رئیس بانک مرکزی برزیل خواستار قوانین سخت‌گیرانه‌تری علیه ارزهای دیجیتال شد

روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک مرکزی برزیل، خواستار مقررات سختگیرانه‌تر دارایی‌های دیجیتال به دلیل افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال شده است. کامپوس نتو هنگام سخنرانی در کمیسیون مالی و مالیات پارلمانی برزیل، نگرانی‌های خود را در مورد فسادهای ارز دیجیتال که کشور را آزار داده است، از جمله فرار مالیاتی و فعالیت‌های غیرقانونی، مطرح کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک مرکزی برزیل,قانون‌گذاری,مقررات,کامپوس نتو,فرار مالیاتی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «dailycoin»، روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک مرکزی برزیل، خواستار مقررات سختگیرانه‌تر دارایی‌های دیجیتال به دلیل افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال شده است.

کامپوس نتو هنگام سخنرانی در کمیسیون مالی و مالیات پارلمانی برزیل، نگرانی‌های خود را در مورد فسادهای ارز دیجیتال که کشور را آزار داده است، از جمله فرار مالیاتی و فعالیت‌های غیرقانونی، مطرح کرد.

کامپوس نتو در سخنرانی خود به افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال توسط برزیلی‌ها اشاره کرد و اعلام داشت در مجموع، برزیلی‌ها تاکنون در سال ۲۰۲۳، حدود ۷.۴ میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کردند که ۴۴ درصد بیشتر از سال گذشته است.

کامپوس نتو گفت:

 «این تصور وجود دارد که تقاضای محلی به سمت استیبل‌کوین‌ها، که ارزهای دیجیتال معمولاً به دارایی‌های دنیای واقعی مانند دلار آمریکا مرتبط هستند، تغییر کرده است و مردم از ارزهای دیجیتال بیشتر به عنوان وسیله پرداخت استفاده می‌کنند تا صرفاً برای سرمایه‌گذاری. ما می دانیم که بسیاری از موارد به فرار مالیاتی یا فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط است.»

کامپوس نتو در پاسخ به افزایش رشد ارزهای دیجیتال گفت که بانک مرکزی مقررات را تشدید کرده و فعالیت‌های کارگزاری دارایی‌های دیجیتال را بر اساس فرمانی در ۱۳ جولای تحت نظارت خود قرار می‌دهد که به طور رسمی مسئولیت نظارت بر ارزهای  دیجیتال را به «BCB» محول می‌کند.

اگرچه فرمان ۱۳ ژوئیه قانون ۱۴۴۷۸ را که در دسامبر ۲۰۲۲ به تصویب رسید، برای تعریف دارایی‌های مجازی و ایجاد اصول تنظیم آن‌ها اجرا می‌کند، مسئولیت انتخاب اینکه کدام آژانس باید به عنوان تنظیم کننده عمل کند بر عهده رئیس جمهور برزیل است.

در حالی که مؤسسه کامپوس نتو از نظر قانونی موظف به صدور مجوز و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتالی است، تنظیم پروژه‌های ارزهای دیجیتال که واجد شرایط اوراق بهادار هستند، تحت «Comissão de Valores Mobiliários» ، معادل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در برزیل، قرار می‌گیرد.

لینک کوتاه: B2n.ir/p80194 

توانگر: بانک مرکزی فقط تنظیم‌گر رمزپول‌ها و ابزارهای پرداخت است
«رمزپول» در قانون بانک مرکزی کشور تعریف شد؛ تنظیم‌گری و نظارت بر مبادلات وظیفه بانک مرکزی
نماینده مجلس: بانک مرکزی نمی‌تواند در زمینه مسائل قانونی رمزارزها ورود کند
ترکیه، مقررات حوزه ارزهای دیجیتال خود‌ را در سال ۲۰۲۴ نهایی می‌کند
قانون‌گذاران اروپایی خواستار ناشناس‌ماندن تراکنش‌های کوچک یورو دیجیتال هستند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

رمزپول,بانک مرکزی,داخلی,بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران,قانون‌گذاری

«رمزپول» در قانون بانک مرکزی کشور تعریف شد؛ تنظیم‌گری و نظارت بر مبادلات وظیفه بانک مرکزی

قانون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در جلسه علنی ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و در تاریخ ۱۷ آبان ماه مورد موافقت مجلس تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت، در تاریخ ۱۱ آذر ماه در نامه شماره ۱۶۳۸۸۰ توسط رییس جمهور ابلاغ شد. برای اولین بار در این قانون ارزهای دیجیتال تحت واژه «رمزپول» به صورت قانونی تعریف شده‌اند و مسئولیت قانون‌گذاری و نظارت بر مبادلات این دارایی‌ها بر عهده بانک مرکزی گذاشته شده است.

خبر - ۷ روز پیش
نماینده مجلس,بانک مرکزی,رمزارز,قانون‌گذاری,حسین نوش‌آبادی

نماینده مجلس: بانک مرکزی نمی‌تواند در زمینه مسائل قانونی رمزارزها ورود کند

حسین نوش‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به عواقب و آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی نگاه محدودیت‌زا در زمینه رمزارزها اظهار داشت که بانک مرکزی نمی‌تواند به مسائل قانونی این حوزه ورود کند.

خبر - ۳ هفته پیش
ترکیه,قانون‌گذاری,ارزهای دیجیتال,مالیات

ترکیه، مقررات حوزه ارزهای دیجیتال خود‌ را در سال ۲۰۲۴ نهایی می‌کند

پس از انتشار برنامه سالانه ریاست‌جمهوری ترکیه در ۲۵ اکتبر (۳ آبان)، به نظر می‌رسد که نهاییکردن مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور یکی از اهداف تعیین‌شده برای سال ۲۰۲۴ باشد. ماده ۴۰۰.۵ این سند حدوداُ ۵۰۰ صفحه‌ای، مطالعات برنامه‌ریزی‌شده‌ای را برای تعریف ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که ممکن است بعداً مشمول مالیات شوند. ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال، مانند صرافی‌های ارز دیجیتال نیز به‌شکل قانونی تعریف خواهند شد.

خبر - ۱ ماه پیش
یورو دیجیتال,اتحادیه اروپا,قانون‌گذاری

قانون‌گذاران اروپایی خواستار ناشناس‌ماندن تراکنش‌های کوچک یورو دیجیتال هستند

رگولاتورهای حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا، بیانیه مشترکی را برای ارتقای استانداردهای حفاظت از داده‌های شخصی کاربران یورو دیجیتال منتشر کردند. این نهادهای عنوان کردند که طرح پیشنهادی برای راستی‌آزمایی حداکثر مقدار مجاز یورو دیجیتال برای یک حساب شخصی شفاف‌سازی شود. پیش‌نویس کنونی به بانک مرکزی اروپا و بانک‌های مرکزی کشورهای این حوزه اجازه می‌دهد تا یک نقطه دسترسی واحد به داده‌های کاربران ایجاد کنند، اما تأکید می‌کند که این شناسه‌ها به‌شکل غیرمتمرکز ذخیره شوند.

خبر - ۱ ماه پیش
قمار,شرط‌بندی,ارزهای دیجیتال,بخت‌آزمایی,قانون‌گذاری

قانون مربوط به جرائم قمار و شرط‌بندی اصلاح شد؛ تشدید مجازات در صورت استفاده از ارزهای دیجیتال!

در جلسه اخیر کارگروه تعیین محتوای مجرمانه با ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین موحدی، دادستان کل کشور و با حضور تمامی اعضا، به به‌روزرسانی فهرست مصادیق محتوای مجرمانه مرتبط با جرائم قمار، شرط‌بندی و بخت‌آزمایی در فضای مجازی پرداخته شد.

خبر - ۲ ماه پیش
ایالات متحده,نظارت,قانون‌گذاری,ارزهای دیجیتال, کمیسیون معاملات آتی کالا,CFTC

لایحه جدید ایالات متحده نظارت بیشتر بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را پیشنهاد می‌کند

نمایندگان آمریکا پیشنهادهای تازه‌ای ارائه کردند که به‌دنبال افزایش نظارت و شفافیت در صنعت ارزهای دیجیتال است. این پیشنهاد که با عنوان «قانون گزارش تراکنش‌های کالاهای دیجیتال خارج از زنجیره» رونمایی شده است، ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال را موظف می‌کند همه تراکنش‌های بلاک‌چین را به یک منبع تعیین شده توسط دولت در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) گزارش کنند.

خبر - ۲ ماه پیش
کره جنوبی,کره شمالی,قانون‌گذاری,تحریم

کره جنوبی به‌دنبال تصویب لایحه‌ای برای توقیف ارزهای دیجیتال کره شمالی است

به گزارش‌ روزنامه کره‌ای جونگ آنگ دیلی، دولت کره جنوبی در حال برنامه‌ریزی برای ارائه لایحه‌ای است که هدف آن ردیابی و توقیف ارزهای دیجیتال کره شمالی است که برای تأمین مالی برنامه‌های غیرقانونی تسلیحاتی استفاده می‌شود. بر اساس این گزارش، این لایحه منعکس‌کننده دیدگاه رئیس‌جمهور کره جنوبی مبنی بر نیاز چهارچوب امنیت سایبری این کشور به اصلاح است. داده‌ها موجود نشان می‌دهد که کره شمالی در سال ۲۰۲۳ مسئول ۲۰۰میلیون دلار ارز دیجیتال بوده کها حدود ۲۰درصد از کل وجوه سرقت‌شده در این سال را شامل می‌شود.

خبر - ۳ ماه پیش
استخراج ارزهای دیجیتال,ایالات متحده,استخراج,قانون‌گذاری

صنعت استخراج ارزهای دیجیتال به‌دنبال ایجاد لابی خود در ایالات متحده است

صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در ایالات متحده در حال تشکیل یک گروه لابی است که یکی از بزرگ‌ترین اهداف آن مقابله با تصورات نادرست سیاست‌مداران در مورد توسعه پایدار این صنعت است. «شورای انرژی دیجیتال» که در ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) راه‌اندازی شد، دراین‌باره گفت که هدف آن پیشبرد سیاست‌هایی است که رشد استخراج ارزهای دیجیتال و توسعه منابع انرژی را ترویج می‌کند.

خبر - ۳ ماه پیش
توانیر,قانون‌گذاری,داخلی,استخراج ارزهای دیجیتال

توانیر: تاکنون نزدیک به ۹هزار فارم غیرمجاز و ۲۶۰هزار دستگاه ماینر جمع‌آوری شده است

فرح جمالزاده، رئیس گروه بهره‌وری و مدیریت مصرف انرژی توانیر، از جمع آوری ۸٬۸۷۶ مركز غيرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال در سطح کشور از ابتدای اجرای طرح جمع‌آوری مراكز غيرمجاز توليد ارز دیجیتال تا پايان خرداد امسال خبر داد. او گفته است در این مدت بالغ بر ۲۶۰٬۰۰۰ دستگاه ماينر با ۷۱۷ مگاوات توان مصرفی از اين مراكز جمع‌آوری شده است. جمالزاده بيشترين استقرار فارم‌های غیرمجاز در كشور را مربوط به استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی عنوان کرد.

خبر - ۴ ماه پیش