رئیس دانشگاه کمبریج: دولت‌ها به ارزهای دیجیتال توجه کنند

محمد العریان، رئیس دانشگاه کمبریج، در مقاله‌ای برای فایننشال تایمز عنوان کرد زمان آن رسیده که دولت‌های غربی از بی‌توجهی به انقلاب ارزهای دیجیتال دست بکشند و این حوزه تحول‌آفرین را غیرقانونی و سوداگرانه قلمداد نکنند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ارز دیجیتال,مقررات,چین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، محمد العریان، مشاور «Allianz and Gramercy Funds Management»، می‌گوید: «زمان آن فرا رسیده است که دولت‌های غربی دیگر از کنارگذاشتن انقلاب ارزهای دیجیتال به عنوان ترکیبی از طرح‌های پرداخت غیرقانونی و سفته بازی‌های بی‌پروا جلوگیری کنند.»

این تاجر آمریکایی-مصری همچنین مشاور اقتصادی اصلی در آلیانز، شرکت مادر «PIMCO»، یکی از بزرگترین مدیران سرمایه‌گذاری، جایی که مدیرعامل و مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری شرکت است. سال گذشته، او همچنین به عنوان رئیس سرمایه‌گذاری گرامرسی فاندز (Gramercy Funds)، یک شرکت سرمایه‌گذاری اختصاصی در بازارهای نوظهور منصوب شد.

محمد العریان، در مقاله‌ای که در روزنامه فایننشال تایمز منتشر کرد، گفت:

«زمان آن فرا رسیده است که دولت‌های غربی دیگر از کنار گذاشتن انقلاب ارزهای دیجیتال به عنوان ترکیبی از طرح‌های پرداخت غیرقانونی و سفته بازی‌های بی پروا جلوگیری کنند.»

وی افزود: «در عوض، آن‌ها باید بیشتر از نوآوری‌های ارزهای دیجیتال استقبال کرده و آن‌ها را در جهت بهتری برای امور مالی، اقتصاد و جامعه هدایت کنند.»

او در مصاحبه با «Yahoo Finance Friday» در مورد این موضوع توضیح بیشتری داد. او گفت: «هم دنیای ارزهای دیجیتال و هم دولت‌ها باید دور هم جمع شوند و با یک زبان مشترک صحبت کنند؛ ما در انقلاب ارزهای دیجیتال واقعاً به نوآوری‌های مهمی دست یافتیم که به سیستم پرداخت مربوط می‌شوند و ما باید آن را جدی بگیریم.»

وی ادامه داد:«چرا ما باید آن را جدی بگیریم؟ به دو دلیل: یکی می‌تواند واسطه‌گری مالی را کارآمدتر کند. دوم، اگر مراقب نباشیم، چین که از رویکرد بسیار بالا به پایین استفاده می‌کند، ممکن است شروع به تعیین دستور کار به نفع خود کند.»

این مشاور همچنین گفت که حامیان ارزهای دیجیتال باید تعامل خود را در زمینه مسائل نظارتی و انرژی تقویت کنند. وی گفت آن‌ها باید از طرز فکر، جمع کردن صفر، دور شوند؛ جایی که منافع آن‌ها فقط از ضررهای سیستم مالی مستقر می‌تواند بدست آید.

بدون رویکرد همکاری بیشتر، هر دو طرف دنیای ارزهای دیجیتال در غرب ممکن است آینده خود را توسط چین و روند سریع پیشرفت در این حوزه که قصد انجام آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دارد تعیین کند. ال اریان گفت که دنیای ارز دیجیتال باید نگرانی‌های مربوط به پرداخت‌های غیرقانونی، نگرانی‌ها درباره پولشویی و نگرانی در مورد مصرف انرژی را جدی بگیرد.

از آن‌جا که بسیاری از دولت‌ها، از جمله ایالات متحده، در مورد ارزهای دیجیتال تردید دارند، وی توضیح داد که در صورت عدم همکاری دولت‌ها و دنیای ارزهای دیجیتال، دو خطر بزرگ وجود خواهد داشت. مشاور آلیانز توضیح داد:

«خطر داخلی این است که دولت شاهد پذیرش بیشتر بخش خصوصی خواهد بود. که ما هر روز آن را می‌بینیم ، بنابراین چیزی نیست که ناپدید شود. دومین مسئله مهمتر این است که چین منتظر نخواهد ماند.»

محمد العریان با اشاره به این‌که چین قبلاً تصمیم گرفته است که رویکرد آن‌ها نسبت به ارز دیجیتال چگونه باید باشد، هشدار داد: «چین تصمیم گرفت که باید رویکردی از بالا به پایین داشته باشد و تصمیم گرفته است که می‌خواهد این رویکرد خود را صادر کند. چرا؟ زیرا به آن امکان دسترسی به بسترهای پرداخت به صورت منطقه‌ای را می‌دهد. بنابراین ما باید این مسئله را جدی بگیریم، وگرنه عرصه رقابت را به طور کامل از دست خواهیم داد.»

لینک کوتاه: b2n.ir/m02191 

همکاری قهرمان سابق یو‌اف‌سی با شرکت استخراج بیت کوین
بایننس مزایده پاراچین پولکادات را برگزار می‌کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

پولکادات,پاراچین,بایننس

بایننس مزایده پاراچین پولکادات را برگزار می‌کند

بایننس، یکی از معروف‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، قصد دارد اولین مزایده پاراچین در شبکه‌ی پولکادات را برگزار کند. در بخش اخبار وبلاگ این پلتفرم، بایننس از پشتیبانی مزایده پاراچین پولکادات که در نوامبر ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد، خبر داد.

خبر - ۳ روز پیش
السالوادور,بیت کوین,ارز دیجیتال,قانون‌گذاری

کارکنان السالوادور می‌توانند حقوق خود را به‌صورت بیت کوین دریافت کنند

کیف پول استرایک (Strike)، کیف پول منتخب برای پروژه بزرگ بیتکوینیزه‌کردن یا تبدیل بیت کوین به پول قانونی کشور السالوادور، اعلام کرد که قابلیت دریافت حقوق به‌صورت بیت کوین را برای کاربران خود فعال کرده است.

خبر - ۴ روز پیش
چین,ممنوعیت,وی‌چت

جستجوی صرافی‌های ارز دیجیتال در برنامه محبوب چینی مسدود شد

برنامه چینی وی‌چت که تعداد کاربران آن بیش از یک میلیارد نفر است، جستجوی هوبی، بایننس و دیگر صرافی‌ها را مسدود کرده است. در پی این اقدام، نتایج جستجوهای مربوط به صرافی‌های ارز دیجیتال دیگر در این برنامه نشان داده نخواهد شد.

خبر - ۶ روز پیش