم,آلت کوین,ارزهای دیجیتال,ریپل,دوج کوین,کاردانو

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۴ خرداد

روز گذشته، قیمت بیت کوین تا زیر منطقه حمایتی ۲۹,۵۰۰ دلار کاهش یافت. با این حال، خریدارها در نزدیکی منطقه حمایتی مهم ۲۸,۵۰۰ دلاری به میدان آمدند و با تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در حدود ۲۸,۶۰۰ دلار، روند افزایشی جدیدی را آغاز کردند...

تحلیل - ۲ روز پیش