رئیس بانک مرکزی انگلیس ریپل را توصیه می‌کند

اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئیس بانک مرکزی انگلیس، می‌گوید هزینه انتقال پول به کشورهای خارجی بیش از حد گران است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

رئیس بانک مرکزی انگلیس ریپل را توصیه می‌کند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، در اجلاس مجازی دائوس (Davos) اظهار داشته است که باوجود نوآوری‌هایی که در سال‌های اخیر در حوزه ارائه خدمات پرداختی انجام شده است، هنوز شکاف‌هایی در روش‌های پرداختی دیجیتال وجود دارد.

اندرو بیلی در این رابطه گفته است: «ما هوز چاله‌های بزرگی برای پر کردن داریم.»

وی همچنین به مسئله پرداخت‌های برون مرزی اشاره کرد و آن را بسیار گران خطاب کرد: «پرداخت‌های برون مرزی یکی از مواردی است که هزینه بسیار بالایی دارد.»

اندرو بیلی اشاره مستقیمی به ریپل نکرده است، با این حال می‌توان اظهارات او را به عنوان اشاره‌ای به پنجمین ارز با ارزش بازار قلمداد کرد.

ریپل که به اتهام فروش غیرقانونی اوراق بهادار ثبت نشده «XRP» از سوی کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا مورد دادخواست قرار گرفته است، به عنوان ابزاری سریع و آسان که می‌تواند پرداخت‌های بین المللی را کارآمدتر کند، از سوی رئیس بانک مرکزی انگلیس توصیه می‌شود.

ریپل باید درگیری رقابتی نابرابر با ارزهای باثبات (Stable Coins) و ارزهای دیجیتال ملی (CBDC) شود. ارزهای دیجیتال ملی توسط قدرت‌های بزرگ جهانی طراحی و توسعه داده می‌شود. با این حال امی یوشیکاوا (Emi Yoshikawa)، معاون مدیرعامل ریپل، گفته است که XRP تنها مکمل ارزهای باثبات و ارزهای دیجیتال ملی است و هیچ رقابتی بین آنها وجود ندارد.

با وجود این‌که کمیسیون بورس و اوراق ‌بهادار آمریکا از ریپل به خاطر فروش ثبت نشده توکن‌های XRP شکایت کرده است، خزانه‌داری انگلیس آن را به عنوان یک ارز دیجیتال به رسمیت شناخته است.

با توجه به فشار نهادهای نظارتی آمریکا، مسئولان ریپل ایده انتقال دفتر مرکزی خود از سانفرانسیسکو به لندن را مطرح کرده‌اند.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط