در پی ممنوع شدن معاملات ارزهای دیجیتال برای شرکت‌های چینی، بیت کوین به زیر ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد

در پی منع شرکت‌های چینی از دادن خدمات پرداختی مربوط به بیت کوین و ارزهای دیجیتال از سوی دولت این کشور، قیمت بیت کوین به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد و نگرانی‌ها در رابطه با تغییر روند بازار دوچندان شد.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

در پی ممنوع شدن معاملات ارزهای دیجیتال برای شرکت‌های چینی، بیت کوین به زیر ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از رویترز، دولت چین موسسات مالی و شرکت‌های پرداخت این کشور را از ارائه خدمات مربوط به تراکنش‌های ارزهای دیجیتال منع کرده و به سرمایه‌گذاران در مورد تجارت پرمخاطره ارزهای دیجیتال هشدار داد.

در پی انتشار این خبر، قیمت بیت کوین به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد. علاوه بر بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال هم تحت تاثیر ممنوع شدن معاملات ارزهای دیجیتال برای شرکت‌های چینی، با کاهش قیمت روبه‌رو شدند. در حال حاضر هر واحد بیت کوین با قیمت ۳۹,۴۶۸ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن به کمتر از ۷۴۰ میلیارد دلار رسیده است.


نمودار قیمت بلیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/دلار)

ین آخرین تلاش دولت چین برای فشار آوردن بر بازار در حال شکوفایی ارزهای دیجیتال است. ۳ نهاد صنعتی دولت چین روز سه‌شنبه در بیانیه مشترکی اعلام کردند که بر اساس این ممنوعیت، موءسساتی از جمله بانک‌ها و برنامه‌های پرداخت آنلاین، از این پس هیچ خدماتی را در رابطه با ارزهای دیجیتال مانند ثبت نام، معامله و واریز و برداشت به مشتریان خود ارائه نخواهند کرد.

این نهاد‌های صنعتی در این بیانیه اعلام کردند:

«اخیراً، قیمت ارزهای دیجیتال سر به فلک کشیده و پس از آن به شدت سقوط کرده است. معاملات پرمخاطره ارزهای دیجیتال رایج شده است، این موضوع به طور جدی امنیت دارایی مردم را از بین برده و نظم اقتصادی و مالی  را بر هم زده است.»

 این سه نهاد صنعتی عبارتند از: انجمن ملی خدمات مالی اینترنتی چین، انجمن بانک‌داری و انجمن پرداخت و تسویه حساب‌های چین.

چین مبادلات ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه‌ها (ICO) را ممنوع کرده است، اما افراد را از داشتن ارزهای دیجیتال منع نکرده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که موءسسات نباید خدمات امانت‌داری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و کالای مالی مربوط به ارزهای دیجیتال را ارائه دهند.

این اولین اقدامات پکن علیه ارزهای دیجیتال نیست. در سال ۲۰۱۷ چین صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال خود را تعطیل کرد و بازار پرمخاطره‌ای را که ۹۰ درصد تجارت جهانی بیت کوین را تشکیل می‌داد، خفه کرد.

در ژوئن ۲۰۱۹، بانک خلق چین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد دسترسی به کلیه صرافی‌های ارزهای دیجیتال داخلی و خارجی و وبسایت‌های عرضه اولیه ارزهای دیجیتال را مسدود کرده و هدف آن جلوگیری از معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی‌های خارجی بود.

در این بیانیه خطرات معاملات ارزهای دیجیتال نیز برجسته شد و گفته شد که ارزهای دیجیتال «پشتوانه واقعی ندارند»، قیمت آنها به راحتی دستکاری می‌شود و قراردادهای تجاری آن تحت حمایت قانون چین نیست.

لینک کوتاه: این پیوند را کپی کنید. 

برچسب ها :

مشخص شدن تاریخ دقیق راه اندازی قراردادهای هوشمند از زبان خالق کاردانو
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱۴ مرداد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط