رشد ۳ برابری سرمایه‌گذاران بیت کوین در آمریکا طی ۳ سال اخیر

در یک بررسی نشان‌داده شده است که بیت کوین در سه‌سال گذشته از نظر آگاهی، علاقه و مالکیت مورد توجه سرمایه‌گذاران جوان آمریکایی قرار گرفته است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

سرمایه‌گذاری,بیت کوین

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، مطالعه‌ی انجام شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل و مشاوره جهانی گالوپ (Gallup) نشان‌داد که تعداد سرمایه‌گذاران در سهام، اوراق قرضه یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک در هلدینگ بیت کوین ایالات متحده، از ۲ درصد در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) به ۶ درصد در ژوئن ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) رسیده است. در این تحقیق سرمایه‌گذاران، به عنوان بزرگسالانی که دارایی ۱۰،۰۰۰ دلار یا بیشتر در سهام، اوراق قرضه یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، سرمایه‌گذاری کرده‌اند تعریف می‌کند.

همچنین گزارش شده است که مالکیت بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران زیر ۵۰ سال از سه سال گذشته بیش از سه برابر شده است و به ۱۳درصد رسیده است. جای تعجبی نیست که سهم مالکیت گروه سرمایه‌گذاران بالای ۵۰ سال بسیار کمتر است و فقط ۳درصد است، اگرچه سهم مالکیت آن‌ها نیز از ۱ درصد در سال  ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) تا کنون سه برابر شده است.

محققان خاطرنشان کردند که مالکیت نه چندان زیاد ​​بیت کوین را می‌توان با سرمایه‌گذاری‌های جریان اصلی بازار جهانی مقایسه کرد. یک نظرسنجی در این بررسی نشان‌داد که ۸۴ درصد از سرمایه‌گذاران گزارش داده‌اند که در صندوق‌های سهام یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. درحالی که ۶۷ درصد گفته‌اند که سهام انفرادی دارند و ۵۰درصد مالکیت اوراق قرضه را دارند.

این نظرسنجی که در میان ۱۰۳۷ سرمایه گذار ۱۸ ساله و بالاتر در آمریکا و در طی تاریخ ۲۲ تا ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (۱ تا ۸ تیر ۱۴۰۰) با شاخص خوش‌بینی سرمایه‌گذاران گالوپ و با جامعه‌ی نمونه‌ای که به صورت دموگرافیک نماینده‌ی جمعیت بزرگسالان ایالات متحده با حداکثر خطای نمونه گیری ۵درصد بوده است؛ انجام شده است.

یافته‌های دیگر نشان می‌دهد که ترس از ریسک توسط سرمایه‌گذاران مرتبط با بیت کوین طی دوره سه ساله کاهش یافته است. تقریباً تمام سرمایه‌گذاران در این بررسی، بیت کوین را به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرخطر تلقی می‌کنند‌، اما درصدی که آن‌را بسیار پرخطر می‌نامند، از ۷۵درصد به ۶۰درصد کاهش یافته است. ۳۵درصد نیز اکنون آن‌را تا حدی خطرناک می‌دانند، در حالی که فقط ۵درصد فکر می‌کنند سرمایه‌گذاری در بیت کوین خطری ندارد.

 

گالوپ نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاری‌های کلان در بیت کوین توسط شرکت‌های مشهوری مانند تسلا (Tesla)، اسکوئر (Square) و مورگان استنلی (Morgan Stanley) ممکن است اعتبار اصلی بیشتری به بیت کوین بدهد.

در یک نظرسنجی مشابه که در ماه مه و ژوئن (خرداد و تیر) از سرمایه‌گذاران نهادی نظرسنجی کرده است، نشان داده شده که بیش از ۸۰درصد از مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری و مدیران مالی، که بیت کوین را جز دارایی خود در اختیار دارند قصد افزایش منابع خود را نیز در سر دارند.

 لینک کوتاه: b2n.ir/w25964 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط