درآمد استخراج اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت؛ ۲.۳۵ میلیارد دلار در ۳۰ روز!

ماه گذشته در اقدامی کم سابقه درآمد ماینرهای اتریوم از بیت کوین بیشتر شد. بیش از ۱ میلیارد دلار از درآمد ماینرهای اتریوم مروبط به پردازش تراکنش‌های شبکه بوده است.

mammad

منبع : Decrypt

درآمد استخراج اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت؛ ۲.۳۵ میلیارد دلار در ۳۰ روز!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دیکریپت، ماینرهای اتریوم در ماه مه (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) رکورد درآمدی خود را افزایش دادند و برای دومین باز از سال گذشته درآمدی بیشتر از ماینرهای بیت کوین داشتند.

بر اساس داده‌های کوین متریکس (Coin Metrics)، درآمد ماینرهای اتریوم در ماه مه برابر با ۲.۳۵ میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که درآمد ماینرهای بیت کوین با اندکی کاهش از ۱.۳۷ به ۱.۳۶ میلیارد دلار رسیده است.

درآمد ماینرهای ارز دیجیتال از دو عنصر اصلی تشکیل شده است؛ پاداش بلاک و پردازش تراکنش‌های شبکه. زمانی که یکی از ماینرها بلاک جدیدی را پردازش کرده و به شبکه اضافه کند، در ازای پردازش خود پاداش دریافت می‌کند. مجموع پاداش کل ماینرها برای بیت کوین ۶.۲۵ BTC (حدود ۲۲۷,۰۰۰ دلار) در هر دقیقه و برای اتریوم ۲ ETH (حدود ۵,۱۰۰ دلار) در هر ۱۳ ثانیه است. همانطور که گفته شد، ماینرها علاوه بر پاداش بلاک کارمزد پردازش تراکنش‌های شبکه را نیز دریافت می‌کنند.

نرخ تسلط اتریوم پس از رسیدن قیمت به اوج تاریخی ۴,۱۶۴ دلار افزایش یافت و شلوغی شبکه کارمزد تراکنش‌ها را بالا برد. شبکه اتریوم به لطف رونق گرفتن بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) شلوغ شده و تقاضا برای انجام معاملات بیشتر شده است. کارمزد معاملات هم متناسب با عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود.

در ماهی که گذشت، درآمد ماینرها از پردازش معاملات حدود ۱ میلیارد دلار بوده است و این در حالی است که ماینرهای بیت کوین تنها ۱۳۰ میلیون دلار از محل پردازش تراکنش‌ها درآمد داشته‌اند. گفتنی است کارمزد شبکه اتریوم در چند ماه اخیر به طور پیوسته از بیت کوین بیشتر شده است.

با تغییر سازوکار اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام، ماینرها به طور کامل از شبکه حذف می‌شوند. بنابراین ماینرهای اتریوم نباید به درآمدی که از محل استخراج اتر و پردازش تراکنش‌های شبکه دارند دل ببندند.

لینک کوتاه: b2n.ir/y00751 

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400