دو کوان طرحی برای احیای ترا و توزیع دوباره توکن ارائه داد

دو کوان، هم‌بنیان‌گذار ترافورم لبز طرحی را برای احیای اکوسیستم ترا پس از ازدست‌رفتن تاریخی پشتوانه استیبل کوین یواس‌تی ارائه داده است. وی در روز جمعه عنوان کرد که جامعه ترا برای حفظ توسعه‌دهندگان و کاربران باید بلاک چین ترا را بازسازی کند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

LUNA,ترا,لونا

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، در یک پست انجمن تحقیقاتی ترا، کوان گفت: «جامعه ترا باید زنجیره را برای حفظ جامعه و اکوسیستم توسعه دهندگان بازسازی کند.» پیشنهاد او، در پاسخ به گروه‌های اعتبارسنجی که در مورد امکان جدا کردن زنجیره ترا بحث می‌کردند، شامل پرداخت غرامت به دارندگان UST و LUNA است که قادر نبودند یا نمی‌خواستند دارایی‌های خود را در طول سقوط قیمت این هفته بفروشند.

کوان پیشنهاد کرد که اعتبار سنجی‌ها باید مالکیت شبکه را به ۱ میلیارد توکن توزیع شده بین دارندگان LUNA و UST و همچنین یک استخر جامعه برای تأمین بودجه توسعه آینده بازنشانی کنند. به طور خاص، ۴۰درصد از توکن‌های جدید توزیع شده به دارندگان LUNA که دارایی را قبل از رویداد «depegging» نگه داشته‌اند، می‌روند. در زمان ارتقاء شبکه جدید، ۴۰درصد به دارندگان UST به صورت متناسب تعلق می‌گیرد. ۱۰درصد به دارندگان LUNA درست قبل از توقف عملیات زنجیره‌ای اختصاص می‌یابد و ۱۰درصد باقی مانده به سمت استخر توسعه اختصاص می‌یابد.

با توجه به اینکه UST به دلار ایالات متحده مرتبط است، کوان گفت با توجه به رویدادهای نقدینگی گسترده در سراسر اکوسیستم ترا در این هفته، احتمالاً نگرش سرمایه‌گذاران تفاوتی نخواهد داشت. به عبارت دیگر، اعتماد به مدل استیبل کوین برای همیشه از بین رفته است.

بر اساس گزارش کوین مارکت کپ، در اوج خود در اوایل آوریل (فروردین)، ارزش بازار LUNA بیش از ۴۱ میلیارد دلار بود. ارزش یواس‌تی ترا که دیگر نمی‌توان از آن به عنوان یک استیبل کوین یاد کرد، به اوج خود نزدیک به ۱۹ میلیارد دلار رسید. پس از از دست دادن برابری با دلار، UST در روز جمعه به پایین‌ترین سطح حدود ۰.۱۳ دلار سقوط کرد.

اگرچه راهی برای بازیابی کامل ارزش بلاک چین وجود ندارد، کوان گفت که طرح توزیع مجدد باید به دارندگان بدهی شبکه و اعضای جامعه وفادار و سازندگان غرامت بدهد. پیشنهاد کوان تقریباً دو روز پس از انتشار طرحی برای صرفه جویی در نرخ دلار UST ارائه شد که شامل افزایش استخر ویژه حقوق برداشت و گسترش ظرفیت ضرب پروتکل بود. این طرح نتوانست در میان جامعه به اصطلاح «LUNAtics» مورد پسند واقع شود، زیرا قیمت LUNA و توکن خواهرش همچنان در حال کاهش بود.

لینک کوتاه:

برچسب ها :

صرافی بایننس پشتیبانی این صرافی از ایردراپ شبکه ترا را اعلام کرد
علت افت شدید قیمت بیت کوین چه بود؟
طرح دو کوان برای احیای لونا با کسب ۶۵ درصد آرا تصویب شد
درخواست پلیس کره جنوبی از صرافی‌ها برای مسدود کردن دارایی‌های بنیاد لونا
سناتور آمریکایی: سرمایه‌گذاران ترا احتمالاً قربانی کلاهبرداری شدند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

قیمت بیت کوین,بیت کوین,لونا,ترا

علت افت شدید قیمت بیت کوین چه بود؟

گلن هاچینز‌(Glenn Hutchins)، مدیر «North Island»‌، با CNBC صحبت کرده و از یکی از دلایل سقوط اخیر سهام‌ های بزرگ فناوری و بیت کوین گفته است.

خبر - ۷ ساعت پیش
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا,دو کوان

طرح دو کوان برای احیای لونا با کسب ۶۵ درصد آرا تصویب شد

پیشنهاد ایجاد یک زنجیره پیدایش جدید برای لونا که از سوی دو کوان، بنیان‌گذار ترافورم لبز پیشنهاد شده بود؛ با کسب ۶۵ درصد آرا موافق، ۲۰ درصد آرا ممتنع و ۱۳ درصد آرا مخالف تصویب شد. بنابراین، روز جمعه ۲۷ ماه مه (۶ خرداد)، یک بلاک چین جدید تنها برای توکن لونا از بلوک صفر ایجاد و راه‌اندازی می‌شود و توکن فعلی لونا نیز به لونا کلاسیک تغییر نام خواهد داد. این زنجیره انشعابی جدید، بخشی از بلاک چین فعلی ترا نخواهد بود. با این حال، پس از راه‌اندازی این زنجیره، توکن‌های جدید لونا برای دارندگان لونا کلاسیک ایردراپ خواهد شد.

خبر - ۲ روز پیش
کره جنوبی,پلیس,بنیاد لونا,صرافی‌

درخواست پلیس کره جنوبی از صرافی‌ها برای مسدود کردن دارایی‌های بنیاد لونا

طبق گزارش تلویزیون ملی کره جنوبی، پلیس این کشور قصد دارد دارایی‌های بنیاد لونا (LFG) را مسدود کند. طبق این گزارش، واحد تحقیقات جرائم سایبری پلیس سئول از چندین صرافی ارزهای دیجیتال خواسته است تا وجوهی که در کیف پول‌های مورد استفاده توسط بنیاد لونا نگهداری می‌شوند را فریز کرده و حفظ کنند. مقامات پلیس این درخواست را به دلیل ظن اختلاس از وجوه شرکتی و مطرح‌شدن شبهاتی درباره نحوه خرج‌کردن ذخایر بیت کوین بنیاد لونا ارائه کرده‌اند.

خبر - ۳ روز پیش
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,سقوط,کلاهبرداری

سناتور آمریکایی: سرمایه‌گذاران ترا احتمالاً قربانی کلاهبرداری شدند

پت تومی، سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا، معتقد است ترا پروژه‌ای کلاهبرداری بوده است. این سیاستمدار آمریکایی افزود لونا وعده سودهای هنگفتی را به کاربران می‌داد اما فناوری آن «بسیار مشکوک» بود. وی همچنین سرمایه‌گذاران احتمالاً درک اشتباهی از ماهیت ترا داشته‌اند. این در حالی است که بیل اکمن و سم بنکمن فرید چندی پیش ترا را یک طرح پانزی توصیف کرده بودند.

خبر - ۳ روز پیش
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا,بایننس,UST

کارمندانی که پیشنهاد سوء استفاده از وضعیت لونا و UST را داده بودند از بایننس اخراج شدند!

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، گفته است برخی از کارمندان این صرافی در طول سقوط لونا و UST پیشنهاد کرده بودند علیه کاربران بایننس معامله کنند تا سود زیادی به دست بیاورند. طبق گفته ژائو، صرافی‌ها باید بی‌طرف باشند و نباید کاربرانشان را به خرید یا فروش دارایی خاصی تشویق کنند. گفتنی است که این افراد بلافاصله اخراج شده‌اند.

خبر - ۴ روز پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا

دو کوان از سوزاندن توکن‌های لونا پشتیبانی نمی‌کند

دو کوان‌(Do Kwon)، بنیان‌گذار ترا، در توییت اخیر خود گفت که سوزاندن توکن‌های لونا ایده خوبی نیست.

خبر - ۴ روز پیش
بایننس,ترا,LUNA

مدیرعامل بایننس: انتشار بیشتر توکن‌های لونا تنها وضعیت کنونی را بدتر می‌کند

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در یک پست وبلاگی نوشت اتفاقی که برای اکوسیستم ترا، توکن لونا و استیبل کوین یواس‌تی رخ داد؛ یک حادثه تأسف‌بار بود که بر بسیاری از افراد تاثیر گذاشت.

خبر - ۵ روز پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا

دو کوان، بنیان‌گذار ترافورم لبز، شعبه‌های این شرکت در کره جنوبی را تنها چند روز قبل از سقوط لونا منحل کرده بود

اسناد قانونی موجود نشان می‌دهد که دو دفتر مرکزی ترافورم لبز (Terraform Labs) در شهرهای بوسان و سئول توافق کرده بودند طی یک جلسه عمومی سهام‌داران در ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) منحل و به‌ترتیب در ۴ و ۶ مه (۱۴ و ۱۶ اردیبهشت) بسته شوند. علاوه بر این، شرکت ترافورم لبز کره (Terraform Labs Korea) هم در این مدت منحل شد. حال زمان‌بندی این تصمیم‌ها و ارتباط احتمالی آن‌ها با سقوط لونا و UST در ساعات اولیه ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت)، شبهاتی را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

خبر - ۶ روز پیش
لونا,بیت کوین‌,سقوط,ترا

پیتر برنت: سقوط لونا از الگوی سروشانه قابل پیش‌بینی بود

پیتر برنت، تحلیلگر کهنه‌کار بازارهای مالی، اخیراً ادعا کرده سقوط لونا قابل‌پیش‌بینی بوده است. به‌عقیده او ریزش لونا با تشکیل الگوی سروشانه در نمودار این توکن آغاز شده است. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که پس از یک سقف قیمتی (شانه)، یک سقف بلندتر (سر) بیاید و سپس یک سقف کوتاه‌تر (شانه دوم) تشکیل شود. در همین حال، قیمت توکن لونا که دو ماه پیش ارزش بازاری حدود ۴۲ میلیارد دلار داشت، هفته گذشته به نزدیکی صفر رسیده است.

خبر - ۱ هفته پیش