دلار دیجیتال تاثیری بر سهم بازار بیت کوین نخواهد گذاشت

کارشناسان معتقدند راه‌اندازی دلار دیجیتال نه تنها سهم بازار بیت کوین را تصاحب نمی‌کند، بلکه مردم را به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سوق می‌دهد.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

دلار دیجیتال تاثیری بر سهم بازار بیت کوین نخواهد گذاشت

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین کوئرا، مایکل سوننشن (Michael Sonnenshein)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «Grayscale»، طی مصاحبه‌ای با «CNBN» گفت که معرفی دلار دیجیتال تاثیری بر سهم بازار بیت کوین نخواهد داشت. همچنین، وی خاطرنشان کرد که بیت کوین برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارند جذابیت بیشتری دارد.

به گفته این مدیرعامل، دلار دیجیتال در واقع دیجیتال سازی پول برای خدمت به یک افراد عادی است. با این حال، پتانسیل کسب سود، افراد بیشتری را به سمت بیت کوین سوق می دهد. سوننشن در رابطه با این موضوع گفت:

«نه تنها شاهد پروژه دلار دیجیتال هستیم بلکه بسیاری از کشورهای دیگر در جهان نیز در حال راه اندازی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خود هستند. من فکر می‌کنم که این امر باعث جابه‌جایی یا تاثیر بر سهم بازار یا رقابت با ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین نخواهد شد.»

به همین ترتیب، مدیرعامل شرکت «Osprey Funds»، گرگ کینگ (Greg king) نیز گفت که دیجیتال سازی پول مردم را به سمت ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز مانند بیت کوین سوق خواهد داد. در این صورت، راه‌اندازی ارزهای دیجیتال بانک‌ مرکزی (CBDC) می‌تواند مردم را به ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز سوق دهد.

علاوه بر این، کینگ اظهار داشت که در حال حاضر نگرانی‌هایی در مورد کنترل دولت‌ها بر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) وجود دارد. اخیراً، کشورهای مختلف در مورد کارایی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در حال تحقیق هستند.

شایان ذکر است، کارشناسان همچنین به چین اشاره کرده‌اند که در مراحل پیشرفته عرضه یوان دیجیتال است.

علاوه بر این، فدرال رزرو اظهار داشت که ممکن است قبل از اقدام به طرح دلار دیجیتال به کمک کنگره نیاز داشته باشد. با این حال، نمایندگان مجلس آمریکا نسبت به این ایده بدبینی نشان داده‌اند.

لینک کوتاه: yun.ir/bu3wtc 

برچسب ها :

دن مورهد: بهای بیت کوین در بازار صعودی اخیر ۱۰۰ درصد افزایش داشته است

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

السالوادور,پذیرش بیت کوین

معاون رئیس جمهور السالوادور: کشورهای دیگر از الگوی پذیرش بیت کوین در السالوادور پیروی خواهند کرد

بر اساس گزارش رسانه محلی دیاریو لا هوئلا، فلیکس اولوا، معاون رئیس جمهور السالوادور، اخیراً پیش بینی کرده است که سایر کشورها از الگوی پذیرش بیت کوین در کشورش پیروی خواهند کرد.

خبر - ۱۷ ساعت پیش
اوج تاریخی,ATH

بیت کوین ۶۰,۰۰۰ دلاری در آستانه ثبت یک رکورد هفتگی

داده‌های کوین تلگراف مارکت و تریدینگ ویو نشان داد که بهای بیت کوین در طول آخر هفته متغیر بوده و باقی ماندن بالای قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار بسیار مهم است تا بتواند در روزهای آینده اوج قیمتی جدیدی را ثبت کند.

خبر - ۱۷ ساعت پیش
بیت کوین,پیش‌بینی

دن مورهد: بهای بیت کوین در بازار صعودی اخیر ۱۰۰ درصد افزایش داشته است

همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ۶۲٬۰۰۰ دلار، دن مورهد، مدیر عامل پنترا کپیتال که اولین شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر متمرکز بر ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است، آمارهای تحلیلی ۶ فاز گاوی اخیر بازار بیت کوین را ارائه داده است.

خبر - دیروز