دو سوم سرمایه‌گذاران خرد نسبت به بازار نزولی در سال گذشته احساس منفی ندارند

طبق داده‌های آخرین نظرسنجی ای‌تورو، بیش از دو سوم یا حدود ۶۹درصد از سرمایه‌گذاران خرد نسبت به تأثیرات طولانی‌مدت رکود بازار در سال گذشته، احساسی مثبت یا ضدونقیض دارند؛ زیرا سال ۲۰۲۲ برای سرمایه‌گذاران با افق بلندمدت، فرصتی برای خرید با قیمت‌های کمتر را فراهم کرده است. یک سوم باقی‌مانده نیز عنوان کرده‌اند که پس از تجربه سقوط بازار نسبت به سرمایه‌گذاری در این صنعت محتاط هستند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بازار نزولی,نظرسنجی,سرمایه‌گذاران خرد

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptopotato»، بیشتر سرمایه‌گذاران خرد، علیرغم تجربه بدترین بازار نزولی در تاریخ ارزهای دیجیتال، همچنان علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در حوزه دارند.

طبق داده‌های آخرین نظرسنجی ای‌تورو، بیش از دو سوم یا حدود ۶۹درصد از سرمایه‌گذاران خرد نشان دادند که نسبت به تأثیر رکود طولانی‌مدت بازار ثبت شده در سال گذشته، احساسی مثبت یا ضدونقیض دارند. یک سوم باقی‌مانده نیز عنوان کرده‌اند که پس از تجربه سقوط بازار نسبت به سرمایه‌گذاری در این صنعت محتاط هستند.

این نظرسنجی که ۱۰,۰۰۰ سرمایه‌گذار خرد از ۱۳ کشور و سه قاره را مورد بررسی قرار داده است، نشان می‌دهد که کاهش ترس از وقوع تورم احتمالی، بزرگ‌ترین محرک اعتماد برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است.

این مطالعه نشان داد که در پایان سه ماهه سوم ۲۰۲۲، حدود ۲۴ درصد از سرمایه گذاران خرد، تهدید تورم را بزرگترین خطر برای سرمایه گذاری خود می دانستند. با این حال، تا پایان سال ۲۰۲۲، نگرانی تورم به ۱۹ درصد کاهش یافت، در حالی که حدود ۲۲ درصد از پاسخ دهندگان، رکود جهانی را به عنوان تهدید اصلی برای سبد سرمایه گذاری خود در آینده در سال ۲۰۲۳ ذکر کردند.

سرمایه گذاران خرد جوان تحمل ریسک بیشتری را نشان می دهند

این نظرسنجی همچنین نشان داد که سرمایه‌گذاران جوان‌تر کمترین ترس را از بازار ارزهای دیجیتال دارند.

حدود ۷۶ درصد از سرمایه‌گذاران خرد جوان بین سنین ۱۸ تا ۳۴ سال نسبت به روند نزولی احساس مثبت یا بی‌تفاوتی دارند، در حالی که تنها ۶۰ درصد از سرمایه‌گذاران مسن‌تر بالای ۵۵ سال همین احساس را در مورد بازار ارزهای دیجیتال دارند.

لینک کوتاه: b2n.ir/e44345 

 

تحلیل‌گر محبوب ارزهای دیجیتال می‌گوید بیت‌کوین وارد یک چرخه صعودی شده است
نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: تا سال ۲۰۳۰ احتمالاً ۲۴ CBDC عرضه می‌شود
نظرسنجی: نیمی از سرمایه‌گذاران آلمانی به ارزهای دیجیتال نگاهی بلندمدت دارند
نظرسنجی: سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند، اما نه بدون حمایت مؤسسات مالی سنتی
افزایش نگرانی‌ها از بحران مالی در آمریکا

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

نظرسنجی,بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی,CBDC,ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: تا سال ۲۰۳۰ احتمالاً ۲۴ CBDC عرضه می‌شود

بر اساس نظرسنجی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، درحال‌حاضر ۹۳درصد از بانک‌های مرکزی در حال تحقیق درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند و تا سال ۲۰۳۰ احتمالاً حداکثر ۱۵ CBDC در بخش خرده‌فروشی و ۹ CBDC در بخش عمده‌فروشی عرضه شود. این نظرسنجی در بازه اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۲ (مهر تا آذر ۱۴۰۱) از ۸۶ بانک مرکزی انجام شده است.

خبر - ۷ ماه پیش
نظرسنجی,آلمان,کوکوین,KuCoin

نظرسنجی: نیمی از سرمایه‌گذاران آلمانی به ارزهای دیجیتال نگاهی بلندمدت دارند

بر اساس یک تحقیق از کوکوین، ۴۹درصد از سرمایه‌گذاران آلمانی معتقدند که ارزهای دیجیتال می‌توانند به آنها در دستیابی به برنامه‌های بلندمدت انباشت ثروت کمک کنند. ۲۵درصد نیز فکر می‌کنند که این طبقه از دارایی‌ها می‌تواند به‌عنوان ذخیره‌ ارزش در میان شرایط بی‌ثبات اقتصادی کنونی عمل کند.

