درآمد استخراج اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت؛ ۲.۳۵ میلیارد دلار در ۳۰ روز!

ماه گذشته در اقدامی کم سابقه درآمد ماینرهای اتریوم از بیت کوین بیشتر شد. بیش از ۱ میلیارد دلار از درآمد ماینرهای اتریوم مروبط به پردازش تراکنش‌های شبکه بوده است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

درآمد استخراج اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت؛ ۲.۳۵ میلیارد دلار در ۳۰ روز!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دیکریپت، ماینرهای اتریوم در ماه مه (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) رکورد درآمدی خود را افزایش دادند و برای دومین باز از سال گذشته درآمدی بیشتر از ماینرهای بیت کوین داشتند.

بر اساس داده‌های کوین متریکس (Coin Metrics)، درآمد ماینرهای اتریوم در ماه مه برابر با ۲.۳۵ میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که درآمد ماینرهای بیت کوین با اندکی کاهش از ۱.۳۷ به ۱.۳۶ میلیارد دلار رسیده است.

درآمد ماینرهای ارز دیجیتال از دو عنصر اصلی تشکیل شده است؛ پاداش بلاک و پردازش تراکنش‌های شبکه. زمانی که یکی از ماینرها بلاک جدیدی را پردازش کرده و به شبکه اضافه کند، در ازای پردازش خود پاداش دریافت می‌کند. مجموع پاداش کل ماینرها برای بیت کوین ۶.۲۵ BTC (حدود ۲۲۷,۰۰۰ دلار) در هر دقیقه و برای اتریوم ۲ ETH (حدود ۵,۱۰۰ دلار) در هر ۱۳ ثانیه است. همانطور که گفته شد، ماینرها علاوه بر پاداش بلاک کارمزد پردازش تراکنش‌های شبکه را نیز دریافت می‌کنند.

نرخ تسلط اتریوم پس از رسیدن قیمت به اوج تاریخی ۴,۱۶۴ دلار افزایش یافت و شلوغی شبکه کارمزد تراکنش‌ها را بالا برد. شبکه اتریوم به لطف رونق گرفتن بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) شلوغ شده و تقاضا برای انجام معاملات بیشتر شده است. کارمزد معاملات هم متناسب با عرضه و تقاضا تنظیم می‌شود.

در ماهی که گذشت، درآمد ماینرها از پردازش معاملات حدود ۱ میلیارد دلار بوده است و این در حالی است که ماینرهای بیت کوین تنها ۱۳۰ میلیون دلار از محل پردازش تراکنش‌ها درآمد داشته‌اند. گفتنی است کارمزد شبکه اتریوم در چند ماه اخیر به طور پیوسته از بیت کوین بیشتر شده است.

با تغییر سازوکار اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام، ماینرها به طور کامل از شبکه حذف می‌شوند. بنابراین ماینرهای اتریوم نباید به درآمدی که از محل استخراج اتر و پردازش تراکنش‌های شبکه دارند دل ببندند.

لینک کوتاه: b2n.ir/y00751 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱۴ مرداد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط