ده درصد از بیت کوین‌های موجود ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند

بیش از ۸۵/۱ میلیون از واحدهای بیت کوین در 10 سال گذشته حتی یکبار هم جابه‌جا نشده‌اند، آیا این بخش یخ‌زده بیت کوین دوباره به جریان می‌افتد؟

Maryamsaghafi

نویسنده : مريم ثقفى

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ده درصد از بیت کوین‌های موجود، ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند

title

به گزارش دکریپت و بر اساس داده‌های گلسنود (Glassnod)، تقریبا ۱۰ درصد از بیت کوین‌های موجود در طی ۱۰ سال گذشته حتی یکبار هم جابه‌جا نشده‌اند. اما چرا؟

داده‌های گلس نود نشان می‌دهد که 1,857,821 از واحد‌های بیت کوین تا تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۷ شهریور) به مدت ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند که این میزان برابر با ۱۰ درصد از کل بیت کوین‌های استخراج شده تا به امروز است. در مجموع ۲۶۸,۵۷۳,۱۸۵ از واحد‌های بیت کوین در حال جابه‌جا شدن است، هر چند این میزان در هر ۱۰ دقیقه با کشف بلاک‌های جدید در حال افزایش است.

10 درصد از عرضه بیت کوین که برای 10 سال جا‌به‌جا نشده‌ است

برخی از دوست‌داران پادشاه ارزهای دیجیتال این امر را نشانه‌ای برای نگهداری بلند مدت بیت کوین می‌دانند اما واقعیت اینطور نیست؛ چراکه به احتمال زیاد بیشتر بیت کوین‌هایی که در طولانی‌مدت ثابت مانده‌اند تا کنون به دلایل مختلف از دسترس خارج شده‌اند.

ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamato) مخترع ناشناس بیت کوین، حدود ۱۲۵/۱ میلیون از واحدهای بیت کوین را استخراج کرده است که بیش از یک دهه جابه‌جا نشده‌اند. از آنجایی که هیچ کس نمی‌داند آقا یا خانم ساتوشی ناکاموتو اکنون در چه حالی است، سرنوشت بیت کوین‌های او نیز کاملا مبهم است.

در سوم ژانویه ۲۰۱۹ (۱۳ دی 97) نمودارهای گلسنود بیت کوین‌هایی را نشان می‌داد که 10 سال است جا‌به‌جا نشده‌اند. علت آن این است که با گذشت ۱۰ سال از راه‌اندازی شبکه بیت کوین توسط ناکاماتو، او مجددا شروع به استخراج سکه‌های بیت کوین کرده‌ است.

اما حتی اگر ما موجودی بیت کوین ناکاماتو را از معادله خارج کنیم احتمالا ۶/۲ میلیون بیت کوین دیگر برای همیشه از دسترس خارج شده‌اند؛ که این امر می تواند به دلایل مختلفی از جمله  خراب شدن هارد دیسک‌ها، سوزاندن بیت کوین و یا حتی فوت افرادی باشد که در کیف پول خود بیت کوین داشته‌اند.

به طور کلی می‌توان گفت حداقل ۷/۳ میلیون از واحدهای بیت کوین یا تقریبا ۲۰ درصد از کل بیت کوین‌های موجود از دسترس خارج شده‌اند و هرگز قابل بازیابی نخواهند بود. با درنظر گرفتن قیمت‌های فعلی، ارزش این میزان بیت کوین حدود ۳/۸۳ میلیارد دلار است، 83.3 میلیارد دلاری که دیگر امکان دسترسی به آن وجود ندارد.

 

برچسب ها :

قیمت بیت کوین در فیوچرز بایننس به ۴۸۰۰۰ دلار رسید
تعداد خودپردازهای بیت کوین از مرز ۲۴,۰۰۰ دستگاه گذشت
تسلا و مایکرواستراتژی میزان دارایی های ارزدیجیتالی خود را هفته بعد گزارش خواهند کرد
پلیس برزیل ۳۳ میلیون دلار در تحقیقات درباره صرافی‌ بیت کوین کشف و ضبط کرد
نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار پوزیشن شورت با صعود بیت کوین به بالای ۳۹,۰۰۰ دلار لیکوئید شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط