ران پاول، نماینده سابق کنگره آمریکا: بیت کوین پول است و باید به همان شکل مالیاتش گرفته شود

ران پاول، نماینده سابق کنگره آمریکا، معتقد است که باید بر بیت کوین دقیقاً همچون پول نظارت شود و قوانین مالیاتی دلار بر آن اعمال شود.

sutun

منبع : Cointelegraph

ران پاول، نماینده سابق کنگره آمریکا: بیت کوین پول است و باید به همان شکل مالیاتش گرفته شود

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، پاول لیبرال سرسخت و نویسنده کتاب بیت کوینی « End the Fed » است و از گذشته طرفدار قانونی شدن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده است.

این نماینده سابق کنگره همچنین به طور منظم از زمان آغاز شیوع کرونا از منتقد اقدامات فدرال ریزرو و چاپ پول این ارگان بوده است.

پیش از حضور در کنفرانس بیت کوین میامی در ۳ ژوئن (۱۳ خرداد)، این مرد ۸۵ ساله با خبرگزاری « Kitco News » صحبت کرده است و خاطرنشان کرده که هدف او «کمک به قانونی کردن رقابت است، و سپس فکر می کنم مردم بقیه چیز‌ها را مردم حل خواهند کرد. آزادی انتخاب آنها را حل خواهد کرد.»

پاول طلا و بیت کوین را به عنوان نوعی پول توصیف کرد و آنها را رقیبی برای دلار آمریکا دانست و تأکید کرد که دلیل اصلی سرمایه‌گذاران برای استفاده از این شکل از سرمایه‌گذاری، حلوگیری از کاهش ارزش سرمایه‌ خود در برابر کاهش ارزش دلار است.

پاول به همین دلیل معتقد است که باید بر «دیگر جایگزین‌های پول» همانند دلار مالیات اعمال شود.

او در این رابطه گفت:

«در حال حاضر، اگر شما طلا بخرید و بفروشید، باید مالیات بپردازید، آنها می‌توانند از شما مالیات بگیرند. اگر در بیت کوین به سودی برسید، داستان‌هایی گفته می‌شود که برخی به خاظر سود در بیت کوین مالیات پرداخته. شما نمی‌تواند بر پول مالیات اعمال کنید. اگر شما یک سال پیش دلار می‌خریدید و ۱۰ درصد ضرر می‌کردید، نمی‌توانستید اعلام ضرر کنید.»

پاول معتقد است که نهادهای نظارتی آمریکا در حال تنظیم مالیات بیشتر برای بیت کوین هستند زیرا بیت کوین با دلار آمریکا رقابت می کند و خاطرنشان کرد که دولتها در طول تاریخ «بسیار مشهور بوده اند که پول را تحت کنترل داشته باشند» و پیش بینی کرد آنها «هرگز بیخیال این کنترل نمی‌شنود.»

او افزود:

« اما من همین نگرانی را در مورد طلا دارم، زیرا می دانید اولین کاری که روزولت در سال ۱۹۳۳ انجام داد چه بود؟ او بلافاصله تمام طلاها را از مردم گرفت.»

وقتی از وی در مورد موضوع سخنرانی خود در کنفرانس بیت کوین میامی سوال شد، پاول تأکید کرد که او لزوماً در مورد اهمیت فنی فناوری بلاکچین یا از دیدگاه یک طرفدار بیت کوین صحبت نخواهد کرد، اما بیشتر در رابطه با اجازه دادن به بازار برای تصمیم گیری و حق انتخاب صحبت خواهد کرد.

او در رابطه با این موضوع گفت:

«من سعی نمی‌کنم دقیقاً از نظر فنی توضیح دهم که بیت کوین خوب یا بد است. من بیشتر در مورد قانونی کردن آزادی انتخاب بحث خواهم کرد. مردم باید تصمیم بگیرند و نه دولت.»

لینک کوتاه: b2n.ir/f54994 

 

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400