درخواست قانون‌گذارن ایالات متحده برای توقف خرید وویجر دیجیتال توسط بایننس آمریکا

قانون‌گذاران ایالات متحده می‌خواهند که فرآیند خرید وویجر توسط بایننس آمریکا تا زمانی متوقف کند که این شرکت اطلاعات بیشتری در مورد روابط مالی و شرکتی خود با شعبه جهانی بایننس ارائه دهد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نماینده ایالات متحده در وزارت دادگستری و قانون‌گذاران ایالتی از نیوجرسی و ورمونت درخواست‌های اعتراض خود را به دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک ارسال کرده‌اند. این قانون‌گذاران عقیده دارند که اطلاعات کنونی برای انجام این معامله کافی نیست و در توانایی مالی بایننس برای انجام تراکنش بیش از یک میلیارد دلاری تردید دارند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

قانون‌گذاری,آمریکا,صرافی بایننس,ارز دیجیتال,وویجر,بایننس آمریکا

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «theblock»، قانون‌گذاران ایالات متحده می‌خواهند که فرآیند خرید وویجر توسط بایننس آمریکا تا زمانی متوقف کند که این شرکت اطلاعات بیشتری در مورد روابط مالی و شرکتی خود با شعبه جهانی بایننس ارائه دهد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نماینده ایالات متحده در وزارت دادگستری و قانون‌گذاران ایالتی از نیوجرسی و ورمونت درخواست‌های اعتراض خود را به دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک ارسال کرده‌اند.

این قانون‌گذاران عقیده دارند که اطلاعات کنونی برای انجام این معامله کافی نیست و در توانایی مالی بایننس برای انجام تراکنش بیش از یک میلیارد دلاری تردید دارند.

این قانون گذاران همچنین نگرانی هایی را در مورد رابطه بین بایننس آمریکا (Binance.US) و صرافی ارز دیجیتالی جهانی بایننس (Binance) مطرح کردند.

دفتر اوراق بهادار نیوجرسی به طور خاص تأکید کرد که «پس از انتقال توکن هت به بایننس آمریکا، بایننس آمریکا این آزادی را خواهد داشت که ارز دیجیتال را همانطور که می‌خواهد هدایت کند، به گونه‌ای که بدون اطلاع مشتری، ممکن است این ارز دیجیتال در خارج از کشور منحل شود. حساب (سرپرستی غیر ایالات متحده)، خارج از دسترس مقامات نظارتی و اجرایی ایالات متحده است.»

این نگرانی با عوارض ناشی از این واقعیت مرتبط است که عملیات صرافی FTX عمدتاً در خارج از کشور انجام می شد و این موضوع دسترسی به دارایی های مشتریان در باهاما را سخت تر می کرد. این موضوع باعث ایجاد اصطکاک بین دولت باهامیا، شرکت تابعه FTX در باهامیا « FTX Digital Markets» و بقیه قسمت های شرکتی FTX شده است.

سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX،  نیز به دلیل سوء استفاده از وجوه مشتریان، که توسط نهادهای خارج از کشور تسهیل شده است، با اتهامات جنایی روبرو است. گری وانگ، یکی از بنیان گذاران FTX و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق «Alameda Research» قبلاً به تقلب در این پرونده اعتراف کرده اند.

لینک کوتاه: b2n.ir/f00346 

 

مایکرواستراتژی ۱۵۰میلیون دلار بیت کوین جدید خریده است
پیش‌بینی کاهش نرخ بهره آمریکا
پیشنهاد ممنوعیت ارزهای دیجیتال در بحبوحه بحران بانکی موجود
نرخ تورم آمریکا برای سال منتهی به فوریه ۶درصد اعلام شد؛ ادامه روند کاهش تورم
وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی سقوط استیبل کوین ترایو‌اس‌دی است

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

نرخ بهره,آمریکا,بانک مرکزی آمریکا,بری استرنلیشت‌

پیش‌بینی کاهش نرخ بهره آمریکا

میلیاردر معروف بری استرنلیشت‌(Barry Sternlicht)، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری استاروود کپیتال، هشدار داده است که اقتصاد آمریکا در حال ورشکستگی است و تأکید کرده که نرخ بهره باید کاهش یابد. او همچنین تأکید کرده است که اقتصاد به سمت یک «فرود سخت» در حال حرکت است.

خبر - ۶ روز پیش
بحران بانکی,ممنوعیت,قانون‌گذاری,ایالات متحده

پیشنهاد ممنوعیت ارزهای دیجیتال در بحبوحه بحران بانکی موجود

یک قانون‌گذار اروپایی با اشاره به بحران فعلی در بخش بانکداری و شکست چندین مؤسسه بانکی از جمله دو بانک دوستدار ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، از مقامات خواسته است تا ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کنند.

