رئیس بانک مرکزی فرانسه: زمان کمی برای قانون‌مند کردن ارزهای دیجیتال باقی مانده است

رئیس بانک مرکزی فرانسه گفته است اروپا باید هرچه سریع‌تر برای قانون‌مند کردن ارزهای دیجیتال اقدام کنید چراکه در غیر این صورت با خطر کاهش حاکمیت پولی خود مواجه خواهد شد.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

رئیس بانک فرانسه: «زمان کمی برای قانون‌مند کردن ارزهای دیجیتال باقی مانده است»

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، فرانسیوس ولیروی دِ گالها (Francois Villeroy de Galhau)، رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت که اروپا باید قانون‌مند کردن ارزهای دیجیتال را به عنوان یک اولویت قرار دهد در غیر این صورت خطر این‌که دارایی‌های دیجیتال حاکمیت پولی را به چالش بکشد وجود دارد.

امروز در کنفرانس مالی پاریس یوروپلاس، ویلروی گفت که او معتقد است اتحادیه اروپا تنها «یک یا دو سال» برای ایجاد یک چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال فرصت دارد. عدم اقدام، طبق گفته رئیس بانک مرکزی، باعث «خطر کاهش حاکمیت پولی ما» و به طور بالقوه تضعیف یورو خواهد بود.

ویلروی گفت:

«من باید در اینجا بر فوریت این موضوع تأکید کنم: وقت زیادی برایمان باقی نمانده است، یک یا دو سال.

هم در ارزهای دیجیتال و هم در پرداخت‌ها، ما در اروپا باید هرچه سریعتر اقدام کنیم.»

ویلروی از اتحادیه اروپا خواست «با توجه به نقشی که ارزهای دیجیتال در بازارهای منطقه ایفا می‌کنند»، یک چارچوب نظارتی را در ماه‌های آینده اتخاذ کند. استفاده از پول نقد در چند ماه اول همه‌گیری ویروس کرونا کاهش یافت، رویدادی که به گفته ویلروی می‌تواند منجر به «کاهش استفاده از پول بانک مرکزی شود.»

رئیس بانک فرانسه قبلاً به قانون‌گذاران در مورد خطرات احتمالی ارزهای دیجیتال از جمله استیبل کوین‌ها و ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC هشدار داده است. در ماه سپتامبر او گفت که شرکت‌های بزرگ فناوری به طور بالقوه می‌توانند «زیرساخت‌های مالی خصوصی و سیستم های پولی» ایجاد کنند، از جمله صدور پول با ثبات خود، که می‌تواند بر حاکمیت مالی در اتحادیه اروپا برای دهه‌ها تأثیر منفی بگذارد.

در ژانویه، این بانک برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را به اتمام رساند و بعداً گزارش داد که سرمایه‌گذاران ۲ میلیون یورو که در آن زمان تقریباً ۲.۴ میلیون دلار بود سهام شبیه‌سازی شده خریداری کرده‌اند و به فروش رسیده‌اند. بانک فرانسه گفته است که امسال آزمایش‌های دیگری نیز برای این ارز دیجیتال انجام خواهد داد.

پیشنهاد جدید دولت فرانسه برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در اروپا
غنا می‌خواهد پروژه ارز دیجیتال ملی خود را شروع کند
بانک مرکزی فرانسه پنجمین برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را پشت سر گذاشته است
مدیرعامل کوین بیس و رئیس فدرال رزرو ماه مه با هم دیدار کردند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

مدیرعامل کوین بیس و رئیس فدرال رزرو ماه مه با هم دیدار کردند

مدیرعامل کوین بیس و رئیس فدرال رزرو ماه مه با هم دیدار کردند

برایان آرمسترانگ گفت که وی در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، با قانون‌گذاران و اعضای آژانس فدرال صحبت کرده و معتقد است که این موضوع «تهدیدی برای وضعیت ارز ذخیره شده‌ ایالات متحده در آینده است.»

خبر - ۳ ماه پیش
طرح جدید مجلس در خصوص ارزهای دیجیتال؛ راه اندازی ارز دیجیتال ملی برای پرداخت در داخل کشور

طرح جدید مجلس در خصوص ارزهای دیجیتال؛ راه اندازی ارز دیجیتال ملی برای پرداخت در داخل کشور

طبق طرح جدید نمایندگان مجلس، بانک مرکزی به عنوان مرجع تنظیم مقررات مبادلات ارزهای دیجیتال در داخل کشور شناخته شده و استفاده از ارزهای دیجیتال، غیر از ارز دیجیتال ملی، به عنوان ابزار پرداخت در داخل کشور یا برای راه‌اندازی و اداره شبکه پرداخت داخلی ممنوع خواهد بود.

خبر - ۳ ماه پیش
دادگاه فرانسه الکساندر وینیک، صاحب «BTC e» را به ۵ سال زندان محکوم می‌کند

دادگاهی در فرانسه الکساندر وینیک، صاحب «BTC-e» را به ۵ سال زندان محکوم می‌کند

وکلای اکساندر وینیک ترس از این دارند که مقامات یونانی بخواهند پس از اجرای حکم، وی را دوباره محکوم کنند.

خبر - ۳ ماه پیش