ذخایر بیت کوین صرافی‌ها به کمترین مقدار خود نزدیک می‌شوند

جدیدترین داده‌ها نشان می‌دهد بیت کوین موجود در صرافی ها به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

صرافی‌ها,ذخیره بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، همانطور که کی یانگ ژو (Ki Young Ju)، مدیر عامل پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای کریپتو کوانت اشاره کرد، ذخایر ارزی به پایین‌ترین حد خود در آخرین زمان در اوایل ماه مه (اردیبهشت) بازگشت.

از روز پنجشنبه، ۲.۳۹۹ میلیون بیت کوین در صرافی‌های اصلی موجود بود. کمترین میزان نیز در ماه اردیبهشت به ارزش ۲.۳۹۰ میلیون بود. بنابراین معامله‌گران بیت کوین روند سپرده‌گذاری را که در اوج بحران اواسط ماه مه (اردیبهشت) رخ داد، معکوس کردند، که نشان‌دهنده بازگشت آشکار به یک ذهنیت متمرکز بر سرمایه‌گذاری و نه گمانه زنی است.


نمودار ذخایر جفت ارز بیت کوین/دلار در صرافی‌ها (منبع: کریپتوکوانت)

چنین بحرانی یا فشار عرضه در هفته‌های اخیر روایتی متداول ایجاد کرده است که با خرید سالم نقدینگی اضافی از افت قیمت روز سه شنبه تقویت می‌شود. این فقط خرده فروشی نیست، سیستم عامل‌های مشتقه نیز در این هفته شاهد برداشت عمده بیت کوین بوده‌اند، در حالی که عرضه کلی بیت کوین کمتر متحرک می‌شود. داده‌های شرکت تحلیلی زنجیره‌ای گلسنود تأیید کرد که روز جمعه، بخش عرضه، که آخرین بار یک تا دو سال پیش جابجا شده بود، به پایین‌ترین حد در سه سال گذشته رسید.

بنابراین، کسانی که آخرین بار بیت کوین را بین سپتامبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰ (از شهریور ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۳۹۹) به آدرس منتقل کرده‌اند‌، به دارایی‌های خود دست نمی‌زنند.


آخرین نمودار ۱-۲ سال پیش عرضه بیت کوین به صورت فعال (منبع:توئیتر گلس‌نود)

سطوح حمایتی بیت کوین قیمت ۴۳,۰۰۰ دلار را برای کف پیشنهاد می‌دهد. در آخرین به روزرسانی یوتیوب خود، مایکل ون دو پوپ، هرگونه ایده ورود بیت کوین به بازارهای خرسی را تکذیب کرد و سطوح نزدیک آن نیز برای ارائه سطوح حمایتی به معامله‌گران اعلام شد.اگر بیت کوین مبلغ ۴۵,۷۰۰ دلار را از دست بدهد در صورت شکست، بین ۴۳,۰۰۰ تا ۴۴,۰۰۰ دلار نوسان خواهد کرد.

وی افزود: «از سوی دیگر، ما همچنین می‌دانیم که ۴۶,۷۰۰ دلار هنوز یک سطح مقاومت بسیار مهم است. اگر این سطح نیز شکست بخورد، من فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که ما از ۴۷,۵۰۰ دلار تا ۵۰,۰۰۰ دلار عبور کنیم، قابل توجه است و این قدرت را در بازارهای آلت‌کوین به ارمغان می‌آورد، زیرا آلت‌کوین‌ها همین روند را ادامه خواهند داد.»


نمودار ۱ ساعته جفت ارز بیت کوین/دلار (منبع: تریدینگ ویو)

لینک کوتاه:b2n.ir/q96662 

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط