روسیه توسعه سیستم تسویه‌حساب ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌کند

به گزارش روزنامه روسی کمرسانت، با ادامه‌یافتن تحریم‌ها، بانک مرکزی این کشور در حال توسعه یک سیستم تسویه‌حساب بین‌المللی برای استفاده از ارز دیجیتال ملی خود است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

روسیه,قانون گذاری,ارزدیجیتال بانک مرکزی,ارز دیجیتال ملی,تحریم‌

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، گزارش ها حاکی از آن است که بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم های جاری در پاسخ به تهاجم این کشور به اوکراین، قرار است توسعه یک سیستم تسویه حساب فرامرزی را با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) آغاز کند.

بر اساس گزارش ۹ ژانویه (۱۹ دی) رسانه محلی کمرسانت، برنامه‌هایی برای پیشبرد روبل دیجیتال روسیه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ انجام می‌شود و بانک مرکزی روسیه دو مدل تسویه‌حساب احتمالی فرامرزی را مطالعه می‌کند.

در اولین مدل پیشنهادی، کشورهای مختلف برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های CBDC خود، قراردادهای دوجانبه جداگانه با روسیه منعقد می‌کنند.

هر توافقنامه برای اطمینان از تبدیل و انتقال دارایی ها بین کشورها مطابق با قوانین موافقت نامه ها انجام می شود.

مدل دوم، پیچیده تر است و هدف از آن، ایجاد یک پلتفرم هاب‌مانند برای تعامل روسیه با سایر کشورها، به‌اشتراک‌گذاری پروتکل‌ها و استانداردهای مشترک با هدف تسهیل پرداخت‌ها بین کشورهای مرتبط است.

رومن پروخوروف، رئیس هیئت مدیره انجمن نوآوری‌های مالی (AFI) معتقد است که اولین مدل برای پیاده‌سازی ساده‌تر است اما کمتر امیدوارکننده به نظر می رسد.

از نظر وی گزینه دیگر «پیشرفته‌تر» است. او در نظر گرفت که یک سیستم اولیه دو طرفه ممکن است پیاده‌سازی شود و چین به‌عنوان محتمل‌ترین شریک با توجه به «آمادگی فن‌آوری و سیاسی» این کشور باشد.

با این حال، برخی دیگر بر این باورند که بازی CBDC روسیه با تکنولوژی متوقف نخواهد شد، بلکه بیشتر توسط سیاست متوقف خواهد شد.

الکسی وویلوکوف، نایب رئیس انجمن بانک‌های روسیه، گفت که معرفی روبل دیجیتالی وضعیت سیاسی جهانی روسیه را تغییر نمی‌دهد یا بهبود نمی‌بخشد و آزمایشات پلتفرم CBDC تنها با کشورهایی انجام می‌شود که با دولت روسیه دوست هستند.

لینک کوتاه: b2n.ir/h69867 

 

شرکت توانیر ساعات خاموشی مزارع استخراج رمزارز در تابستان را اعلام کرد
بانک مرکزی کنیا: راه‌اندازی یک ارز دیجیتال ملی در کوتاه‌مدت و میان مدت، در اولویت نیست
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس: پروژه ریال دیجیتال وجاهت قانونی ندارد
آغاز به کار اتحادیه پایاپای آسیا در تهران؛ استفاده از رمزارز بانک‌های مرکزی در دستور کار
بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

کنیا,بانک مرکزی کنیا,ارز دیجیتال ملی

بانک مرکزی کنیا: راه‌اندازی یک ارز دیجیتال ملی در کوتاه‌مدت و میان مدت، در اولویت نیست

بانک مرکزی کنیا در اطلاعیه جدید خود اعلام کرده که بیشتر از ۱۰۰ نظر مختلف از اعضای عمومی، بانک‌های تجاری و شرکت‌های فناوری و سایر شرکت‌کنندگان در رابطه با صدور یک ارز دیجیتال ملی دریافت کرده است. در این نظرات مزایا و خطرات بالقوه این توکن‌ها برجسته شده بود، اما بانک مرکزی این کشور قصد دارد به نظارت بر تحولات موجود ادامه دهد و «رویکرد سنجیده‌ای» را برای ارزیابی عرضه شیلینگ دیجیتال اتخاذ کند.

خبر - ۴ روز پیش
کمیسیون اصل نود,مجلس,ریال دیجیتال,علی خضریان,ارز دیجیتال ملی ایران,ارز دیجیتال ملی

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس: پروژه ریال دیجیتال وجاهت قانونی ندارد

علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، اخیراً گفته است بانک مرکزی اجازه استفاده از ابزارهای مالی غیرفیزیکی را نداشته و به همین خاطر پروژه ریال دیجیتال، ارز دیجیتال ملی ایران، وجاهت قانونی ندارد.

خبر - ۷ روز پیش
رمزارز,قانون گذاری,ارز دیجیتال,ایران,داخلی,ACU,اتحادیه پایاپای آسیا

آغاز به کار اتحادیه پایاپای آسیا در تهران؛ استفاده از رمزارز بانک‌های مرکزی در دستور کار

پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) به میزبانی بانک مرکزی ایران با حضور اعضای اتحادیه در بانک مرکزی آغاز به کار کرد.

خبر - ۲ هفته پیش
جو بایدن,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,ایالات متحده,سقف بدهی,آمریکا

بایدن: من قراردادی را امضا نمی‌کنم که باعث سودآوری معامله‌گران ارزهای دیجیتال شود

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفته است که مایل به امضای قرارداد سقف بدهی نیست که به سود معامله‌گران ارزهای دیجیتال باشد. در آخرین روز مذاکرات گروه ۷ در ژاپن، بایدن به مذاکرات بودجه پرداخت و مدعی شد که شرایط پیشنهادی رهبران جمهوری خواه «غیرقابل قبول» است. رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: «من با قراردادی موافقت نمی‌کنم که از تقلب‌های مالیات بر ثروت و معامله‌گران ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند و در عین حال کمک‌های غذایی را برای نزدیک به یک میلیون آمریکایی به خطر می‌اندازد.»

خبر - ۲ هفته پیش
دلار,ایران,روسیه,تسویه حساب‌های تجاری,ایالات متحده,مبادلات تجاری,ابراهیم رئیسی

حذف دلار از مبادلات تجاری ایران و روسیه

دولت‌های ایران و روسیه شروع به حذف تدریجی استفاده از دلار آمریکا در تسویه حساب‌های تجاری دوجانبه خود کرده‌اند. هم ایران و هم روسیه در حال حاضر با تحریم‌های اقتصادی اعمال‌شده توسط دولت ایالات متحده مواجه هستند که این موضوع، استفاده از دلار را برای تکمیل معاملات دشوار می‌کند. این امر باعث شده که دو کشور به دنبال یک ارز جایگزین برای پرداخت در مبادلات تجاری بین‌المللی خود باشند.

خبر - ۲ هفته پیش
وزیر خارجه روسیه,روسیه,دلار,سرگئی لاوروف,چین

وزیر خارجه روسیه: فشار جهانی برای کاهش ارزش دلار غیرقابل توقف است

به گفته سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، دوران سلطنت دلار آمریکا به عنوان برترین ارز جهان رو به پایان است و آمریکا هیچ کاری نمی‌تواند در مورد آن انجام دهد.

خبر - ۱ ماه پیش
روسیه,طلا,جمهوری چک,ترکیه,قزاقستان

روسیه ۳.۱ تن از ذخایر طلا خود را فروخته است

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که در ماه گذشته میلادی (مارس) حدود ۳.۱ تن طلا از ذخایر خود را به فروش رسانده است. موج فروش طلا در ماه مارس با تایید فروش از طرف کشورهای ترکیه، قزاقستان و جمهوری چک به راه افتاده بود.

خبر - ۱ ماه پیش
دلار,آمریکا,ری دالیو,چین,تجارت بین‌الملل,بانک‌های مرکزی,روسیه

میلیاردر مشهور آمریکایی: کشورها علاقه‌ای به انباشت بیشتر دلار آمریکا ندارند

ری دالیو، کارآفرین و میلیارد مشهور آمریکایی اعلام کرده است که کشورها در حال حاضر تمایل چندانی به خرید دلار آمریکا ندارند؛ چراکه آمریکا وارد رقابت جدیدی با چین در عرصه تجارت بین‌الملل شده است. او تأکید کرده است که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان از انباشت و خرید بیشتر دلار خودداری می‌کنند؛ زیرا باور دارند سبد سرمایه‌گذاری خود را مملو از دلار کرده‌اند.

خبر - ۱ ماه پیش
السالوادور,بیت کوین,پول قانونی,قانون گذاری

میزان حواله‌های ارز دیجیتال به السالوادور در سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرده است

حواله‌های ارز دیجیتال به السالوادور در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۱۸ درصد کاهش یافته است. این کاهش را می‌توان به عوامل مختلفی مانند نوسانات بازار و کارمزد بالای تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال نسبت داد. علاوه بر این، هنوز کانال‌های حواله سنتی مانند وسترن یونیون و مانی گرام به طور گسترده در کشور استفاده می‌شوند.

خبر - ۱ ماه پیش