رشد شدید قیمت پولکادات؛ سرمایه‌گذاری‌های بایننس کارساز می‌شود

هفته گذشته پس از صدور دو رای اعتماد بایننس به پولکادات، قیمت دات (DOT)، ارز دیجیتال اصلی شبکه پولکادات و پروتکل میان زنجیره‌ای آن که امکان تبادل داده و دارایی را در شبکه فراهم می‌کند، بیش از 40 درصد افزایش یافت.

mammad

منبع : Coindesk

رشد شدید قیمت پولکادات، سرمایه‌گذاری‌های بایننس کارساز می‌شود

title

به گزارش کوین دسک و براساس داده‌های مِساری (Messari)، در زمان نگارش این گزارش قیمت دات ۷.۲۱ دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷.۲۷ درصد و در هفت روز گذشته ۴۱.۳۶ درصد افزایش یافته است.

افزایش قیمت دات زمانی آغاز شد که در ۲۳ دسامبر (۳ دی) بایننس خبر راه‌اندازی صندوقی ۱۰ میلیون دلاری را برای حمایت از پروژه پولکادات منتشر کرد.

با این وجود پس از آنکه در ۲۸ دسامبر (۸ دی) کاربران توییتر متوجه شدند که موقعیت بازار جفت ارزهای اتر/بی‌یو‌اس‌دی (ETH/BUSD) و دات/بی‌یو‌اس‌دی (DOT/BUSD) در یکی از قسمت‌های صفحه اصلی بایننس با یکدیگر جا‌به‌جا شده است، قیمت دات به شدت رشد کرد. بی‌یو‌اس‌دی ارز دیجیتال باثبات (Stable Coin) بومی بایننس است که مانند تتر (USDT) ارزش آن همواره تقریبا برابر با ۱ دلار ایالات متحده است.


نمای یک روزه بازار دات/بی‌یو‌اس‌دی

به گفته میبل جیانگ (Mable Jiang)، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مولتی کوین کپیتال (Multicoin Capital)، روز یکشنبه و پس از آن‌که قیمت بیت کوین از ۲۸,۰۰۰ دلار عبور کرد، برخی از معامله‌گران خرد بازار ارز دیجیتال به دنبال توکن‌هایی بودند که به طور بالقوه بتواند در کوتاه مدت رشد بهتری را نسبت به بیت کوین از خود نشان دهد.

پواکادات که توسط یکی از بنیان‌گذاران اتریوم به نام گاوین وود (Gavin Wood) تأسیس شده است، یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که از بلاک چین‌های مستقل به‌هم پیوسته‌ای به نام پاراچین (Parachain) پشتیبانی می‌کند.

پاراچین به‌لطف طراحی پیچیده خود در مقایسه با اتریوم از توان عملیاتی بیشتری در پردازش تراکنش‌ها برخوردار است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد