دلار دیجیتال تاثیری بر سهم بازار بیت کوین نخواهد گذاشت

کارشناسان معتقدند راه‌اندازی دلار دیجیتال نه تنها سهم بازار بیت کوین را تصاحب نمی‌کند، بلکه مردم را به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سوق می‌دهد.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

دلار دیجیتال تاثیری بر سهم بازار بیت کوین نخواهد گذاشت

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین کوئرا، مایکل سوننشن (Michael Sonnenshein)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «Grayscale»، طی مصاحبه‌ای با «CNBN» گفت که معرفی دلار دیجیتال تاثیری بر سهم بازار بیت کوین نخواهد داشت. همچنین، وی خاطرنشان کرد که بیت کوین برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارند جذابیت بیشتری دارد.

به گفته این مدیرعامل، دلار دیجیتال در واقع دیجیتال سازی پول برای خدمت به یک افراد عادی است. با این حال، پتانسیل کسب سود، افراد بیشتری را به سمت بیت کوین سوق می دهد. سوننشن در رابطه با این موضوع گفت:

«نه تنها شاهد پروژه دلار دیجیتال هستیم بلکه بسیاری از کشورهای دیگر در جهان نیز در حال راه اندازی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خود هستند. من فکر می‌کنم که این امر باعث جابه‌جایی یا تاثیر بر سهم بازار یا رقابت با ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین نخواهد شد.»

به همین ترتیب، مدیرعامل شرکت «Osprey Funds»، گرگ کینگ (Greg king) نیز گفت که دیجیتال سازی پول مردم را به سمت ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز مانند بیت کوین سوق خواهد داد. در این صورت، راه‌اندازی ارزهای دیجیتال بانک‌ مرکزی (CBDC) می‌تواند مردم را به ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز سوق دهد.

علاوه بر این، کینگ اظهار داشت که در حال حاضر نگرانی‌هایی در مورد کنترل دولت‌ها بر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) وجود دارد. اخیراً، کشورهای مختلف در مورد کارایی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در حال تحقیق هستند.

شایان ذکر است، کارشناسان همچنین به چین اشاره کرده‌اند که در مراحل پیشرفته عرضه یوان دیجیتال است.

علاوه بر این، فدرال رزرو اظهار داشت که ممکن است قبل از اقدام به طرح دلار دیجیتال به کمک کنگره نیاز داشته باشد. با این حال، نمایندگان مجلس آمریکا نسبت به این ایده بدبینی نشان داده‌اند.

لینک کوتاه: yun.ir/bu3wtc 

برچسب ها :

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط