دو میلیارد دلار بیت کوین فیزیکی هنوز خرج نشده است

مایک کالدول طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ مجموعه‌ای از بیت کوین‌های فیزیکی را خلق کرد که هر کدام از این سکه‌های فیزیکی حاوی مقادیری بیت کوین بوده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین فیزیکی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، در حالی که بیت کوین هر روز کمیاب‌تر می‌شود، محبوب‌ترین مجموعه بیت کوین فیزیکی، که توسط مایک کالدول از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ (۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲) ساخته شده است، بسیار کمیاب‌تر از همتایان دیجیتالی خود شده است. تا ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۷ شهریور ۱۴۰۰)، اکنون کمتر از ۲۰,۰۰۰ بیت کوین فعال از مجموعه بیت کوین فیزیکی کاساشیس (Casascius) وجود دارد.

مجموعه فیزیکی بیت کوین کاساشیس همچنان رشد خواهد کرد. بیت کوین به یک فناوری شناخته شده تبدیل شده است و در سال‌های اولیه تعدادی از افراد و شرکت‌ها مفاهیمی به نام بیت کوین فیزیکی را به کار گرفتند. اساساً، یک گروه یا فردی سکه‌ای با نماد بیت کوین روی آن حک می‌کند و سکه همچنین بیت کوین دیجیتال را در داخل سکه پنهان می‌کند. به جرات می‌توان گفت که مجموعه بیت کوین فیزیکی کاساشیس ایجاد شده توسط مایک کالدول محبوب‌ترین مجموعه تا به امروز است و این بیت کوین‌های فیزیکی کمیاب بسیار بیشتر از ارزش اسمی بیت کوین دیجیتالی که در اختیار دارند به فروش می‌رسند. بیت کوین کاساشیس دارای برچسب هولوگرافی مقاوم در برابر دستکاری در یک طرف سکه است و اگر برچسب پوست کنده شود، کلید خصوصی بیت کوین دیجیتال فاش می‌شود. کالدول هر دو سکه و نوارهای ذخیره شده بیت کوین را ایجاد کرد و سری ۱ با ارزشی بین ۱ تا ۱۰۰۰ بیت کوین، سری ۲ بین ۰.۵ تا ۵۰۰ بیت کوین به همراه نوارهای ذخیره سازی «DIY» و سری ۳ از ۰.۵ تا ۱ بیت کوین را ایجاد کرد.

متأسفانه، دولت ایالات متحده کالدول را مجبور کرد تولید بیت کوین کاساشیس با بیت کوین بارگذاری شده را متوقف کند. در پایان دوره تصدی کالدول در ساخت این سکه‌ها، او موفق شد حدود ۲۷,۹۲۰ بیت کوین کاساشیس با ارزش‌های مختلف بارگذاری شده بیت کوین ضرب کند. در طول این سال‌ها صاحبان ارزش بارگذاری شده بر روی این بیت کوین های کاساشیس را در فرآیندی به نام لایه برداری بازخرید کرده‌اند. ده سال پس از تولید اولین بیت کوین کاساشیس، کمتر از ۲۰ هزار عدد باقی مانده است که با بیت کوین بارگذاری شده فعال هستند.

طبق آمار کاساشیس ترکر (casasciustracker.com)، در ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۷ شهریور ۱۴۰۰)، تقریباً ۱۹.۹۲ هزار بیت کوین فعال کاساشیس در انتظار پوست کندن هستند. تا کنون ۸,۰۰۹ سکه یا قالب در ده سال گذشته بازخرید شده است و تقریبا ۴۳ هزار بیت کوین بدون پوسته به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار باقی مانده است.

۴۸,۱۶۹ بیت کوین به ارزش ۲.۳ میلیارد دلار برای فرآیند لایه برداری هزینه شده است. علاوه بر این، برخی از صاحبان خوش شانس هستند که هنوز نباید ۱۰۰۰ باره بیت کوین یا سکه به ارزش ۴۸ میلیون دلار را با استفاده از نرخ‌های ارز امروزی جدا کنند. به عنوان مثال، از شش بیت کوین سری ۱ کاساشیس، تنها ۲ مورد تا کنون بازخرید شده است. در همان سری، کالدول ۱۶ هزار قالب بیت کوین ضرب کرد و تا کنون ۸۷.۵۰درصد یا ۱۴ قالب بازخرید شده است. ۸۱ سکه سری ۲ بیت کوین (به ارزش ۴.۸ میلیون دلار) توسط کالدول ضرب شده بود و تا به امروز ۴۷ سکه یا ۵۸.۰۲درصد از بیت کوین از آن مجموعه ضرب شده استفاده شده است.

امروزه مجموعه فیزیکی بیت کوین کاساشیس ارزش سکه شناسی قابل توجهی را جمع آوری کرده است و سکه‌ها و نوارها به عنوان کلکسیونی ارزشمند در نظر گرفته می‌شوند. حتی بیت کوین‌های پوست کنده کاساشیس همچنان دارای ارزش هستند و برخی از آن‌ها به قیمت ۱,۹۹۹ دلار به فروش می‌رسند. بیت کوین نقره‌ای کاساشیس با ۰.۱ بیت کوین (۴,۸۳۴ دلار) از سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) تا امروز به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد. یک مجموعه کمیاب تخلیه شده از ۱۲۵ بیت کوین فیزیکی کاساشیس ساخته شده از آلومینیوم با قیمت ۴,۹۹۵ دلار به فروش می‌رسد.

لینک کوتاه:b2n.ir/f89761 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط