رونمایی از اتوبوس برقی تولید داخل در تهران

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

رونمایی از اتوبوس برقی تولید داخل در تهران

title

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره رونمایی از یک دستگاه اتوبوس‌ برقی طی روز جاری در بوستان گفت‌وگو اظهار داشت: یک دستگاه اتوبوس برقی محصول مشترک نهاد علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و کارخانه زرین‌خودرو اصفهان وابسته به وزارت دفاع تولید شده که امروز رونمایی می‌شود.

وی افزود: قوای محرکه و بُرد الکترونیکی این اتوبوس توسط نهاد علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه تهران تولید شده و بخش اتوبوسی آن توسط کارخانه زرین‌خودرو اصفهان ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: این اتوبوس برقی نسخه اولیه اتوبوس‌هایی است که به صورت برقی قرار است در کشور تولید شود و  شهرداری جهت حمایت از حمل و نقل پاک و توجه به سال تولید،پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها قرار است تفاهم‌نامه‌ای را در این زمینه منعقد کند.

ترفع در پاسخ به این پرسش که اتوبوس‌های برقی قرار است در کدام خطوط اتوبوسرانی تهران مورد استفاده قرار گیرد گفت: ما تلاش می‌کنیم اتوبوس‌های برقی در هسته مرکزی شهر که بیشترین آلودگی هوا را دارند مورد استفاده قرار گیرند.


برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط