درآمد استخراج بیت کوین در ۴ روز ۵۰ درصد افزایش یافت

در حالی که برخی از استخراج‌کنندگان بزرگ بیت کوین به دلیل سخت‌گیری‌های نهادهای نظارتی چین کاملاً غیرفعال شده‌اند، ماینرهای فعال با افزایش ۵۰ درصدی درآمدشان در حال درو کردن مزایای کاهش شدید سختی شبکه هستند.

درآمد استخراج بیت کوین در ۴ روز ۵۰ درصد افزایش یافت

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارز دیجیتال، داده‌های تازه نشان می‌دهد که سختی استخراج بیت کوین شاهد بزرگ‌ترین سقوط تاریخ خود بوده و این مسئله باعث شده است که درآمد ماینرها افزایشی ناگهانی داشته باشد.

وب‌سایت بلاک چین داتکام (Blockchain.com)، که فعالیت‌های مرتبط با استخراج بیت کوین را رصد می‌کند، آماری را منتشر کرده که نشان می‌دهد درآمد روزانه ماینرهای بیت کوین بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

صنعت استخراج بیت کوین در حال حاضر در یک وضعیت ناپایدار و منحصربه‌فرد قرار دارد؛ حدود نیمی از قدرت هش شبکه بیت کوین به خاطر جابه‌جایی ماینرهای بزرگ چینی فعلاً خاموش است و مشخص نیست که این ماینرها با چه سرعتی می‌توانند به شبکه بازگردند.

اما در همین حال، آن دسته از استخراج‌کنندگانی که از ممنوعیت‌های اعمال شده توسط دولت چین متأثر نشده‌اند، با ناپدید شدن نیمی از رقبای خود مواجه هستند؛ این مسئله باعث شده است تا بازدهی استخراج آنها به‌طور ناگهانی افزایش یابد.

با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به چند هفته گذشته، اندازه تغییرات اکنون قابل مشاهده شده است. درآمد روزانه استخراج بیت کوین در تاریخ ۲ ژوئیه (۱۱ تیر)، یک روز پیش از تنظیم سختی شبکه، ۲۰.۷ میلیون دلار بوده است. اما یک روز پس از آن، این رقم به ۲۹.۳ میلیون دلار و در روز سه‌شنبه این هفته به ۳۱.۹ میلیون دلار رسید.


نمودار درآمد روزانه ماینرهای بیت کوین

شرکت تحلیلی گلاسنود (Glassnode) در راهنمای ویدیویی خبرنامه این هفته خود با عنوان «The Week On-chain»، گفت که همه این‌ها نتیجه یک «فرآیند بسیار جالب» است.

گلسنود گفته است:

«ما یک فرآیند بسیار جالب داریم، تقریباً ۵۰ درصد از قدرت هش [شبکه بیت کوین] در حال حاضر غیرفعال است، هزینه‌های زیادی را به خاطر مسائل جا‌به‌جایی متحمل می‌شود و در واقع خاموش هستند. علاوه بر این، سخت‌افزارهایی را در اختیار دارند که در حال حاضر کار نمی‌کنند؛ و این در حالی است که ۵۰ درصد دیگر شاهد خارج شدن نیمی از رقبای خود از شبکه است.»

گلسنود افزود:

«در حالی که پروتکل [بیت کوین] همچنان به‌اندازه گذشته ارز تولید می‌کند، با افت سختی شبکه اکنون در شرایطی قرار گرفته‌ایم که نیمی از شبکه درآمد خود را دو برابر کرده و نیمه دیگر اساساً چیزی تولید نمی‌کند.»


نمودار درآمد ماینرهای بیت کوین

اکنون سودآوری استخراج‌کنندگان فعال به سطوحی بازگشته است که هر واحد بیت کوین بین ۵۵,۰۰۰ تا ۶۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شد.

پیامدهای این اتفاق تنها برای استخراج‌کنندگان محسوس نیست. شرکت گلاسنود می‌گوید که میانگین زمان لازم برای ایجاد هر بلاک در طی هفته گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است. زمان ایجاد بلاک یا همان بلاک تایم (Block Time)، تنها دوره راه‌اندازی اولیه بیت کوین در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰، که این ارز دیجیتال هنوز قیمت دلاری مشخصی نداشت، بیشتر از مقدار فعلی بوده است.


نمودار تغییرات بلاک تایم بیت کوین

سایر معیارهای درون‌زنجیره‌ای نیز به همین شکل به دوگانگی بین گروه‌های مختلف استخراج‌کنندگان اشاره دارند.

به‌عنوان مثال، برخی از معیارها حاکی از آن است که چگونه بعضی از استخراج‌کنندگان در حال هزینه کردن از موجودی بیت کوین خود برای جابجایی مزارع استخراجشان هستند، این در حالی است که آن‌ها قادر به استخراج سکه‌های جدید و دریافت سهمی از پاداش و کارمزد شبکه نیستند.

در همین حال، باقی ماینرها نسبت به هزینه‌ای که می‌کنند در حال ذخیره بیت کوین‌هایی بیشتر به ازای هر بلاک هستند و این بخشی از روندی صعودی است که به‌رغم افت قیمت بیت کوین، که اکنون هم به بالای ۵۰ درصد رسیده، همچنان ادامه دارد.

لینک کوتاه:

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط