رشد شارپ ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ / آیا قیمت بیت‌کوین به ۲۰۰ هزار دلار می‌رسد؟

بیت‌کوین در حالی به کانال ۵۰ هزار دلار نزدیک می‌‌شود که برخی تحلیل‌گران برای آن اهداف قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلاری را پیش‌بینی می‌کنند. رمزارزهای دیگر، حتی آنهایی که بازار کمتر شناخته شده‌ای دارند نیز رشد شارپی را تجربه کرده‌اند. کارشناسان هشدار می‌دهند این شرایط نباید افراد را وسوسه کند که بدون مطالعه، وارد بازار رمزارزها شوند. این شرایط ممکن است برخی افراد را وسوسه‌ ‌کند به صورت هیجانی وارد این بازار شوند، اما سرمایه‌گذاری روی رمزارزها به ویژه در مرحله انتخاب کوین نیاز به کسب آگاهی و بررسی دارد.

mammad

منبع : تجارت نیوز

رشد شارپ ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ / آیا قیمت بیت‌کوین به ۲۰۰ هزار دلار می‌رسد؟

title

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار بیت‌کوین این روزها حال خوشی دارد. با همه بالا و پایین‌هایی که در روزهای اخیر تجربه کرده است، طرفداران آن احتمالا از روند قیمتی نخستین رمزارز دنیا راضی هستند. بعضی هم البته به تازگی و به دنبال همین روند صعودی، برای سرمایه‌گذاری در این بازار مشتاق شده‌اند.

در چند هفته گذشته، حمایت ایلان ماسک، چهره جنجالی و شناخته شده دنیای فناوری از بیت‌کوین بر هیجان این بازار افزوده است. البته او از دوج‌کوین نیز حمایت کرد؛ رمزارزی که حتی ارائه‌کنندگان آن هم چندان جدی‌اش نمی‌گیرند.

جز برخی از رمزارزهای شناخته شده از جمله اتریوم که این روزها روند صعودی دارد، بازیگران کمتر شناخته شده این بازار نیز رشدهای عجیب و غریبی را تجربه کرده‌اند.

البته همچنان بیشتر نگاه‌ها به سمت بیت‌کوین است که فاصله چندانی تا کانال ۵۰ هزار دلاری ندارد. هر چند برخی تحلیل‌گران معتقدند مهمانی این رمزارز رو به پایان است، اما برخی دیگر هم نسبت به آینده آن امیدوارند.

قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلاری بیت‌کوین

نرگس مرادآبادی، تحلیل‌گر بازار کریپتوکارنسی‌ها در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: «قبل از حمایت ایلان ماسک نیز آینده رو به رشدی برای این رمزارز پیش‌بینی می‌شد و فعالان بازار، اهداف قیمتی بالاتری را برای آن متصور بودند و هستند. بیت‌کوین اهداف قیمتی ۱۰ تا ۲۰ هزار یا ۲۰ تا ۴۲ هزار دلار را بدون هیچ حمایتی طی کرد و اصلاح قابل توجهی نیز در این مراحل رخ نداد.»

اما آیا قیمت بیت‌کوین در  آینده هم با همین شتاب، رشد می‌کند؟ مرادآبادی، تحلیل بلندمدت بازار بیت‌کوین در شرایط کنونی را کاری بسیار پیچیده‌ می‌داند و می‌گوید: قیمت این رمزارز ممکن است تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد اما بر اساس برخی تحلیل‌ها، بیت‌کوین می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۱، به اهداف قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار هم برسد.

به گفته او، اکنون شرایط بازار رمزارزها به گونه‌ای است که حتی کوین‌های بی‌ارزش نیز ممکن است تا پایان سال میلادی جاری و ابتدای ۲۰۲۲ رشدهای عجیب و غریبی را تجربه کنند؛ چراکه بخشی از سرمایه‌‌ای که با توجه به رشد بیت‌کوین وارد بازار می‌شود، به سمت رمزارزهای دیگر می‌رود.

این تحلیل‌گر بازار کریپتوکارنسی‌ها می‌گوید: درست است که دوج‌کوین با حمایت ایلان ماسک در روزهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است اما ارزهای دیگری هم وجود دارند که بدون هیچ حمایتی، رشد شارپی داشته‌اند.

مطالعه برای انتخاب ارز مناسب

مرادآبادی می‌گوید: این شرایط ممکن است برخی افراد را وسوسه‌ ‌کند به صورت هیجانی وارد این بازار شوند، اما سرمایه‌گذاری روی رمزارزها به ویژه در مرحله انتخاب کوین نیاز به کسب آگاهی و بررسی دارد.

او می‌افزاید: ایلان ماسک شخصیت‌ تاثیرگذاری در دنیای فناوری است و صفحه توئیتر او حدود ۴۶ میلیون دنبال‌کننده دارد. بنابراین طبیعی است که جهت‌گیری چنین شخصیتی، روی بازار رمزارزها تاثیر کوتاه‌مدتی بگذارد، اما صرف حمایت فردی مانند ماسک، نباید انگیزه‌ای برای ورود به بازار رمزارزها، انتخاب بیت‌کوین یا هر رمزارز دیگری باشد.

تشکیل سبدی از رمزارزها

به گفته مرادآبادی، اکنون حدود هشت هزار رمزارز در دنیا وجود دارد که اندازه بازار برخی بزرگتر و برخی کوچکتر است؛ انتخاب هر کدام از آنها بدون بررسی و مطالعه صحیح نیست.

این تحلیل‌گر بازار کریپتوکارنسی‌ها توصیه می‌کند: بهتر است افراد سبدی از رمزارزها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند و همه پول خود را به سمت یک رمزارز خاص نبرند.

به گفته او بازار رمزارز جوان و رو به رشد است و در بلندمدت روند صعودی دارد اما افراد باید برای ورود به این بازار، از متخصصان و افراد فعال و با تجربه مشورت بگیرند.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خداحافظی با میگرن

title

رونمایی از سه محصول کاربردی پارک فناوری پردیس/ از خداحافظی با میگرن تا دستگاه کارگزاری لنز در چشم

به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، رویداد نونمایی،  با هدف معرفی بیشتر و بهتر محصولات نوآورانه و فناورانه مجموعه پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در این رویداد  سه محصول میگرن کات (داروی گیاهی درمان میگرن)، اینجکتور کارتریج (دستگاه کارگذاری لنز در داخل چشم) و دیتا لاگر (برچسب مانیتورینگ دما) معرفی و رونمایی شد.

اسپری بینی میگرن کات یا خدافظی با میگرن، توسط شرکت میم دارو به مدیریت صالح رمضانی با موادی کاملا گیاهی تولید شده است که طی یک دوره درمانی ۴ تا ۶ ماه می‌تواند تا ۸۱ درصد سردردهای میگرنی را حذف  و درمان کند.

شرکت استارت‌اپ فناوری فراپایش امین به مدیریت زهرا کلاهدوز اصفهانی، برچسب‌های مانیتورینگ محصولات حساس به شرایط محیطی (از جمله دما) را تولید کرده است که وظیفه مدیریت یکپارچه و هدفمند زنجیره تامین کالا را برعهده دارد. این محصول پاسخگوی نیازهای گسترده موجود در حوزه نگهداری و انتقال موادغذایی و دارویی است.

شرکت آیسان طب به مدیریت مهدی هادیان پور اینجکتورکارتریج یا دستگاه کارگزاری لنز در چشم را طراحی و تولید کرده است، فناوری ساخت این محصول تنها در اختیار ۶ کشور جهان است که برای اولین بار در ایران به تولید رسیده است. این شرکت همچنین دستگاه بازکننده عنبیه چشم که در عمل جراحی آب مروارید کاربرد دارد را نیز تولید کرده است که  قیمتی بسیار ارزان تر از نمونه های مشابه خارجی خود دارد.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

بیانیه مشترک فعالان ارز دیجیتال در ایران درباره صرافی‌ها: تحریم خارجی ظلم و تحریم داخلی خیانت است

بیانیه مشترک فعالان ارز دیجیتال ایران: تحریم خارجی ظلم و تحریم داخلی خیانت است

نظام صنفی، انجمن بلاک چین و انجمن فین تک ایران، در ارتباط با حواشی اخیر مبنی بر احتمال مسدودسازی درگاه‌های بانکی صرافی‌های ارز دیجیتال، بیانیه‌ای را منتشر کردند.

خبر - 14 اسفند 1399
شاپرک: پرداخت‌یارها ارائه خدمات به صرافی‌های ارز دیجیتال را متوقف کنند

شاپرک: پرداخت‌یارها ارائه خدمات به صرافی‌های ارز دیجیتال را متوقف کنند

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت، به پرداخت‌یارها دستور داد تا ارائه خدمات به صرافی‌های ارز دیجیتال را متوقف کنند. این در حالیست که هنوز هیچ اعلام رسمی و مشخصی مبنی بر ممنوعیت خرید‌و‌فروش ارزهای دیجیتال از سوی نهادهای مسئول منتشر نشده است. اخیراً عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی ایران، در مصاحبه‌ای گفته بود: « خرید و فروش ارزهای دیجیتال آزاد نمی‌شود.»

خبر - 13 اسفند 1399
بلاتکلیفی در بازار بیت کوین؛ حرکت آسانسوری قیمت در سطح ۵۰,۰۰۰ دلار

بلاتکلیفی در بازار بیت کوین؛ حرکت آسانسوری قیمت در سطح ۵۰,۰۰۰ دلار

خریداران بیت کوین باوجود شروع قدرتمند روز دوشنبه، اکنون در تلاش‌اند تا ضررهای آخر هفته خود را جبران کنند. در لحظه نگارش این گزارش قیمت به بالای ۵۰,۰۰۰ دلار بازگشته و حدود ۵۱,۲۰۰ دلار معامله می‌شود. با این حال هنوز هم قیمت با اوج تاریخی ۵۸,۰۰۰ دلاری فاصله زیادی دارد.

خبر - 13 اسفند 1399
گوگل بیت کوین، اتر و لایت کوین را به بخش مالی پلتفرم خود اضافه کرد

گوگل بیت کوین، اتر و لایت کوین را به بخش مالی پلتفرم خود اضافه کرد

کاربران گوگل فایننس (Google Finance)، بخش اطلاع‌رسانی مالی گوگل، از این پس می‌توانند با یک کلیک قیمت ارزهای دیجیتال محبوب بازار را در این سرویس مشاهده کنند.

خبر - 11 اسفند 1399
فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399