خبر - ۷ ماه پیش
نظرسنجی,سرمایه‌گذاری,ارزهای دیجیتال,نومورا,سرمایه‌گذاران نهادی

نظرسنجی: سرمایه‌گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند، اما نه بدون حمایت مؤسسات مالی سنتی

نتایج نظرسنجی شرکت مالی نومورا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی هنوز به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستند، اما ابتدا می‌خواهند که شاهد حمایت مؤسسات مالی سنتی از این صنعت باشند. در این نظرسنجی که در ماه آوریل (فروردین) انجام شد، ۹۰درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که داشتن پشتوانه یک نهاد مالی سنتی بزرگ برای هر صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال پیش از تصمیم به سرمایه‌گذاری در آن بسیار مهم است.

خبر - ۸ ماه پیش
بحران مالی,آمریکا,نظرسنجی,تورم

افزایش نگرانی‌ها از بحران مالی در آمریکا

بر اساس نظرسنجی اخیر موسسه گالوپ (Gallup)، حدود نیمی از مردم آمریکا نگران امنیت پول‌های سپرده خود در بانک‌ها هستند. صنعت بانکداری آمریکا در حال جنگ با تورم است و چندین نهاد و مؤسسه مالی معتبر در ماه‌های گذشته ورشکست شده‌اند.

خبر - ۹ ماه پیش
گزارش,نظرسنجی,بین کوین,آمریکا

گزارش: تنها ۲۴ درصد از آمریکایی‌ها به ارزهای دیجیتال اعتماد دارند

یک مطالعه از مرکز پژوهش‌های پیو نشان داد که تنها ۲۴ درصد از آمریکایی‌ها به سرمایه‌گذاری، معاملات و استفاده از ارزهای دیجیتال اعتماد دارند. این مطالعه نشان داد که بیشتر آمریکایی‌ها (۸۸ درصد) حداقل دانش ابتدایی در مورد ارزهای دیجیتال دارند. با این حال، تنها ۲۴ درصد از آن‌ها معتقدند که سرمایه‌گذاری، معاملات و استفاده از دارایی‌های دیجیتال ایمن و قابل اعتماد هستند.

خبر - ۱۰ ماه پیش
نظرسنجی,NFT,توکن غیرمثلی,ارز دیجیتال,هولدر

از هر ۴ هولدر ارز دیجیتال ۳ نفر NFT دارند

نظرسنجی جدید وب‌سایت کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که از هر ۴ هولدر ارز دیجیتال، سه نفر توکن غیرمثلی (NFT) دارد. طبق این نظرسنجی، ۷۵.۸ درصد از هولدرهای ارزهای دیجیتال NFT هم خریداری کرده‌اند و تنها ۲۱.۷ درصد از آن هرگز در هیچ NFT سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.

خبر - ۱۰ ماه پیش
توییتر,ایلان ماسک,نظرسنجی

نظرسنجی برای کناره‌گیری ایلان ماسک از توییتر

در هفته‌های اخیر، ایلان ماسک به دلیل اعمال تغییرات گسترده در سیاست‌های توییتر، مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته است. این انتقادات باعث شده که ماسک در مورد تحولات اخیر و تصمیمات خود تجدید نظر کند. در همین راستا، ماسک در حساب توییتری خود یک نظرسنجی انجام داده که در آن، از کاربران می‌پرسد «آیا او باید از ریاست توییتر کناره‌گیری کند یا خیر».

خبر - خیلی وقت پیش
ارزهای دیجیتال,CNBC,سی‌ان‌بی‌سی,نظرسنجی

نظرسنجی جدید: فقط ۸ درصد از آمریکایی‌ها دیدگاه مثبتی به ارزهای دیجیتال دارند

نظرسنجی جدید وب‌سایت سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) نشان می‌دهد که تا پایان نوامبر (آبان)، تنها ۸ درصد از آمریکایی‌ها دیدگاه مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشتند. این مقدار نسبت به ۱۹ درصد ثبت‌شده در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) کاهش قابل‌توجهی داشته است. CNBC تأکید کرده که تعداد کسانی که دیدگاه منفی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند، به‌سرعت رشد کرده و از ۲۵ درصد در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) به ۴۳ درصد در نوامبر (آبان) افزایش یافته است.

خبر - خیلی وقت پیش
نظرسنجی,کوین بیس,صرافی,سرمایه گذاری

نتایج یک نظرسنجی: علی‌رغم ضعف بازار، سرمایه‌گذاران نهادی همچنان به ارزهای دیجیتال امید دارند

نتایج یک نظرسنجی که به‌کمک صرافی کوین بیس و با شرکت سرمایه‌گذاران نهادی انجام شده است، نشان می‌دهد که علی‌رغم حال و هوای نزولی حاکم بر بازار، ۶۲ درصد از سرمایه‌‌گذاران ارز دیجیتال در سال گذشته میلادی دارایی‌های خود را گسترش داده‌اند. بر اساس این نظرسنجی، تنها ۱۲ درصد از شرکت‌کنندگان در طول این مدت دارایی‌های ارز دیجیتال خود را کاهش داده‌اند.

مقاله - خیلی وقت پیش