دیجیتال کارنسی گروپ ۵۰ میلیون دلار سهم در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل خرید

شرکت دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) قصد دارد ۵۰ میلیون دلار از سهام صندوق اتریوم کلاسیک گری اسکیل (Grayscale) را خریداری کند. برخی تحلیلگران این اقدام را بازی آربیتراژی می‌دانند و معتقدند که دییجتال کارنسی گروپ تنها با هدف کسب سود این کار را انجام می‌دهد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

دیجیتال کارنسی گروپ ۵۰ میلیون دلار سهم در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل خرید

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارزدیجیتال، دیجیتال کارنسی گروپ، شرکت مادر موسسه گری اسکیل که در زمینه مدیرت دارایی‌های دییجتال فعالیت می‌کند، گفته است قصد دارد ۵۰ میلیون دلار از سهام صندوق اتریوم کلاسیک شرکت زیرمجموعه خود را خریداری کند.

بر اساس اطلاعیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد، دیجیتال کارنسی گروپ که شرکت مادر وب‌سایت خبری کوین دسک هم هست، این خریدها را با موجودی نقدی خود و در بازار آزاد انجام خواهد داد.

قیمت اتریوم کلاسیک در ماه مه (اردیبهشت) ۳ برابر شد و به اوج تاریخی ۱۷۷.۲۶ دلار رسید. اکنون اما قیمت این ارز دیجیتال با بیش از ۷۷ درصد کاهش نسبت به اوج تاریخی، به نزدیکی ۵۰ دلار رسیده است. بازدهی اتریوم کلاسیک از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی ۶۶۸ درصد بوده که در مقایسه با بازدهی ۱۶۳ درصدی اتریوم عملکرد بهتری را از خود به نمایش گذاشته است. این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران ارزهای دیجیتال رشد قیمت اتریوم کلاسیک را یک سوداگری مشابه افزایش سرسام‌آور قیمت دوج کوین می‌دانند و معتقد‌ند که این رشد حاصل یک سرمایه‌گذاری آگاهانه و با نگاه به پتانسیل فناوری شبکه این ارز دیجیتال نبوده است.

گیل لوریا (Gil Luria)، تحلیلگر بازار سهام در شرکت دی‌ای دیویدسون اند کو (D.A. Davidson & Co)، که سال‌ها است بازار ارزهای دیجیتال را رصد می‌کند، این اقدام دیجیتال کارنسی گروپ را یک بازی آربیتراژی توصیف کرده است.

لوریا در این رابطه گفته است:

«شرکت دیجیتال کارنسی گروپ به خاطر نوسانات موجود در بازار ارزهای دیجیتال این فرصت را دارد تا از گسست میان صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) و قیمت دارایی‌های زیربنایی آن کسب درآمد کند. از آنجا که آن‌ها مالک دارایی‌های زیربنایی صندوق‌ها هستند، می‌توانند آن را بفروشند و سهام صندوق‌ها را بخرند تا از شکاف قیمتی آن کسب سود کنند.»

دیجیتال کارنسی گروپ به درخواست کوین دسک برای توضیح در رابطه با این موضوع پاسخ نداده است.

این شرکت در ماه مارس (اسفند) نیز اقدام مشابهی برای به‌دست آوردن سهام صندوق بیت کوین گری اسکیل انجام داد. این صندوق‌ها برای آن طراحی شده‌اند که افراد بتوانند با سرمایه‌گذاری در آن‌ها، بدون این‌که زحمت ایجاد کیف پول یا نگهداری از کلیدهای خصوصی را به خود بدهند، امکان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را داشته باشند.

در سال ۲۰۱۶ بلاک چین اتریوم مورد حمله هکرها قرار گرفت. توسعه‌دهندگان اتریوم بر سر چگونگی مدیریت این هک دچار اختلاف شدند و پس از آن هارد فورکی (Hard Fork) اتفاق افتاد که منجر به شکل‌گیری اتریوم کلاسیک شد.

گری اسکیل از سال ۲۰۱۷ اقدام به تأمین مالی توسعه‌دهندگان اتریوم کلاسیک کرده و بیش از ۱ میلیون دلار از محل کارمزدهای مدیریت این صندوق سرمایه‌گذاری به بنیاد اتریوم کلاسیک کمک کرده است. توسعه‌دهندگان اتریوم کلاسیک از این بودجه برای اعمال به‌روزرسانی‌های مبتنی بر اتریوم و ارتقای تعامل‌پذیری میان اتریوم کلاسیک و اتریوم، استفاده کرده‌اند. گری اسکیل متعهد شده است که دست کم تا پایان سال ۲۰۲۱ بودجه بنیاد اتریوم کلاسیک را تأمین کند.

پژوهشگران شرکت کارگزاری ای‌تورو (eToro) می‌گویند که عملکرد اتریوم کلاسیک به‌رغم اعمال این به‌روزرسانی‌ها، همچنان در مقایسه با اتریوم کم‌رنگ است.

لینک کوتاه: b2n.ir/j35094 

گری‌اسکیل صندوق سرمایه‌گذاری دیفای راه‌اندازی می‌کند
۶ روز تا بازگشایی صندوق گری‌اسکیل؛ آیا قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد؟
گری اسکیل افزودن ۱۳ ارز دیجیتال دیگر را به صندوق‌های خود بررسی می‌کند
خرید ۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم توسط شرکت گری‌اسکیل
رشد شدید قیمت اتریوم کلاسیک؛ آیا این افزایش قیمت حباب است؟

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

صندوق گری‌اسکیل,قیمت بیت کوین

۶ روز تا بازگشایی صندوق گری‌اسکیل؛ آیا قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد؟

خرید و فروش بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال گری‌اسکیل شامل ۱۶,۲۴۰ بیت کوین به زودی آغاز می‌شود. این رویداد چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت؟

خبر - ۲ هفته پیش
گری اسکیل افزودن ۱۳ ارز دیجیتال دیگر را به صندوق‌های خود بررسی می‌کند

گری اسکیل افزودن ۱۳ ارز دیجیتال دیگر را به صندوق‌های خود بررسی می‌کند

گری اسکیل (Grayscale)، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال در جهان، ۱۳ ارز دیجیتال دیگر را با تمرکز بیشتر بر روی دیفای به فهرست دارایی‌های تحت بررسی برای صندوق‌های خود افزود.

خبر - ۱ ماه پیش
خرید ۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم توسط شرکت گری‌اسکیل

خرید ۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم توسط شرکت گری‌اسکیل

شرکت گری اسکیل (Grayscale) میزان ۲ میلیارد دلار دیگر در رمزارزهایی همچون بیت کوین و اتریوم و لایت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. همچنین بر اساس گفته‌های رییس دپارتمان دارایی‌های دیجیتال بانک گلدمن ساکس، این بانک درصدد ارائه قراردادهای آتی (Futures) و اختیار (Options) اتریوم است. سازمان‌های سرمایه‌گذاری در پی افزایش موجودی و گسترش خدمات خود در حوزه ارزهای دیجیتال هستند.

خبر - ۱ ماه پیش