رئیس بانک مرکزی مکزیک: بیت کوین پول نیست!

بر اساس گزارشی از رویترز و به گفته رئیس بانک مرکزی مکزیک، بیت کوین یک پول واقعی نیست.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مکزیک,السالوادور

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دی‌کریپت، الخاندرو دیاز (Alejandro Diaz) می‌گوید:

«هر کس بیت کوین را در ازای یک کالا یا خدمات دریافت می‌کند، ما معتقدیم که این معامله بیشتر شبیه مبادله کالا با کالا است زیرا آن شخص کالایی را با یک کالا معاوضه می‌کند، و در واقع پول را با یک کالا مبادله نمی‌کند. وی افزود: بیت کوین بیشتر شبیه ابعاد فلزات گران‌بها است تا هزینه‌های قانونی روزانه.»

دیاز گفت که بیت کوین نیز دارایی با ارزش قابل اعتمادی نیست و یکی از مشهورترین روایاتی است که طرفداران ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشته‌اند و آن را نقطه قوت اعلام می‌کنند نیز همین موضوع است. او همچنین گفت: «مردم نمی‌خواهند قدرت خرید آن‌ها، حقوق آن‌ها ۱۰درصد از روزی به روز دیگر افزایش یا کاهش یابد. شما این نوسان را برای قدرت خرید نمی‌خواهید. از این نظر، این یک نگهدارنده خوب از ارزش نیست.»

در السالوادور، تنها کشوری در جهان که بیت کوین قانونی است، بسیاری از شهروندان با دیاز موافق هستند. مردم سالوادور اعتراض کردند و تا مانع از تصویب ارز دیجیتال توسط دولت به عنوان پول قانونی شوند. علی‌رغم اختلاف نظرها و هشدارهای سازمان‌های بین المللی مانند بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، بوکله (Bukele)، رئیس السالوادور، تصویب این قانون را ادامه داد و اولین کشوری در جهان بود که چنین کاری را انجام داد.

در چند ساعت اول پروژه بیت کوین السالوادور، این ارز دیجیتال تقریباً بلافاصله چیزی حدود ارزش دو رقمی سقوط کرد و به هشدارهای دیاز اعتبار بخشید. همانطور که گزارش شد، هنگامی که بوکله خرید ۲۰۰ بیت کوین را اعلام کرد (و اعلام کرد که کشور قبلاً ۴۰۰ بیت کوین برای ذخایر خود خریداری کرده است) قیمت این ارز دیجیتال نزدیک به ۵۳,۰۰۰ دلار بود. بلافاصله پس از آن، بیت کوین بیش از ۱۰درصد سقوط کرد و در نتیجه تنها در چند ساعت میلیون‌ها دلار ضرر کرد. بوکله مانند بسیاری دیگر از مشتاقان بیت کوین با خرید در کف قیمتی واکنش نشان داد. اقدامی که اگر کسی از بانک مرکزی مکزیک مورد سوال قرار دهد، مورد تأیید قرار نمی‌گیرد.

لینک کوتاه:b2n.ir/a00917 

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
اداره پست بریتانیا با پذیرش بیت کوین، امکان خرید آن را مهیا کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط