ده درصد از بیت کوین‌های موجود ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند

بیش از ۸۵/۱ میلیون از واحدهای بیت کوین در 10 سال گذشته حتی یکبار هم جابه‌جا نشده‌اند، آیا این بخش یخ‌زده بیت کوین دوباره به جریان می‌افتد؟

Maryamsaghafi

منبع : Decrypt

ده درصد از بیت کوین‌های موجود، ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند

title

به گزارش دکریپت و بر اساس داده‌های گلسنود (Glassnod)، تقریبا ۱۰ درصد از بیت کوین‌های موجود در طی ۱۰ سال گذشته حتی یکبار هم جابه‌جا نشده‌اند. اما چرا؟

داده‌های گلس نود نشان می‌دهد که 1,857,821 از واحد‌های بیت کوین تا تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۷ شهریور) به مدت ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند که این میزان برابر با ۱۰ درصد از کل بیت کوین‌های استخراج شده تا به امروز است. در مجموع ۲۶۸,۵۷۳,۱۸۵ از واحد‌های بیت کوین در حال جابه‌جا شدن است، هر چند این میزان در هر ۱۰ دقیقه با کشف بلاک‌های جدید در حال افزایش است.

10 درصد از عرضه بیت کوین که برای 10 سال جا‌به‌جا نشده‌ است

برخی از دوست‌داران پادشاه ارزهای دیجیتال این امر را نشانه‌ای برای نگهداری بلند مدت بیت کوین می‌دانند اما واقعیت اینطور نیست؛ چراکه به احتمال زیاد بیشتر بیت کوین‌هایی که در طولانی‌مدت ثابت مانده‌اند تا کنون به دلایل مختلف از دسترس خارج شده‌اند.

ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamato) مخترع ناشناس بیت کوین، حدود ۱۲۵/۱ میلیون از واحدهای بیت کوین را استخراج کرده است که بیش از یک دهه جابه‌جا نشده‌اند. از آنجایی که هیچ کس نمی‌داند آقا یا خانم ساتوشی ناکاموتو اکنون در چه حالی است، سرنوشت بیت کوین‌های او نیز کاملا مبهم است.

در سوم ژانویه ۲۰۱۹ (۱۳ دی 97) نمودارهای گلسنود بیت کوین‌هایی را نشان می‌داد که 10 سال است جا‌به‌جا نشده‌اند. علت آن این است که با گذشت ۱۰ سال از راه‌اندازی شبکه بیت کوین توسط ناکاماتو، او مجددا شروع به استخراج سکه‌های بیت کوین کرده‌ است.

اما حتی اگر ما موجودی بیت کوین ناکاماتو را از معادله خارج کنیم احتمالا ۶/۲ میلیون بیت کوین دیگر برای همیشه از دسترس خارج شده‌اند؛ که این امر می تواند به دلایل مختلفی از جمله  خراب شدن هارد دیسک‌ها، سوزاندن بیت کوین و یا حتی فوت افرادی باشد که در کیف پول خود بیت کوین داشته‌اند.

به طور کلی می‌توان گفت حداقل ۷/۳ میلیون از واحدهای بیت کوین یا تقریبا ۲۰ درصد از کل بیت کوین‌های موجود از دسترس خارج شده‌اند و هرگز قابل بازیابی نخواهند بود. با درنظر گرفتن قیمت‌های فعلی، ارزش این میزان بیت کوین حدود ۳/۸۳ میلیارد دلار است، 83.3 میلیارد دلاری که دیگر امکان دسترسی به آن وجود ندارد.

 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

روز گذشته اسکوئر (Square)، شرکت پرداختی متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey)، اعلام کرد ۳.۳۱۸ بیت کوین خریداری کرده است.

خبر - 6 اسفند 1399
ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399