خبر - ۱ هفته پیش
نرخ تورم,آمریکا,ارزهای دیجیتال,قیمت ارزهای دیجیتال,شاخص قیمت مصرف‌کننده,CPI

نرخ تورم آمریکا برای سال منتهی به فوریه ۶درصد اعلام شد؛ ادامه روند کاهش تورم

دقایقی قبل آمارهای تورمی ایالات متحده آمریکا اعلام شد که نشان می‌دهد نرخ تورم در فوریه ۲۰۲۳ نسبت به فوریه سال گذشته میلادی ۶درصد افزایش یافته که از ۶.۴درصد ژانویه امسال کمتر است. نرخ تورم ماهانه نیز برای فوریه امسال ۰.۴درصد اعلام شده که مجدداً از ۰.۵درصد مربوط به ژانویه کمتر است.

خبر - ۲ هفته پیش
وزارت دادگستری آمریکا,ترایو‌اس‌دی,استیبل کوین,سقوط

وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی سقوط استیبل کوین ترایو‌اس‌دی است

به گزارش وال استریت ژورنال، وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سقوط استیبل کوین ترایو‌اس‌دی در سال گذشته است که احتمال شکایت کیفری علیه خالق این استیبل کوین، دو کوان را افزایش می‌دهد. پیش از این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در شکایتی مدنی کوان و ترافورم لبز را به گمراه‌کردن سرمایه‌گذاران در مورد خطرات ترایو‌اس‌دی متهم کرده بود.

خبر - ۲ هفته پیش
کراکن,صرافی,آمریکا,SEC

صرافی کراکن بانک خود را راه‌اندازی می‌کند

مدیر بخش حقوقی صرافی کراکن اعلام کرد این صرافی به دنبال راه‌اندازی یک بانک است. این در حالی است که اخیرا کراکن با مشکلات حقوقی و قانونی متعددی در آمریکا مواجه شده و توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور (SEC) جریمه شده است.

خبر - ۳ هفته پیش
بایننس,استخدام,سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا,مشاور,وال استریت ژورنال,گری جنسلر

بایننس به‌دنبال استخدام رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا به‌عنوان مشاور بوده است

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، بایننس، غول صرافی ارزهای دیجیتال، سال‌ها قبل از اینکه گری جنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار شود، قصد استخدام او به‌عنوان مشاور را داشته است؛ اما جنسلر با وجود درخواست‌های فراوان بایننس، این پیشنهاد را نپذیرفت. ژورنال گزارش داد که تلاش‌ها برای استخدام جنسلر در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، زمانی که گنسلر استاد مؤسسه فناوری ماساچوست بود، انجام گرفته است.

خبر - ۳ هفته پیش
وویجر,فروش,لوک‌آن‌چین,شیبا اینو

وویجر به فروش ارزهای دیجیتال خود ادامه می‌دهد

داده‌های وب‌سایت لوک‌آن‌چین (Lookonchain) نشان می‌دهد که پلتفرم ورشکسته‌شده وویجر هم‌اکنون ۵,۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن شیبا اینو به ارزش ۵۷,۲۸۸۳,۶۰۰ دلار دارد که به‌طور قابل‌توجهی در یک هفته گذشته کاهش یافته و از ۶,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن شیبا اینو به ارزش ۸۱میلیون دلار به محدوده مذکور رسیده است.

خبر - ۳ هفته پیش
بیت‌کوین,آمریکا,تورم,دلار

نرخ تورم بیت‌کوین سه برابر کمتر از دلار آمریکا است

بیش از ۹۰ درصد عرضه بیت‌کوین در گردش است و نرخ تورم بیت‌کوین در طول این مدت سه برابر کمتر از دلار آمریکا بوده است. این کاهش نرخ تورم نتیجه عرضه ثابت ۲۱ میلیون عدد از این ارز دیجیتال است. این میزان عرضه و درکنار رویداد هاوینگ که در هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، نرخ تورم بیت‌کوین را از سال ۲۰۰۹ تا اکنون، در عدد ۱.۷۹ درصد نگه داشته است.

خبر - ۳ هفته پیش
کنگره آمریکا,استخراج ارزهای دیجیتال,گازهای گلخانه‌ای,حزب دموکرات

نمایندگان کنگره آمریکا معتقدند فدرال باید تدابیر سخت‌گیرانه‌تری علیه استخراج ارزهای دیجیتال داشته باشد

براساس مجموعه‌ای از نامه‌های ارسال شده به آژانس‌های مختلف فدرال، نمایندگان کنگره ایالات‌متحده به‌دنبال آن هستند که شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال را مجبور به انتشار اطلاعاتی درباره میزان مصرف انرژی و همچنین میزان تولید گازهای گلخانه‌ای کنند. نامه‌های ارسال شده توسط تعدادی از اعضای کنگره آمریکا از حزب دموکرات امضا شده است و تاکید می‌کند که فدرال باید از قدرت خود برای اعمال تدابیر سخت‌گیرانه علیه تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال و کشف آنچه پشت درهای بسته می‌گذرد، استفاده کند.

خبر - ۳ هفته پیش