رئیس بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال و دیفای می‌توانند برای ثبات مالی «خطرات واقعی» ایجاد کنند

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در جلسه کمیته امور اقتصادی پارلمان اروپا در رابطه با ارزهای دیجیتال صحبت کرد. لاگارد نظر خود را در این باره اینگونه بیان کرد:«از آنجایی که ما درحال آغاز کار روی دارایی‌های دیجیتال و ریسک آن‌ها هستیم، عقیده داریم که ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) پتانسیل ایجاد خطر واقعی برای ثبات مالی را دارند.»

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک مرکزی اروپا,ارزدیجیتال بانک مرکزی,قانون گذاری,کریستین لاگارد,دیفای

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «news.bitcoin»، کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه در جلسه استماع کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا درباره مقررات ارز های دیجیتال صحبت کرده و گفت:

«ما معتقدیم، همانطور که در حال شروع تحقیقات در مورد دارایی‌‌های ارز دیجیتالی و خطری است که آنها ایجاد می کنند هستیم، دارایی‌های دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) پتانسیل ایجاد خطرات واقعی برای ثبات مالی را دارند.»

رئیس بانک مرکزی اروپا افزود:

«به ویژه اگر رشد سریع بازارها و خدمات دارایی‌های دیجیتالی ادامه پیدا کند و ارتباط متقابل با بخش مالی سنتی و اقتصاد گسترده تر شود، این امر تشدید می‌شود.»

با این حال، او خاطرنشان کرد:

«در حال حاضر، پیوندهای بین دارایی‌های دیجیتالی بخش خصوصی و امور مالی سنتی هنوز محدود است.»

لاگارد در مورد لایحه مقررات بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA) نیز صحبت کرد. او تاکید کرد که هیئت ریسک سیستمیک اروپا (ESRB) که وی ریاست آن را بر عهده دارد، «نیاز به پذیرش و اجرای سریع» MiCA را پشتیبانی می‌کند. او خاطرنشان کرد که از پیشرفت MiCA دلگرم شده است. با این حال، او اضافه کرد که بر اساس درک خود، «تا سال ۲۰۲۴ (۱۴۰۳) اجرا نخواهد شد»، همچنین تاکید کرد «راه زیادی در پیش است.»

لینک کوتاه:

 

پیشنهاد کمیسیون حقوق انگلستان و ولز: ارزهای دیجیتال در یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌ها قرار بگیرند
هیئت ثبات مالی گروه ۲۰ مقررات بین‌المللی ارزهای دیجیتال را در ماه اکتبر ارائه می‌دهد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

اولین تصویر تلسکوپ جیمز وب از کیهان

title

اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) عصر دوشنبه به وقت محلی، نخستین تصویر رنگی گرفته شده از کیهان توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر کرد. تصویری که توسط تلسکوپ جیمز وب گرفته، واضح‌ترین نمای مادون قرمز و عمیق‌ترین تصویر از کیهان را تا به امروز نشان می‌دهد. در بیانیه ناسا آمده است: « تلسکوپ فضایی جیمز وب، عمیق‌ترین و واضح‌ترین تصویر مادون قرمز از جهان دور را تا به امروز تولید کرده است. این تصویر از خوشه کهکشانی ۰۷۲۳ SMACS  که به عنوان اولین میدان عمیق وب شناخته می‌شود، مملو از جزئیات است.»

مطالب مرتبط

ارزهای دیجیتال,انگلستان,ولز,قانون گذاری

پیشنهاد کمیسیون حقوق انگلستان و ولز: ارزهای دیجیتال در یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌ها قرار بگیرند

کمیسیون حقوقی انگلستان و ولز (Law Commission of England and Wales) پیشنهاد کرده است که ارزهای دیجیتال به‌‌عنوان یک دسته‌بندی مجزا از دارایی‌‌های شخصی شناخته شوند. این پیشنهاد، بخشی از طرح ارائه‌شده توسط این کمیسیون است که در روز پنجشنبه و برای پاسخ به درخواست دولت منتشر شده است.

خبر - ۲ هفته پیش
پلیس فتا,کلاهبرداری,قانون گذاری

معاون پلیس فتا: بازار ارز دیجیتال سودآور است، ولی نه در کشور ما

رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا، به‌تازگی در مصاحبه با یک برنامه رادیویی، گفته «بازار ارزهای دیجیتال سودآور است، ولی نه در کشور ما» و تنها افرادی از فعالیت در این بازار کسب سود می‌کنند که در معاملات خود هوش مصنوعی را به کار می‌گیرند. او در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفته در حال حاضر سودآورترین روش کلاهبرداری در کشور، فروش ارزهای دیجیتال است، چون این حوزه هنوز تابع مقررات و قوانین خاصی نیست.

خبر - ۳ هفته پیش
ارزهای دیجیتال,رمزارز,مجلس,قانون گذاری

معاملات ارزهای دیجیتال دوشنبه آینده زیر ذره‌بین کمیسیون اصل نود مجلس قرار می‌گیرد

خبرگزاری خانه ملت در پستی برنامه هفته آینده مجلس شورای اسلامی را عنوان کرد که در آن موضوع معاملات رمزارزها و تصمیم گیری در این حوزه در دستور کار کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

خبر - ۳ هفته پیش
هیئت ثبات مالی,گروه ۲۰,G20,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری

هیئت ثبات مالی گروه ۲۰ مقررات بین‌المللی ارزهای دیجیتال را در ماه اکتبر ارائه می‌دهد

یک ناظر مالی بین‌المللی شامل همه کشورهای گروه ۲۰ (G20) به نام هیئت ثبات مالی (FSB)، برای ارائه مقررات بین‌المللی حوزه ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها در ماه اکتبر (مهر) آماده می‌شود. این نهاد نظارتی قصد دارد به وزرای اقتصاد و روسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو گروه ۲۰ در رابطه با رویکردهای نظارتی در حوزه ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها گزارش دهد.

خبر - ۱ ماه پیش
ایران,قانون گذاری,استخراج,بیت کوین,داخلی

تصویب شد: قوانین برخورد با ماینرهای غیرمجاز در ایران سخت‌گیرانه‌تر می‌شود

مقامات صنعت برق کشور به‌تازگی اعلام کرده‌اند قوانین جدیدی برای برخورد شدیدتر با استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال تصویب شده است که بر اساس آن جریمه دستگاه‌های متخلف سنگین‌تر خواهد شد. بر اساس مصوبات جدید، از این پس تمامی ماینرهای غیرمجاز کشف‌شده معدوم می‌شوند و افراد فعال در سازمان‌های دولتی هم که مرتکب استخراج غیرمجاز شوند، از کار در دستگاه‌های دولتی منع خواهند شد.

خبر - ۱ ماه پیش
خبر,ارز دیجیتال,رمزارز,قانون گذاری,بیت کوین,تتلو,کلاهبرداری

ابعاد یک خبر جعلی: «پای ایرانی‌ها به یک پرونده ارز دیجیتالی باز شد»

به گزارش اکوایران، البته این مشکل فقط در ایران وجود ندارد، زمان زیادی از انتشار و کلاهبرداری توکن بدون پشتوانه اسکویید گیم که به لطف سریال ترند آن روزها حسابی جیب مردم را خالی کرد نمی‌گذرد. اما در ایران شرایط بد اقتصادی، به این موضوع دامن زده است.

خبر - ۱ ماه پیش
اتحادیه اروپا,پولشویی,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری

مقامات اتحادیه اروپا بر سر ایجاد یک مرجع ضد پولشویی برای نظارت بر ارزهای دیجیتال به توافق رسیدند

شورای اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که با راه‌اندازی یک مرجع ضد پول‌شویی برای نظارت بر برخی ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال موافقت کرده است. این مرجع اختیار دارد تا بر «نهادهای مالی بین‌المللی پرریسک» از جمله شرکت‌های حوزه ارزهای دیجیتال نظارت کند. همچنین یک نماینده پارلمان اروپا گفته است که مقامات اتحادیه اروپا بر سر مقررات نتقال وجوه (Transfer of Funds Regulation) به یک «توافق سیاسی موقت» رسیده‌اند.

خبر - ۱ ماه پیش
روسیه,قانون گذاری

پارلمان روسیه لایحه‌ای جهت اعمال جریمه برای صدور و مبادله غیرقانونی دارایی‌های دیجیتال پیشنهاد داده است

لایحه‌ای برای اعمال جریمه‌های مالی برای کسانی که به طور غیرقانونی دارایی‌های مالی دیجیتال را صادر یا مبادله می کنند در پارلمان روسیه ارائه شده است. بر اساس این لایحه‌ که اخیراً به دومای ایالتی روسیه راه یافته، اشخاص و نهادهایی که به‌طور غیرقانونی دارایی‌های مالی دیجیتال را صادر می‌کنند باید جریمه‌های سنگینی بپردازند. این جرایم برای اشخاص و مقامات به ترتیب تا حداکثر ۵ هزار روبل (حدود ۹۰ دلار) و ۳۰ هزار روبل (۵۵۰ دلار) و برای سازمان‌ها بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون روبل (بیش از ۱۸ هزار دلار) متغیر است.

خبر - ۱ ماه پیش
آلبانی,قانون گذاری,مالیات,سرمایه‌گذاری,استخراج

آلبانی از سال ۲۰۲۳ از درآمدهای مرتبط با ارزهای دیجیتال مالیات دریافت می‌کند

مقامات آلبانیایی در حال نهایی‌کردن مقرراتی هستند که دریافت مالیات از درآمد و سود حاصل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را ممکن می‌سازد. دولت آلبانی قصد دارد در سال ۲۰۲۳ دریافت مالیات را پس از تصویب قوانین لازم که اکنون به شورای عمومی واگذار شده‌اند، اجرایی کند. در پی تصویب این قانون، هر درآمدی از تراکنش ارزهای دیجیتال یا استخراج آن‌ها به‌عنوان درآمد تجاری دسته‌بندی می‌شود.

خبر - ۱ ماه پیش